dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Piec typu "kopciuch" i koza w jednym kanale

    Witam, mam pytanie. Posiadam dom jednorodzinny. W domu są dwa mieszkania - na parterze i na piętrze. W piwnicy jest piec na węgiel (kopciuch), ogrzewa on cały dom. Chciałbym na piętrze podłączyć kozę do tego samego kanału co piec w piwnicy.
    Czy jest taka możliwość?
    Wyczytałem gdzieś, że niby można podłączyć dwa źródła ciepła do jednego kanału o ile oba mają szczelne zamknięcie i znajdują się od siebie minimum 1,5 metra.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cosmos7 Zobacz post
    Witam, mam pytanie. Posiadam dom jednorodzinny. W domu są dwa mieszkania - na parterze i na piętrze. W piwnicy jest piec na węgiel (kopciuch), ogrzewa on cały dom. Chciałbym na piętrze podłączyć kozę do tego samego kanału co piec w piwnicy.
    Czy jest taka możliwość? Wyczytałem gdzieś, że niby można podłączyć dwa źródła ciepła do jednego kanału o ile oba mają szczelne zamknięcie i znajdują się od siebie minimum 1,5 metra.
    Czytałeś/czytałeś ale się coś nie doczytałeś (dwa kotły idące równolegle na jednakowej mocy, to być może) – iść będzie mogło jedno jeśli drugie szczelnie zamknięte będzie albo drugie gdy pierwsze szczelnie zamknięte będzie.
    Nie wiem jaki masz przekrój komina i co masz za komin ale jak by się dało w komin do kozy wpuścić rurę tak by z jednego dwa kominy powstały oraz ta wpuszczona rura by nie zdławiła w kominie przepływu na tyle by kocioł na dole iść mógł, to może by się tak udało tylko nie wiem co kominiarz powiedział by na to.
    Tu zabawy z tym nie ma, bo jeśli zostanie to spiepszone, to będzie źle działać co nie jest problemem na przeciw tego, że ktoś od tego może odwalić kite i wtedy prokurator będzie szukał winnego.
    Skoro to jest na piętrze to lepiej by było na komin przebić dziurę w stopie – tudzież w ścianie i zrobić komin jak się należy.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Chcesz grzać albo piecem na węgiel (cały dom) albo kozą tylko na piętrze?
    Albo albo ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, chcę grzać piecem z piwnicy, a kozą sie dogrzewać i cieszyć się widokiem żywego ognia w pokoju. Myślę po prostu , jak zrobić to najprościej. Z tego co czytam, w taki sposób nie ma opcji. Komin mam za mały, żeby wpuścić do niego rurę jeszcze. Drugi kanał jest w kominie, ale to jest wentylacja z kuchni na dole. Może macie jakiś pomysł jak to jeszcze ugryźć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cosmos7 Zobacz post
    Może macie jakiś pomysł jak to jeszcze ugryźć.
    Jedyne co zostaje w takim układzie, to wentylację z kuchni na zewnątrz wywalić przez ścianę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cosmos7 Zobacz post
    Witam, mam pytanie. Posiadam dom jednorodzinny. W domu są dwa mieszkania - na parterze i na piętrze. W piwnicy jest piec na węgiel (kopciuch), ogrzewa on cały dom. Chciałbym na piętrze podłączyć kozę do tego samego kanału co piec w piwnicy.
    Czy jest taka możliwość?
    Wyczytałem gdzieś, że niby można podłączyć dwa źródła ciepła do jednego kanału o ile oba mają szczelne zamknięcie i znajdują się od siebie minimum 1,5 metra.
    Takie rozwiązanie to proszenie się o poważne kłopoty, z "wiecznym odpoczynkiem" włącznie...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał cosmos7 Zobacz post
    Drugi kanał jest w kominie, ale to jest wentylacja z kuchni na dole.
    I w czym problem?. Najwyżej będziesz miał zapach smażonego mięsa z kuchni w "kozie".
    W piwnicy jest piec na węgiel (kopciuch), ogrzewa on cały dom.
    Zajmij się lepiej tym pożeraczem opału, który grzeje całą okolicę.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 03-10-2022 o 20:22
    Regulamin forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony