dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Panele FV na płaski dach kryty deską i papą

    Czy ktoś ma u siebie płaski dach - pełnodeskowany, kryty papą o minimalnym spadku 5-7% i montował panele ? Spadek na trzy strony.
    Zastanawiam się jak na takim dachu mocuje się ekierki i to potem uszczelnia? Deski calowe mam przybijane do krokwi które nie są zbyt poteżne bo dach też nie jest cieżki. Pod deskami jest tylko troche pustki nad betonowym stropem - 20 do 50cm ( na srodku), oczywiscie wewnątrz ocieplenie.
    Trochę się martwie że jakis mały huragan ktorych ostatnio nie brakuje może mi uszkodzić a nawet wyrwać cześć dachu bo przecież taki panel to jak żagiel.... jak się przed tym zabezpieczyć? Ekipa powinna mocować ekierki tylko w miejscach gdzie pod spodem jest krokwia? Z tego co pamietam one są co okolo 80-100cm. Jak się chodzi po dachu to w niektorych miejsach deska minimalnie się ugina..

    Papa ma już z 6 lat i zastanaiwam sie czy jej nie wymienić przed montażem paneli tzn dolożyć nową warstwę na istniejącą. Bo zakładam że jak już będą panele to nikt nie bedzie chciał mi tej papy robić.... A z drugiej strony dziurawić nową papę mocowaniem paneli ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby nic dziurawić stosuje się tak zwany system balastowy.
    Pierwszy lepszy z brzegu np.
    https://sklep.remor.pl/systemy-mocow...kaAtOPEALw_wcB
    Osobiście pod stelaż dałbym jeszcze dodatkowo dwustronną taśmę bitumiczną tak na wszelki W.
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  3. #3

    Domyślnie

    Hm , nie wyrwało tego nikomu? Mam jakieś srednie zaufanie do takich balastów przy obecnych wichurach. No i nasuwa sie od razu pytanie co z papą w miejscu tych balastów, przecież to w słoneczny dzien spowoduje zatopienie się tych bloków betonowych w papie a za jakiś czas uszkodzenie ciągłości papy. Ale może się myle....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony