dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Stryszek na wiazarach

    Pytanko mam do osób które mają strych na wiazarach. Zastanawiam się, ponieważ mam dom parterowy z wiazarami prefabrykowanymi, szerokość domu ok. 11m długość 17m stryszek wyszedł ok 50m2 według dokumentu obciążenie zmienne podłogi na stryszku 120kg/m2. Sufit będzie podwieszany KG plus ocieplenie wełna ok. 30cm i płyta OSB 22mm na stryszku, rozumiem że wiązar bez problemu utrzyma taki ciężar, pytanie tylko jak duży ciężar będę mógł ułożyc na stryszku? Rozumiem że żadnej szafy, łóżka tam nie postawie, ale jakieś przedmioty do przechowania spokojnie mogę układać?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    U mnie jest rozpiętość wiązarów 8m, ale nie pamiętam jakie obciążenie jest na dolny pas, wiązary zaprojektowane bez użytkowego strychu. Nad garażem zrobiłem mały stryszek z podłogą z osb i ma takie lekkie przedmioty wystarcza, leżaki ogrodowe, węże ogrodowe na bębnach itp. na ścianie szczytowej zrobiłem półki zamocowane do ściany i to stężeń wiązarów i na nich mam troszkę gratów też poukładanych

  3. #3

    Domyślnie

    No przecież piszesz, że 120kg/m2??

    W moim projekcie wiązarów uwzględniono stryszek ("pogrubiony" pas dolny) o szer 5m i wys 1,4m. Mam dachówki rzucone, inne graty, nic sie nie dzieje. Tylko pod deskę osb rzuciłem wzdłużnie kantówki 5x7 co 50cm. Na tym mógłbyś postawić szafę.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.455
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu2114 Zobacz post
    Pytanko mam do osób które mają strych na wiazarach. Zastanawiam się, ponieważ mam dom parterowy z wiazarami prefabrykowanymi, szerokość domu ok. 11m długość 17m stryszek wyszedł ok 50m2 według dokumentu obciążenie zmienne podłogi na stryszku 120kg/m2. Sufit będzie podwieszany KG plus ocieplenie wełna ok. 30cm i płyta OSB 22mm na stryszku, rozumiem że wiązar bez problemu utrzyma taki ciężar, pytanie tylko jak duży ciężar będę mógł ułożyc na stryszku? Rozumiem że żadnej szafy, łóżka tam nie postawie, ale jakieś przedmioty do przechowania spokojnie mogę układać?
    W skrócie: tak, możesz tam składować różne rzeczy. W projekcie masz wyliczenia i założenia, skąd te 120 kg/m2 się wzięło.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.455
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No przecież piszesz, że 120kg/m2??

    W moim projekcie wiązarów uwzględniono stryszek ("pogrubiony" pas dolny) o szer 5m i wys 1,4m. Mam dachówki rzucone, inne graty, nic sie nie dzieje.
    Może jeszcze nie nadszedł odpowiedni wiatr i opady śniegu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony