dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wygłuszenie pieca gazowego

    Witajcie,
    Wpadłem na nietypowy pomysł - jako, że mój piec gazowy znajduje się na tym samym piętrze, na którym sypialnia i do tego na dość cienkiej ścianie pomyślałem aby go wygłuszyć wewnątrz matami akustycznymi (niepalnymi). Czy ktoś ćwiczył taki pomysł i może podzielić się odczuciami? Na co ewentualnie jeszcze zwrócić uwagę?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Wewnątrz kotła raczej nic nie planuj. Jeśli już chcesz cokolwiek wygłuszyć a kocioł jest z zamkniętą komorą spalania to cienką ścianę na której wisi kocioł wygłusz twardą wełną skalną a następnie zatapiając siatkę z klejem wyrównaj i wzmocnij powierzchnię.
    Na takiej ścinie kocioł będzie mniej słyszalny o ile dźwięk niesie się poprzez wibracje na owej ścianie
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wewnątrz kotła raczej nic nie planuj. Jeśli już chcesz cokolwiek wygłuszyć a kocioł jest z zamkniętą komorą spalania to cienką ścianę na której wisi kocioł wygłusz twardą wełną skalną a następnie zatapiając siatkę z klejem wyrównaj i wzmocnij powierzchnię.
    Na takiej ścinie kocioł będzie mniej słyszalny o ile dźwięk niesie się poprzez wibracje na owej ścianie
    Marku dlaczego nie polecasz wyciszenia go od środka? Mam metalową obudowę pieca i też myślałem aby przykleić maty od wewnątrz do obudowy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Mareks77 ma rację. Dźwięki i drganie przenoszą się przez stalową obudowę na ścianę na której wisi piec.
    Wytłumienie od wnętrze (jeżeli jest możliwe) wygłuszy hałas w pomieszczeniu z kotłem a przez ścianę będą nadal przenosić się dźwięki.
    Pewnie mniejsze ale jednak będą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys755 Zobacz post
    Marku dlaczego nie polecasz wyciszenia go od środka? Mam metalową obudowę pieca i też myślałem aby przykleić maty od wewnątrz do obudowy.
    A jesteś dokładnie pewny swojej teorii że to tylko drgającą obudowę słyszysz.
    W samochodzie wygłuszenie komory silnika także istnieje, owszem jest ciszej bo wyższe częstotliwości są stłumione ale główne słyszalne dzwięki niskiej częstotliwości w postaci drgań nadal się rozchodzą.
    W samochodzie nie słyszysz już szumu paska alternatora czy szurającego paska lub łańcuszka rozrządu lub cykających świec, wtryskiwaczy lub klekoczących zaworów, tylko drgania wszystkich elementów także karoserii.
    Najpierw zidentyfikuj co lub które elementy składowe kotła dokładnie słyszysz.
    Raczej nie jest to dziwięk chodzącej pompy bo ta jest raczej nie słyszalna tylko drgania mechaniczne w połączeniu z rezonującymi innymi elementami oraz obudową i przepływem wody mogą powodować dzwięki.
    Drugim elementem w tym wypadku raczej słyszalnym jest sam palnik oraz wymiennik wraz z komorąą komina..
    Podczas odpalenia następuje jednorazowy wybuch płomienia stłumiony w komorze więc to raczej nie to jest denerwujące.
    Głównym dzwiękiem słyszalnym jest więc sam płomień który powstaje poprzez mieszankę gazowo-powietrzną regulowaną poprzez prędkość wentylatora wtłaczającego powietrze z potrzebnym tlenem do komory.
    Dzwiękiem słyszalnym będzie także płomień rozchodzący się w zamkniętej komorze wymiennika oraz rurą kominową oraz w całym pomieszczeniu.
    To one są prawdopodobnie głównym źródłem postaci głuchego dziwięku wraz z pogłosem rozchodzącym się w kominie i pomieszczeniu.
    Dlatego o ile komina nie jesteś w stanie wygłuszyć to większe efekty da wygłuszenie całeś ściany na której wisi kocioł.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-02-2024 o 09:47
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź,
    co do dźwięków to właśnie pracujący palnik oraz pompa obiegowa (piec gazowy Beretta Ciao 25 AT)
    Piec jest kondensacyjny i myślałem przykleić maty wygłuszające na rurę komina (rura jest koncentryczna) oraz wewnątrz tej blaszanej obudowy aby wyciszyć pracującą pompę i palnik.
    Wydaje mi się że te dźwięki nie przedostają się przez ścianę a bardziej z szafy w której znajduje się piec w łazience. Po zamknięciu drzwi w łazience słychać wyraźnie że dochodzą one zza drzwi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony