dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Murowanie ścian i szpary między pustakami

    Cześć. Zaznaczać, że jestem zielony w temacie, pytanie może się wydać głupie. Deweloper buduje mi dom. Zauważyłem, że część domów na tym osiedlu ma dość wyraźnie zapełnione zaprawą szpary między pustakami, natomiast u mnie tak nie jest.

    Czy taka sytuacja jest OK?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220925_140827(1).jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	461182
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220925_140903(1).jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	461183
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Raczej nie jest to OK.
    Jeśli szpary nie są jakieś wielkie do 0,5cm to może tak zostać.
    Bloczki są na pióro i wpust chociaż pojedynczy ale jest.
    Możliwe ze deweloper uzupełni w dalszym etapie przed ocieplaniem .
    Radzę mieć to na uwadze i w stosownym czasie przed ocieplaniem zwrócić uwagę wykonawcy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej nie wygląda, żeby mieli to uzupełnić przed elewacją. Dom sąsiada, który już ma elewację się nie doczekał uzupełnienia. Natomiast domy, które już to mają, dopiero co są stawiane. U mnie już za moment powinna być właśnie elewacja.

    Czym to może skutkować w przyszłości?

    Uwaga do dewelopera poszła.
    Ostatnio edytowane przez kowalskii8 ; 28-09-2022 o 12:40
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Jak nie zaszpachlują to 2 - 3 worki kleju i szykuj się ze szwagrem na sobotę

    A na poważnie to ściany traktuj jako element nośny bo od ocieplenia jest styropian lub wełna.
    Oczywiście że jeśli mury mają dodatkowo jakąś lepszą rezystancję cieplną to lepiej.
    Z jednej strony tynk, a z drugiej styropian więc wiać tamtędy nie będzie.
    Pustka powietrzna także jest izolacją.
    Dlatego wpłynie to w przyszłości na izolację cieplną ale nie będą to jakieś poważne różnice gdyż klej podczas szpachlowania nie wchodzi zbyt głęboko.

    Może poprostu u sąsiada który ma zaszpachlowane szpary były poważniejsze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego do kojarzę, u sąsiada szpary wyglądały podobnie. Mam wrażenie, że robiła to inna firma wykonawcza niż mój dom. Tak czy inaczej, argument o tym, że klej i tak nie wejdzie za głęboko w szpary wydaje się sensowny.

    Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że jeden z pustaków w górnej części domu (w ostatnim rzędzie, zaraz pod dachem) jest pęknięty w miejscu, które oznaczyłem na czerwono:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220925_140827(1).jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	46,9 KB
ID:	461206

    Czy taka sytuacja jest OK? Niestety nie zrobiłem zdjęcia. Pęknięcie ma tak dobrze z 1-2 cm szerokości.
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Szpara szerokości 1 - 2 cm to dużo. Nie pomyliłeś się i nie były to czasem mm, lub nie była to jego długość tylko szpara
    Jeśli by był pęknięty z taką szczeliną to bloczek i mur w tym miejscu wystawał by 2 cm poza obrys ściany.
    Jeden bloczek w całej ścianie niewiele zmienia tym bardziej że wyżej wieniec spina całość ale nie zmienia to zdania iż nie powinni robić takiego niechlujstwa i to na wiązaniu dwóch ścian w narożniku.
    Wiadomo że ekipa jeśli buduje z własnego materiału oszczędza go.
    Jeśli kierownik budowy jest zatrudniony przez Ciebie a nie na etacie ekipy budowlanej to zwróć uwagę aby dopilnował takich rzeczy.
    Jeśli nie popatrz za innymi takimi niedociągnięciami zapisując je a następnie z kierownikiem ekipy lub właścicielem firmy budowlanej przejdź się po budowie przed zakryciem tego styropianem pokazując mu wszystkie takie rzeczy.
    To Twoje pieniądze więc nie płacisz im za chałturę.. Proponuję wpłynąć mu jakoś na ambicję lub w zamian za takie błędy zaszpachlować szpary pomiędzy bloczkami w murze
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Poza ewidentnymi ukruszeniami w kilku narożnikach bloczków ze zdjęcia trudno ocenić szpary między bokami bloczków.
    Wydaje mi się, że nie ma tam widocznych szczelin, ale mogę się mylić.
    Drugie zdjęcie pokazuje profilaktyczne smarowanie klejem każdego łączenia. Moim zdaniem raczej nie jest to konieczne.
    To raczej kwestia ekipy. Jedna smaruje, a druga nie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Szpara szerokości 1 - 2 cm to dużo. Nie pomyliłeś się i nie były to czasem mm, lub nie była to jego długość tylko szpara
    Jeśli by był pęknięty z taką szczeliną to bloczek i mur w tym miejscu wystawał by 2 cm poza obrys ściany.
    Z tymi 2 cm to jednak trochę przesadziłem Wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220930_090130.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	461248
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Upadł im bloczek i odpadł narożnik więc go wkleili.
    Nie ma na nim żadnego ciężaru bo to dopełnienie pomiędzy wieńcem a dachem.
    Za to poniżej też jest ukruszony narożnik.
    Krokiew też postrzępiona.

    Mogli się chłopaki przyłożyć.

    Pokaż fotki całości bo może to tylko jakiś szczegół ale jeśli całość tak wygląda to współczuję tym kto będzie robił dalsze etapy.

    Rób zdjęcia i notuj bo zakamuflują wszystko ociepleniem .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalskii8 Zobacz post
    Z tymi 2 cm to jednak trochę przesadziłem Wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220930_090130.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	461248
    Ten bloczek nie przenosi żadnego obciążenia, więc to nie ma znaczenia.
    Natomiast brakuje nad nim miejsca na termoizolację - będzie duży mostek cieplny. Ściany kolankowe i szczytowe trzeba ocieplać nie tylko od zewnątrz, ale tez od góry (a na poddaszu nieużytkowym również od wewnątrz).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony