dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 132
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2639
  1. #221

    Domyślnie

    Energa udostępnia takie dane na profilu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	463199

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    I to powinien być standard. Klient musi wiedzieć za co płaci.

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    I to powinien być standard. Klient musi wiedzieć za co płaci.
    Jestem za ale wiatraczek mielący mieszankę gazów , czy na pewno opałowych a płacenie w kwh to nieuczciwe rozwiązanie . Licznik gazowy powinien wskazywać KWH czyli to za co się płaci.

  4. #224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czy na stan obecnej wiedzy, bralibyście w net bilingu przy zużyciu rocznym 4000kWh instalacje 4,4 kWp za 26tys minus zwrot 6000 minus ulga termoizolacyjna , czy nie ma sensu? Normalna konsumpcja, bez pompy ciepła, taryfa obecnie G11

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jestem za ale wiatraczek mielący mieszankę gazów , czy na pewno opałowych a płacenie w kwh to nieuczciwe rozwiązanie . Licznik gazowy powinien wskazywać KWH czyli to za co się płaci.
    Skąd licznik miałby wiedzieć jaka jest kaloryczność gazu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Skąd licznik miałby wiedzieć jaka jest kaloryczność gazu?
    a skąd czujnik gazu wie że gaz się ulatnia ?

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał nesiasps Zobacz post
    Czy na stan obecnej wiedzy, bralibyście w net bilingu przy zużyciu rocznym 4000kWh instalacje 4,4 kWp za 26tys minus zwrot 6000 minus ulga termoizolacyjna , czy nie ma sensu? Normalna konsumpcja, bez pompy ciepła, taryfa obecnie G11
    OMG co to za cena. Teraz instalki PV mocno spadły bo jest mało chetnych. Robili bratu niedawno prawie 7KW za 2 tysiące wiecej. Do tego z ekierkami na dach płaski .
    Napisz na PW to ci dam namiar na firme. Robią na Sląsku.
    Taryfa G11 jest bez sensu na netbillingu.

  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a skąd czujnik gazu wie że gaz się ulatnia ?
    nie mam pojęcia
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cena bez kredytowania 20 tys - ale niestety to jedyna opcja dlatego się zastanawiam czy warta uwagi

  10. #230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nieca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Taryfa G11 jest bez sensu na netbillingu.
    Dzień Dobry, możesz w kilku zdaniach rozwinąć swoją myśl? dzięki!

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    A gdzie i jak zweryfikować czy w mojej okolicy jest problem z napięciem/ wyłączaniem falowników ? Tauron ma takie informacje z terenu? Macie może jakieś namiary gdzie można dzwonić?

  12. #232

    Domyślnie

    Robiłem sobie symulacje rocznego rachunku wg dostępnych taryf PGE i wyszło mi [ciach]

    EDIT: Uwaga walnąłem się w tych symulacjach, sorry. Myślałem że G12N ma takie same godziny jak G12 i G12W ale nie, tam tańsza taryfa jest tylko między 1 a 5 (no i w niedzielę), więc sprawa nie jest taka prosta.
    Ostatnio edytowane przez FreedomSquirrel ; 20-01-2023 o 20:33 Powód: błąd w wyliczeniach

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał nesiasps Zobacz post
    A gdzie i jak zweryfikować czy w mojej okolicy jest problem z napięciem/ wyłączaniem falowników ? Tauron ma takie informacje z terenu? Macie może jakieś namiary gdzie można dzwonić?
    Sprawdzaj napięcie w środku słonecznego dnia. Jak jest do 240V to masz raczej bezpieczną rezerwę (nawet zimą panele mają dobrą produkcję chwilową ok. południa)

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieca Zobacz post
    Dzień Dobry, możesz w kilku zdaniach rozwinąć swoją myśl? dzięki!
    Przeczytaj ten wątek od początku, jest to dokładnie opisane. Jest nawet link do arkusza w excelu gdzie możesz sobie wpisać swoje dane i zobaczyć.

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Sprawdzaj napięcie w środku słonecznego dnia. Jak jest do 240V to masz raczej bezpieczną rezerwę (nawet zimą panele mają dobrą produkcję chwilową ok. południa)
    O tej porze roku to takie pomiary nic nie wniosą, prawie wszyscy więcej pobierają niż wysyłają, pomiary będą miały sens od marca

  16. #236

    Domyślnie

    Tak jest, jeśli mają pompy ciepła. Bo jeśli gaz, to w słoneczny dzień panele mają moc chwilową nawet 70% maksymalnej. Fakt, że trudno trafić ten moment, więc zgodzę się, że lepiej zrobić to wiosną-latem.

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Szukam informacji z tematu na temat opłacalności net billingu - niewiele opinii -za to dużo informacji jak to się bilansuje stara forma rozliczeń, a to nic nie wnosi do problemu - było minęło - wiadomo, że wejdzie godzinowy system rozliczeń i że ogólnie jest to znacznie mniej korzystne ale lepiej nie będzie i warto podyskutować o tym co jest i czego temat dotyczy. Może ma ktoś rozeznanie jak ta nowa forma sprawdza się w innych krajach, czy faktycznie stawki są zerowe lub ujemne w godzinach najwydajniejszej produkcji, co ma wpływ na taki stan rzeczy, czy w Polsce może być podobnie l lub nie będzie podobnie bo mamy zbyt prymitywną infrastrukturę, węgiel zamiast atomu itp? Czy może to zwykła pułapka żeby z naszej kieszeni podratować gospodarkę i chodzi jedynie o te darmową nadprodukcję?
    Jedne głosy że minimum tyle co na słoneczne dni żeby wystarczyło plus dotacja i zwrot w trzy lata, inni że właśnie odwrotnie - przewymiarować 0 40-50% bo się nie zbilansuje - głowa boli a czas ucieka.

  18. #238

    Domyślnie

    Mam PV od listopada -założyłem aby pokryć to co zje pompa ciepła. Jednak patrząc na nowe ceny prądu żałuję że mnie nie było stać na więcej. Ja to widzę tak że jeżeli PV wyprodukuje 6 MWh to jak je zjem latem nic nie płacę a w zimie za to zaciskam zęby - w ogólnym bilansie cena prądu wyjdzie mniejsza. Jeżeli na dokladkę trafi cokolwiek do magazynu to w zimie zapłacę za prąd tylko dystrybucję . Ceny za jaką ode mnie kupi Tauron niestety nie da sie przewidzieć - do grudnia było to ok 0,7 zł za 1 kwh i w nowym roku wiele się zapewne nie zmieni za to cena którą płacimy po wykorzystanym limicie oscylować będzie około 1, 3 zł brutto - wyraźnie widać więc że swój prąd będziemy kupować za połowę ceny. I tak bym to widział - zyskiem jest to co zdążymy zjeść w sezonie - bo to obniża średnia cenę za prąd - Jednak o zerowych rachunkach raczej należy zapomnieć.Tak więc dopóki słonko nie zaświeci kombinuję dojechać do końca limitu paląc pod kotłem. Takie czasy nam zafundowano że zamiast robić tani prąd w elektrowniach i go rozdawać ludziom od bezpyłowego ogrzewania zmusza sie nas do zapylania okolicy.

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Net-biling jest ciekawy. Z tego co obserwuje pierwsze lata... jeszcze nie będą tragiczne. Coś z tego jest.
    Problemy przyjdą później. Bo uwidocznią się sytuacje kiedy produkują wszyscy - czyli wartość energii mocno zleci. I pobór będzie u każdego, bo prywatnych wiatrowych to nie opłaca się montować... z przyczyn ekonomicznych. Ale idąc dalej, znajdzie się znacznie więcej ludzi chcących wykorzystać bardzo tanią energię. Więc cenniki będą się wypłaszczać. Z tego co widziałem w innych krajach to różnice mogą być 30~50%. Więc może nie będzie najgorzej?

    Po prostu...
    Zostaniemy niewolnikami aplikacji aby odpalać swoje sprzęty w tanich godzinach. Własny magazyn energii to niestety konieczność.
    Pieknie zostały przerzucone koszty stabilizacji sieci na zwykłych konsumentów... . ZE nie inwestując z miesiąca na miesiąc będzie sobie stabilizować sieć za frajer naszymi pieniędzy. I jeszcze z tego bedą czerpać zyski.
    Bo MY to będziemy w najlepszym wypadku redukować nadmiarowe koszty.
    Z magazynem, skuteczniej i mniej obsługowo. A bez magazynu... to albo po straremu - płacz i płac co wyjdzie na fakturze.
    Albo po kulibobowemu latać z zegarkiem i telefonem w ręku i ogarniać sprzęt. Bo wszystko zautomatyzować to są gigantyczne koszty.

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Magazyn pewno ma swoje racje bytu - ale tak praktycznie jak on działa? Dajmy na to doładował się w słoneczny dzień do 10kWh został zużyty wieczorem w drogich godzinach co faktycznie pozwoli zwiększyć autokonsumpcje i ograniczy wydatki, ale jak już go opróżnimy i nie ma produkcji w nocy to się doładuje drogim prądem z sieci czy będzie czekał na prąd z paneli ? Co w zimę ? Jest np dzień bez produkcji, lub noc czy wieczór- droga energia - czy czeka pusty czy się doładowuje z sieci kiedy mu tylko potrzeba doładować? Czy to raczej działa jak zasilanie awaryjne, power bank? Czy mam wpływ na to żeby ustalić czas gdy ma się ładować i źródło gdy jestem wpięty w sieć? Gdyby tak było to bez paneli ładowałbym w taniej taryfie nocą żeby zużyć w drogiej w dzień - wątpię żeby firmy energetyczne pozwoliły na takie rozwiązanie. Ktoś pisał ze warto gromadzić go w dzień żeby sprzedać w nocy - ale niby jak to ma się z tego magazynu wpompować do sieci - niby jak użytkownik może to kontrolować? Skoro ma to być całkowicie bezobsługowe to ma takie inteligentne zarządzanie żeby pomóc domownikom czy nabić kasy energetyce? 6000 ładowań - ciekawe jak to liczone - każde doładowanie czy pełen cykl ? Może ktoś wie?

Strona 12 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony