dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Przeliczenie projektu podlogowki

    Dzien dobry !

    mam pewien problem.
    Chodzi i projekt podlogowki w nowo budowanym domu. Otrzymalem juz gotowy projekt ogrzewania podlogowego ale byl on liczony na kocioł gazowy i temp zasilania 45stopni.

    Ja zmieniam zrodlo na pompeciepla wiec i nizsze temp zasilania.
    Chodzi mi glownie o salon + kuchnia. Zaczalem troche czytac, natrafilem na tabele przeliczeniowe KanTherm.
    Wychodzi mi ze przy tej powierzchni i wysokosci (35mkw + strop katedralny 4,9m) salonu nawet przy rozstawie co 10cm, salon bedzie niedogrzany. Czy to mozliwe ?
    Ktos podpowiada mi ze przerobilby to na 6 petli w rozstawie co 10cm ale to tak na oko.

    Zalaczam zdjecia projektu:

    https://photos.app.goo.gl/Zbvr7TepPtw1cSSP6

    https://projektyzwizja.pl/uploads/do...y5_rysunki.pdf

    https://projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-5

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał biscwiz Zobacz post
    Otrzymalem juz gotowy projekt ogrzewania podlogowego ale byl on liczony na kocioł gazowy i temp zasilania 45stopni.
    45 stopni? Kto to robił, kucharz?

    Musisz zlecić projekt fachowcowi. Na oko nikt ci nie pomoże, nie znając parametrów budynu, usytuowania itd.
    Niepotrzebnie pompownie dałeś na koniec budynku. Bliżej środka byłaby bardziej na miejscu. No i ta pełna ściana w salonie. Tak było w projekcie?
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 27-09-2022 o 07:31

  3. #3

    Domyślnie

    Pelna sciana byla w projekcie. Usytuowanie kotlowni akurat mi odpowiada (w sumie srodek budynku) i tego sie bede trzymac - rozne uwarunkowania.

    Te 45 stopni to moze wynika z tego ze wlasnie ten salon mial byc dogrzany na 4 petlach ? Nie wiem dlatego tez pisze tutaj.
    Kombinuje zeby nie musiec placic dodatkowo za projekt skoro juz jeden byl dolaczony do zestawu projektu budynkow.
    Wychodze z zalozenia ze jesli mam juz jeden to mozna przeliczyc na inne warunki, ale moge sie mylic.
    Ostatnio edytowane przez biscwiz ; 27-09-2022 o 07:59

  4. #4

    Domyślnie

    Ogolnie to do salonu trzeba doprowadzic 2500 W (wedle projektu), zrobilem sobie symulacje w programie Purmo SDG i przy rurce 16mm i rozstawie 10cm wychodz mi jakies 600 W niedoboru :/

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał biscwiz Zobacz post
    Ogolnie to do salonu trzeba doprowadzic 2500 W (wedle projektu), zrobilem sobie symulacje w programie Purmo SDG i przy rurce 16mm i rozstawie 10cm wychodz mi jakies 600 W niedoboru :/
    Pewnosci czy to ma byc 2500W tez nie ma, projekt podłogówki wykonany za pomocą oprogramowania wspomagajacego wydaje sie ze bez zadnej ingerencji projektanta, a wtedy wychodzą głupoty. Z tego powodu obliczenia ozc do tego projektu tez wiarygodne nie są. Kolejna rzecz wszelka zabudowa bez podłogowki, to automatycznie podnosi Tz, w wiatrołapie grzanie gobiegami (jak to wyregulowac??) ogolnie projekt nadaje sie do kosza. W salonie 4 petle po 20 cm, zamieniajac je na 10 cm zmniejszamy Tz i to znacznie.
    Kombinowanie aby skorzystac z istniejacego projektu w celu powtórnych przeliczen bez sensu. Wykorzystanie niewiarygodnych danych da w efekcie kolejne niewiarygodne wyniki. Bedą one co prawda za darmo ale błedne. Czy warto tak oszczedzac? poprawic nie da sie tego pozniej.

  6. #6

    Domyślnie

    @asolt - podeslalem zapytanie na firmowa strone.
    Ostatnio edytowane przez biscwiz ; 27-09-2022 o 10:20

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Potrzebne jest zapotrzebowanie budynku w energię do ogrzania i wyliczyć z zapotrzebowania i specyfiki dla danego pomieszczenia gęstość ułożenia rur jak i ich ilość oraz średnicę. Dla mnie to nie projekt ani wyliczenia, temp zasilania 45 to powinna być maksymalna a obliczenia powinno się wykonywać dla odpowiedniej temp tak by średnio zasilanie oscylowało w przedziale 25-34 stopni.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Potrzebne jest zapotrzebowanie budynku w energię do ogrzania i wyliczyć z zapotrzebowania i specyfiki dla danego pomieszczenia gęstość ułożenia rur jak i ich ilość oraz średnicę. ....
    Nieprawda, z zapotrzebowania na ciepło nie da sie policzyc rozstawu, przepływów i delty dla ogrzewania podłogowego.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Potrzebne jest zapotrzebowanie budynku w energię do ogrzania i wyliczyć z zapotrzebowania i specyfiki dla danego pomieszczenia gęstość ułożenia rur jak i ich ilość oraz średnicę. Dla mnie to nie projekt ani wyliczenia, temp zasilania 45 to powinna być maksymalna a obliczenia powinno się wykonywać dla odpowiedniej temp tak by średnio zasilanie oscylowało w przedziale 25-34 stopni.
    No i w temacie wszystko - @biscwiz co pokazał to pokazał ale nie pokazał jak to liczył i skąd mu się wzięło te 45*C – gdzie na FM-ie można przeczytać o podobnym?

    Do tego podłogówka – czasy luksusu minęły ale jak wiadomo to jest rzecz względna – dla jednych minęły a dla innych się zaczęły a jeszcze inni bez względu na wszystko dale koszą.

    Między innymi tu se można poczytać o tym : Grzejniki + ogrzewanie podłogowe - jak to pogodzić? https://forum.muratordom.pl/forumdis...rzewanie/page5
    @@biscwiz – zrobi jak zechce ale po co ma ciągnąć za sobą innych – FM ani na to ani po to – nie wszyscy jak widzę po tym na FM-ie zamilkli lub uciszeni zostali – ciekawe co przyczyna jest tego i jakim to sposobem ???

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No i w temacie wszystko - @biscwiz co pokazał to pokazał ale nie pokazał jak to liczył i skąd mu się wzięło te 45*C – gdzie na FM-ie można przeczytać o podobnym?

    .
    Nie wszystko w temacie bo kol. gostoen napisał nieprawdę, poza tym kol. @biscwiz nie pokazał jak liczył i skąd mu sie to wzieło bo on tego osobiscie nie liczył, po prostu na tym sie nie zna. Gdyba sie znał to po pierwsze by tak nie policzył , po drugie nie było by jego postu na FM.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie wszystko w temacie bo kol. gostoen napisał nieprawdę, poza tym kol. @biscwiz nie pokazał jak liczył i skąd mu sie to wzieło bo on tego osobiscie nie liczył, po prostu na tym sie nie zna. Gdyba sie znał to po pierwsze by tak nie policzył , po drugie nie było by jego postu na FM.
    Miałeś nie gadać do mnie i ja też z tobą gadać nie zamierzam – skoro nie jesteś w stanie być wierny słowu swemu, to kim właściwie jesteś – do tego dalej i zaś nie ogarniasz tego co piszesz – nie chciałem i nie chcę byś rozumu mnie uczył i ja ciebie też rozumu uczyć zamiaru nie mam.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Miałeś nie gadać do mnie i ja też z tobą gadać nie zamierzam – skoro nie jesteś w stanie być wierny słowu swemu, to kim właściwie jesteś – do tego dalej i zaś nie ogarniasz tego co piszesz – nie chciałem i nie chcę byś rozumu mnie uczył i ja ciebie też rozumu uczyć zamiaru nie mam.
    Masz całkowitą rację, nie będę Tobie przeszkadzał w pisaniu głupot na forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony