Zamawiam niedługo styropian i za 2 tygodnie ocieplam dom. Mam kilka pytań na które nie mam gdzie znaleźć odpowiedzi, proszę o pomoc.

1. Listwa startowa do styropianu - na jakiej wysokości ją zrobić? (poniżej zdjęcia) Co z tą listwą przy oknach tarasowych? Od listwy daję 15 cm styro, poniżej 10 cm XPS

2. Listwy przyokienne - do czarnych okien lepsze czarne czy białe? Montować je przed styropianem czy po? No i właśnie przy montażu okien goście zostawili jakieś taśmy na końcach ram okiennych - mogę zdjąć osłonkę i coś tam przykleić - to właśnie te listwy przyokienne tu się klei? (też trochę widać na jednym zdj, na HS'ie tego nie dali - to białe).

3. Przy montażu okien wycięli też kawałki styropianu XPS (te czarne miejsca pod oknami). Co z tym teraz zrobić? Dokleić i zapianować te "ubytki'? Jeśli tak to do którego miejsca? Jak w ogóle przy tarasach wygląda całe wykończenie? Najpierw doklejam ten XPS np. 1 cm poniżej ramy okna i dopiero na końcu robi się tam wykończenie z blachy....?

4. W sumie to co pkt wyżej - na poddaszu też mamy duże okna balkonowe - jak się ociepla styropianem pod nimi? Do którego miejsca styropian?

Proszę o pomoc