dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie klimatyzatory zaraz po tynkach?

    witam, jestem w trakcie suszenia tynkow. Instalacja klimy byla zrobiona, przed tynkami i sprzet czeka na instalacje u wykonawcy. Wykonawca mowil, ze najlepiej bedzie instalowac jednostki wew. po pierwszym malowaniu scian. Troche mnie korci zeby pojsc na skroty i zrobic to teraz (czyli przed gladziami i malowaniem), zeby taniej grzac klima w trakcie osuszania domu.

    Co o tym myslicie - ktos tez tak robil? czy poza koniecznoscia zabezpieczenia jednostek w trakcie wykonczeniowki jest jakis argument przeciwko temu?
    Czy klima w trybie grzania moze zbierac wilgoc z pomieszczenia?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja jednak czekałem. Co prawda montowałem jedna jednostkę i to juz po wszelakich szlifowaniach ale syfu sporo się zbiera. Sprzątasz, zamiatasz, płytkarz będzie ciał płytki (przy wodnej maszynie tez się kurzy) moim zdaniem szkoda sprzętu. Sama funkcja grzania nie osusza powietrza ale wysoka temp wewnątrz i ruch powietrza napewno pomoże w osuszaniu budynku. No i nie zapomnij o wentylacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chcesz ją zafoliować, a później to zerwać.
    Jedynie co można zaproponować, to podciągnąć wszystkie przewody, by później było ładnie.
    Czyli zamontować, a potem zdemontować jednostkę wewnętrzną.
    Powiesić po wykończeniu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    witam, jestem w trakcie suszenia tynkow. Instalacja klimy byla zrobiona, przed tynkami i sprzet czeka na instalacje u wykonawcy. Wykonawca mowil, ze najlepiej bedzie instalowac jednostki wew. po pierwszym malowaniu scian. Troche mnie korci zeby pojsc na skroty i zrobic to teraz (czyli przed gladziami i malowaniem), zeby taniej grzac klima w trakcie osuszania domu.

    Co o tym myslicie - ktos tez tak robil? czy poza koniecznoscia zabezpieczenia jednostek w trakcie wykonczeniowki jest jakis argument przeciwko temu?
    Czy klima w trybie grzania moze zbierac wilgoc z pomieszczenia?
    Ja dawałem po malowaniu. Malowałem agregatem, dlatego ciężko uniknąć przypadkowego osadzenia się farby "wszędzie". Jak okleisz folią - o czym pisał Klaudiusz, powinno być ok.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony