dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 132
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 2634
  1. #541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał nesiasps Zobacz post
    https://gadzetomania.pl/mamy-za-duzo...4548233894624a
    https://www.chip.pl/2023/03/panele-s...ynaja-sie-psuc

    Tu nie chodzi o to żeby tracić na interesie tylko zarabiać -najpierw zmuszą Nas (zachęcą) do wypełnienia zobowiązań posiadania 20% OZE waszymi pieniędzmi a potem podniosą napięcie - za co nie biorą odpowiedzialności żadnej - no chyba że ktoś pokaże w umowie że jest inaczej - zrobią interes marzenie a i tak będą kroić tyle że dużo więcej bo takie 8 000 kWh po 1,31 (póki co) to już niezły wydatek jak panele Ci zatrzymają - jak w klerze - tu nie chodzi żeby naprawić dach tylko zbierać na jego remont
    Możesz przybliżyć swoją teorię ? bo nie chwyciłem tej wizji.
    KTO nas zmusi (zachęci) do wypełnienia zobowiązań posiadania 20% OZE waszymi pieniędzmi a potem podniosą napięcie ??
    KTO zrobi interes życia i na czym ?
    KTO będzie kroić za 8 000 kWh po 1,31 ?? (skąd takie liczby?)
    Zbierać na remont dach? Dlaczego i co ma do tego PV na tym dachu ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #542
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz przybliżyć swoją teorię ? bo nie chwyciłem tej wizji.
    to Cię naprowadzę
    1. Gdzie trafiło 25 mld zł ze sprzedaży praw do CO2 i dlaczego nie na modernizacje elektrowni węglowych
    2. Na ile inwestycji o mocy 10kWp to powinno wystarczyć przy finansowaniu 100%

    A jeśli tego nie rozumiesz to oznacza że na tym zarabiasz jako monter i to oceniasz z innego punktu widzenia

  3. #543
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał nesiasps Zobacz post
    to Cię naprowadzę
    1. Gdzie trafiło 25 mld zł ze sprzedaży praw do CO2 i dlaczego nie na modernizacje elektrowni węglowych
    2. Na ile inwestycji o mocy 10kWp to powinno wystarczyć przy finansowaniu 100%

    A jeśli tego nie rozumiesz to oznacza że na tym zarabiasz jako monter i to oceniasz z innego punktu widzenia
    Piszesz tak strasznie nieskładnie , że ciężko zrozumieć co masz a myśli.

  4. #544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał nesiasps Zobacz post
    to Cię naprowadzę
    1. Gdzie trafiło 25 mld zł ze sprzedaży praw do CO2 i dlaczego nie na modernizacje elektrowni węglowych
    2. Na ile inwestycji o mocy 10kWp to powinno wystarczyć przy finansowaniu 100%

    A jeśli tego nie rozumiesz to oznacza że na tym zarabiasz jako monter i to oceniasz z innego punktu widzenia
    ad. 1 - 25 mld zł trafiło na konta rządu , nie trafiło na modernizację bo rząd ma inne pomysły (generalnie ma pomysł aby trwać wieczność)
    ad. 2 - popełniłeś błąd myślowy i zaprzeczasz pytaniu nr 1.
    Chcesz tak jak rząd skonsumować kasę na coś innego niż na modernizację.
    Odpowiadając bezpośredni na pytanie to za 25mld można by wybudować ok. 625.000 instalacji PV.
    Oczywiście pod warunkiem, że koszt budowy nie wzrósł by o 50% (bo "dotacja").

    Wykazujesz się nieskładnym pisaniem swoich przemyśleń albo masz nieskładne przemyślenia.
    Nie zarabiam "na tym" jako monter.
    Wg Ciebie zarabiają "na tym" ONI.
    ONI też nas "łupią".
    BTW - nie odpowiedziałeś na pytania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #545

    Domyślnie

    Dobra. Jak będę montować PCV dla siebie to jaką moc wybrać? Roczne zużycie to 1800 kWh. Montować 2,18 kWp czy 3,27 kWp, aby z nadmiaru produkcji zwracało mi się na opłaty stałe (przesyłowa, przyłączeniowa itp)?

  6. #546
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Dobra. Jak będę montować PCV dla siebie to jaką moc wybrać? Roczne zużycie to 1800 kWh. Montować 2,18 kWp czy 3,27 kWp, aby z nadmiaru produkcji zwracało mi się na opłaty stałe (przesyłowa, przyłączeniowa itp)?
    Przy takim zuzyciu to ma nijaki sens.

  7. #547

    Domyślnie

    Super odpowiedź poparta sensownymi argumentami.

  8. #548
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Dobra. Jak będę montować PCV dla siebie to jaką moc wybrać? Roczne zużycie to 1800 kWh. Montować 2,18 kWp czy 3,27 kWp, aby z nadmiaru produkcji zwracało mi się na opłaty stałe (przesyłowa, przyłączeniowa itp)?
    A załapiesz się na jakieś sensowne dopłaty?
    No i podstawowe pytanie - z kim podpisujesz umowę, bo od tego zależy czy będziesz planował autokonsumpcję, czy stawiał na produkcję rano/wieczór

  9. #549

    Domyślnie

    MP 5.0, PGE. 1 osoba, która dorabia do emerytury na 1/4 etatu. Autokonsumpcja standardowa: 20%.

  10. #550

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Dobra. Jak będę montować PCV dla siebie to jaką moc wybrać? Roczne zużycie to 1800 kWh. Montować 2,18 kWp czy 3,27 kWp, aby z nadmiaru produkcji zwracało mi się na opłaty stałe (przesyłowa, przyłączeniowa itp)?
    Musisz policzyć o ile większa musi być produkcja z PV w stosunku do zapotrzebowania aby 20% tej nadwyżki pokryło koszty stałe i koszty dystrybucji.
    Jeśli masz zużycie 1800kWh rocznie i zakładając że 800kWh to cena samej energii to pozostałe 1000kWh musi pokryć 20% nadwyżki produkcyjnej.
    Czyli aby zapłacić za te 1000kWh musisz wyprodukować 5000kWh więcej niż potrzebujesz.
    Oczywiście to zależy od ceny energii bo za niewykorzystane pieniądze za nadprodukcję po roku dostaniesz 20% w gotówce a nie w kWh.

    Jak założysz instalację powyżej 7kWp to może "styknie".

  11. #551

    Domyślnie

    Nie rozumiem. 20% z 1800 to = 360 kWh (przyjmijmy 350)
    Zostaje 1450 kWh oddane do sieci i w późniejszych godzinach odebrana.
    Oddaję do sieci po ~70 gr. za kWh, a więc do portfela wpada 1015 zł.
    Potem płacę PGE po 80 gr, więc muszę zapłacić 145 zł. Dochodzą jeszcze opłaty stałe.

  12. #552

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Nie rozumiem. 20% z 1800 to = 360 kWh (przyjmijmy 350)
    Zostaje 1450 kWh oddane do sieci i w późniejszych godzinach odebrana.
    Oddaję do sieci po ~70 gr. za kWh, a więc do portfela wpada 1015 zł.
    Potem płacę PGE po 80 gr, więc muszę zapłacić 145 zł. Dochodzą jeszcze opłaty stałe.
    Z pieniędzy za energię wprowadzoną do sieci możesz opłacić tylko energię czynną.
    Opłaty dystrybucyjne, stałe i VAT musisz zapłacić osobno.

    Ja piszę o 20% które dostaniesz w gotówce po roku od wprowadzenia energii do sieci.
    Oddasz do sieci 5000kWh to dostaniesz w gotówce równowartość 20% tej energii.
    Ta gotówka ma Ci wystarczyć na opłatę dystrybucyjną i opłaty stałe i VAT.
    Opłatę za energię pokrywasz w 100% z pieniędzy które Ci odłożyli na koncie za energię wprowadzoną.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 04-04-2023 o 14:59

  13. #553

    Domyślnie

    Temu pytam się: lepiej 2,11 kWp (4000 zł z dofinansowaniem) czy 3,27 kWp (5800 zł z dofinansowaniem). Różnica w montażu to 1800 zł (a jeszcze będzie ulga podatkowa), a opłat stałych to wyjdzie pewnie z 300-350 zł.

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Temu pytam się: lepiej 2,11 kWp (4000 zł z dofinansowaniem) czy 3,27 kWp (5800 zł z dofinansowaniem). Różnica w montażu to 1800 zł (a jeszcze będzie ulga podatkowa), a opłat stałych to wyjdzie pewnie z 300-350 zł.
    A ja myślałem że chodzi Ci o to by nie płacić za opłaty stałe i dystrybucję.

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    aby z nadmiaru produkcji zwracało mi się na opłaty stałe (przesyłowa, przyłączeniowa itp)?
    Mój błąd.
    Sorry

  15. #555

    Domyślnie

    Nie wiem, czy liczyć 1800*1,2=2,16, więc w teorii 2,18 kWp by wystarczył. Jednak montaż 3,27 kWp nie jest tak strasznie droższy, aby tego nie rozważać (tylko nie chcę oddawać za darmo energii ZE).

  16. #556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    To jest oczywiście nieprawdą. Dostajesz 20 % kolejno za każdy 12 miesiąc do tyłu jeżeli energia z tego miesiąca nie została wykorzystana/rozliczona, a nie z całości produkcji. Jeżeli będziesz pobierać z magazynu całość energii nic nie dostaniesz.
    Co jest nieprawdą?
    To że 12 razy miesięczna nadprodukcja to jest to samo co 1 x roczna nadprodukcja?

  17. #557

    Domyślnie

    Przy takim zuzyciu to kosztow stalych (dytrybucja) masz ok 1020zl. A caly rachunek to niecale 1900zl.
    G12w
    Czyli zaoszczedzisz niecale 900zl rocznie. W tym roku a potem to nie wiadomo co bedzie.
    Aby odliczyc koszty stale czyli 20% z tego co zostanie to musisz miec wyprodukowane za 6 tys zl wg twojego rachunku.

  18. #558

    Domyślnie

    Pieniadze z nadprodukcji sa prawie nie do odebrania w najblizszych latach bo wpierw rozliczane sa te najstarsze.

  19. #559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    Masz 5000 kWh nadprodukcji? Chyba, że instalacja PV w niezamieszkałym domu. Mylisz produkcję z nadprodukcją.
    Nie czytasz a piszesz i wychodzi Ci śmieszność.

  20. #560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudo Zobacz post
    Stos napisał, Twoje słowa "Oddasz do sieci 5000Wh to dostaniesz w gotówce równowartość 20% tej energii." sam napisałeś, co jest ewidentną bzdurą. Kolega Patatay ma rację.
    Edit: Dopiero zauważyłem, Chodzi o 5000 Wh, czyli zaledwie 5kWh, to tu może i masz rację, sorry.
    Niestety nie czytasz wszystkiego i nie rozumiesz tego co czytasz.
    Ja nie pisałem kiedy te pieniądze otrzymasz bo nie o to chodziło.
    Jest oczywiste że te 20% będzie wypłacane po roku od wprowadzenia.
    Chodziło o to jak duża musi być instalacja żeby mieć cały koszt EE za ZERO jeśli rocznie zużywa się 1800kWh.
    I chodziło o 5000kWh
    Ostatnio edytowane przez stos ; 04-04-2023 o 15:01

Strona 28 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony