dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    hmm... szczerze mówiąc to nie mam pojęcia...
    U mnie w ZE ludzie bardzo przychylni więc nie mialem problemu.Fakt, zamówiłem w wydziale geodezji Starostwa powiatowego aktualne mapki i z nimi poszedłem załatwiać wszystko, do projektów będzie Ci potrzebna mapka 1:500 (tzw. mapa do celów projektowych), to zrobi Ci geodeta, zaznaczy szczegóły, wprowadzi poprawki itp a potem dostaniesz aktualną kopię takiej mapy a wtedy ZE musi wydać odpowiedź wiążącą. Przy okazji geodeta w terenie zaznaczy punkty graniczne Twojej działki, będziesz miała pewnośc, ze dobrze się grodzisz.
    Pozdrwaiam!
    Robert

  2. #42

    Domyślnie MAM TOTAL PROBLEM!!!

    WITAM! Jest tak: za 2 tyg, kupuję działkę... latam z dokumentacją, otrzymuję pozwolenie na budowę, załatwiam kredyt i ,,,,jest 24,12,2006... czy to możliwe? Ludzie piszcie co robić, z kim gadać, jak przejść na skróty? muszę zdążyć. czekam na info od Was...pozdrawiam.ula.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Ula, obawiam sie, że nie masz szans na załatwienie tego wcześniej.
    - Pozwolenie na budowę- zajmuje do 65 dni, przy dobrej woli urzędników wyrobisz się w dwa- trzy tygodnie
    - zgoda na budowę uprawomocni się po dwóch tygodniach- wczesniej się nie da
    - zgłoszenie do Nadzoru Budowlanego faktu rozpoczęcia budowy- minimum 7 dni przed rozpoczęciem prac
    - kredyt?- tydzień?
    - sam projekt zajmuje sporo czasu, uzgodnienia z wszelkiej maści instytucjami (TP, energetyka, zarząd dróg, wodociągi, gaz itp) to sporo czasu bo to wszystko trzeba "przepuścić" przez ZUD.

    A działka? budowlana? czy w gminie jest jest plan zagospodarowania przestrzennego?

    Trzymam kciuki za pomyslnosc, mnie dopełnienie wszystkich formalności zajęło prawie rok (ale wszystko załatwiałem od podstaw).

    Pozdrawiam serdecznie!
    Robert

  4. #44

    Domyślnie

    U mnie cała procedura papierkowa (od momentu złożenia wniosku o wydanie warunków zabudowy do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę) trwała 51 tygodni.

    Z grubsza:
    - wydanie warunków zabudowy trwało z grubsza 3 miesiące (w tym miesiąc poślizgu bo mój wniosek zginął i składałem jeszcze raz)
    - następnie zmiana warunków zabudowy o którą wystąpiłem ok. miesiąc
    - w tym samym czasie co powyższe uzyskałem warunki z energetyki (chyba 2 tygodnie), warunki przyłączenia do kanalizacji (gazu i wodociągu nie ma)
    - później miesiąc przerwy i zacząłem załatwiać projekt - typowy ze zmianami ok. 2 miesiące
    - wystąpienie o wydanie pozwolenia na budowę i uzyskanie pozwolenia ok. 2 m-ce
    - uprawomocnienie powolenia na budowę teoretycznie trwa 2 tygodnie a w praktyce są to 2 tygodnie od chwili wpłynięcia ostatniej zwrotki (w moim przypadku miesiąc).

    Da się to załatwić w czasie krótszym niż rok, pod warunkiem że urzędnicy będą chcieli pomóc, że projekt kupisz typowy i nie będziesz go miesiącami przerabiać pod własne potrzeby, że nikt nie zgubi żadnych papierów , że nikt z sąsiadów nie będzie składał odwołań itd...

    Powodzenia.

  5. #45

    Domyślnie

    A co jeśli chcę rozbudować istniejący już dom? Chcę dobudować kuchnię i łazienkę. Właśnie złożyłam wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę - podobno do miesiąca będzie decyzja.
    Co potem-jak długo powinnam czekać na uprawomocnienie, czy mogę od razu przy odbiorze machnąć jakąś regułkę i zgłosić zamiar rozpoczęcia robót a za 7 dni odebrać dziennik budowy (kierownika już mam, firmę też-teraz robią remont wewnątrz rozbudowywanego domu)?

  6. #46

    Domyślnie

    Witamy!
    jesteśmy z mężem na etapie początkowym - znaleźliśmy działkę i próbujemy ją kupić - powinniśmy na początku pierwszego kwartału być jej właścicielami.
    Nosimy się z zamiarem skorzystania z usług projektanta - chcemy od razu mieć projekt bez przerabiania istniejących.
    Odpowiedzcie, jeśli ktoś wie - w czym projektant może nam pomóc - oprócz stworzenia i sprzedania projektu.
    Będziemy wdzięczni za wszystkie podpowiedzi.
    Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkim powodzenia!
    Celina i Celinka

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    tez planuje budowe na wiosne. rozmawiałem z kilkoma biurami projektowymi. i tak powiedzieli . kupujesz u nich projekt przykładowo kosztuje 1500 , i oni po dostarczeniu warunków zabudowy zbieraja i załatwiają wszyskie papiery. chcą za to łacznie około 4000 za projekt wraz z pozwoleniem na budowe.
    ale najlepiej zadzwonic po biurach oni powiedzxą doklładnie jakie usługi polecają i co trzeba im dostarczyć .
    powodzenia.
    paweł

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Wyczytałam wszystko co to napisane i zebrałam to w formie tabelki w Wordzie. Jak ją tu wkleić? Żeby wszyscy widzieli i mogli dokonać ewentualnych korekt

  9. #49

    Domyślnie Linka do harmonogramu

    Witam,

    oleniek podesłała szkic harmonogramu; wrzuciłem tu (bez modyfikacji):
    http://www.leder.lap.pl/Papierologia2.doc

    Jeśli ktoś by miał propozycje poprawek, proszę podesłać na mój email:
    michal.leder at interia.pl

    --
    Pozdrawiam
    Michał Leder

  10. #50

    Domyślnie

    bardzo przydatny wątek, własnie takiego szukałam, obecnie jestem na etapie papierologii (czekam na warunki zabudowy juz dwa miesiace ), tabelka rewelacyjna, juz ją zapisałam w swoim kompie.

  11. #51

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej tabelki. W końcu mam czarno na białym, krok po kroku co mam zrobić. Dziękuje raz jeszcze. Odwaliliście kawał dobrej roboty.

    Pozdrawiam

    Dorota

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bastek1

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    majdan mętowski
    Posty
    165

    Domyślnie

    witam
    odświerzam wątek, baaardzo przydatny -0 dziękuję
    mam tylko pytanie-prośbę
    czy coś się zmieniło? czy nadal aktualne?
    od jutra jestm na tzw. urlopie, i zaczynam coś działać
    pozdr.
    bastek

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony