dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czym podnieść posadzkę 2cm w garażu

    Cześć,

    Biorę się za wykafelkowanie garażu i mam zagadkę bo muszę podnieść poziom o około 3-5cm. Dom stoi na płycie fundamentowej więc posadzka jest betonowa, wymaga odkurzenia i zagruntowania. Rozważam kilka opcji: warstwa podnosząca tanim elastycznym klejem do płytek, albo posadzka Postar 60, albo beton z betoniarni i siatka zbrojeniowa (drut)...
    Co byście polecali w takiej sytuacji żeby było możliwie ekonomicznie, ale żeby nie spękało?
    Ostatnio edytowane przez stako ; 30-09-2022 o 10:42

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Po co chcesz podnosić poziom posadzki w garażu ?
    Po co Ci kafle na podłodze w garażu ?

  3. #3

    Domyślnie

    Mam wjazd do garażu na takiej wysokości, że akurat tak mi wypada. Przed garażem mam liniowe odwodnienie i chciałbym też je wykorzystać żeby odwadniać w razie zalania garaż. Także muszę iść z posadzką od odwodnienia lekko w górę do garażu. Już położyłem pierwsze kafle (duże 120x60, a'la beton) od odwodnienia do bramy garażowej (pas 60cm). Teraz brama się na nich zamyka, i akurat się kończą po czym jest spadek ~3cm patrząc od wierzchu kafli.
    Wydało mi się, że będzie najlepiej podnieść posadzkę i położyć kafle (umiem sam). Problem w tym, że płyta nie jest idealnie równa i miejscami będzie 5cm betonu, a miejscami 2cm i tego się boje, bo to mało dla betonu.
    Nie wiem tylko czy tutaj lejąc beton na beton jest to może dopuszczalna grubość? Masz jakieś inne ciekawe propozycje?

  4. #4

    Domyślnie

    Może wylewka samopoziomująca?

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej by było ale rozwiązanie nieekonomiczne. Szukam możliwie taniego rozwiązania. Skontaktowałem się z kolegą inżynierem budownictwa. Odradza cienką warstwę betonu. Zaleca wylewkę wyrównującą ze wzniosem na pasie np. jednego metra od wjazdu tak, żeby podnieść poziom do 4 cm, a dalej zalać betonem z siatką.
    Jutro polatam po garażu z miarką i laserem i zobaczę jak by to wyglądało - czy użytkowo i estetycznie będzie OK. Problemem jest też ogólnie lanie betonu na starszy beton, trzeba porządnie zagruntować dobrą chemią do betonu, rozważam ponacinanie starej warstwy flexem.
    Myślałem też o grubych kaflach (2 cm) i jechać grubiej klejem (do 2 cm by starczyło), ale te grube płytki są też drogie (60x60x2cm to często 100 zł/m2).
    Także ciągle myślę i liczę. Chętnie posłucham dobrych rad

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    A jaka powierzchnia tego garażu?
    Masz połączenie domu z garażem? Jeśli tak to na tym samym poziomie, czy będzie np. jakiś stopień?

  7. #7

    Domyślnie

    garaż ma ~6x6m wewnątrz i przylega do domu. Posadzka jest ze 30 cm niżej niż wejście do domu, ale wjazd do garażu jest akurat tak nisko. Jak zamawiałem bramę to popełniłem błąd bo kazałem zostawić 3cm na posadzkę - nie planowałem jej podwyższać bo myślałem, że poziom kostki przed domem będzie trochę niższy. Ostatecznie wyszło jak wyszło.
    Teraz mam dużo pracy, ale chyba w weekend zacznę od wylania pasa o szerokości 1m z Postar60 (może wsadzę jeszcze siatkę zbrojeniową) i podwyższę nim po skosie do jakichś 4cm, tak żeby dalej już lać beton.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony