Witam serdecznie.
Aktualnie na moim dachu spoczywają 22 panele po 315 Wp każdy. Łącznie ok 6.92 kWp.
Podpięte są 2 stringami do falownika. W każdym po 11 paneli.
Przy instalacji prosiłem aby falownik był mocniejszy niż zalecany do instalacji, po to aby w przyszłości móc rozbudować instalację.
Falotnik to Sofar 8.8 KTL-X o parametrach które można np tu podejrzeć https://sofarsolarpoland.pl/wp-conte...R_KTL-X-PL.pdf. Dane są od 50 strony.
Wiem że ten falownik to tani chińczyk, ale jak na razie po 3 latach jestem bardzo zadowolony z działania instalacji i jej wydajności.

Jak sensownie rozbudować taką instalację? Chciałbym dołożyć ok 2kWp. Znalezienie takich samych paneli i dorzucenie po 3 szt do każdego stringa już nie da rady. Firma która montowała mi instalację twierdzi że stare panele wrzucić na 1 string, nowe panele na drugi. W takim wypadku 1 string miałby 6,92 kwp, drugi string np 6 nowych paneli o mocy 2,4 kWp na drugi string.
Wydaje mi się że ten falownik nie obsłuży z pełną mocą tej linii gdzie byłoby 6,92 kwp i powstaną jakieś tam straty. Dorzucenie innych paneli w jednej lini ze starymi panelami też chyba nie jest możliwe?
Jak to rozbudować i czy jest to możliwe w oparciu o tą moją aktualną instalację ? Jaką maksymalną moc mogę do tego falownika mogę jeszcze dołożyć?