dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Sprawdziłem: działalność rozpoczęta w 2017, 9 różnych kodów PKD w tym naprawa samochodów, produkcja pieców i palenisk etc...

    Link do danych firmy poniżej:
    https://www.owg.pl/ceidg/konceptus_j...002,6440023445

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Firam jak firma. Cena sie bierze skads. Adam -diodak forumowy tez cos tam 2 grosze dorzuca. Wiec produkt niekoniecznie musi byc zly. Smuci mnie tylko brak odzewu zyjacych uzytkowników tej pompy w tym poscie. Nastomiast brak merytorycznej krytyki też swiadczy ze nie ma poki co bardzo niezadowolonych klientów.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Tych instalacji trochę mają. Obiecałem sobie że zrobię podsumowanie co najmniej po jednym sezonie, bo co mogę powiedzieć po 2-óch tygodniach użytkowania? Grzeje. Działa. Instalacja jest zrobiona zgodnie z zamówieniem.

    Na razie nie rozumiem jeszcze wszystkiego jeśli chodzi o działania i sterowanie na tyle by dopasować je do mojego domu. Budynek nie jest jeszcze zamieszkały na stałe więc i nie mogę jej pracy obserwować ciągle.
    Ostatnie moje wpisy na temat pracy/wątpliwości znajdują się:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8158562
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8157751

    Jest tu kilku userów i wystarczy ich podpytać na PW bo większość z nich nie siedzi tu na stałe.
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Tych instalacji trochę mają. Obiecałem sobie że zrobię podsumowanie co najmniej po jednym sezonie, bo co mogę powiedzieć po 2-óch tygodniach użytkowania? Grzeje. Działa. Instalacja jest zrobiona zgodnie z zamówieniem.

    Na razie nie rozumiem jeszcze wszystkiego jeśli chodzi o działania i sterowanie na tyle by dopasować je do mojego domu. Budynek nie jest jeszcze zamieszkały na stałe więc i nie mogę jej pracy obserwować ciągle.
    Ostatnie moje wpisy na temat pracy/wątpliwości znajdują się:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8158562
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8157751

    Jest tu kilku userów i wystarczy ich podpytać na PW bo większość z nich nie siedzi tu na stałe.
    Dzięki wielkie za informacje. Czemu zainstalowali Ci poziomo te DZ zamiast pionowo ?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Akurat "działalność gospodarcza produkcji pieców, palenisk i palników" została dopisana dopiero 2022-09-29, obecnie to pewnie dużo bardziej dochodowa działalność, niż produkcja PC .

    Ale trzeba przyznać, że "życzliwy" Konceptusowi olimpijczyk d7d ładnie was podpuścił i rzuciliście się jak szczerbaty na suchary...

    I pytanko jeszcze może - które PKD jest/są odpowiednie wg was dla PC? Wykazywać się szczerbaci...
    Może
    PKD 43.22.Z - Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych

    Nikogo nie podpuszczam. Każdy wybiera to co chce.

    Zacznij rozumować.
    Przestań jątrzyć.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    W innym wątku:


    a tutaj, z własnej inicjatwy:


    Aż nie mogę wyjść z wrażenia, czyś Ty się przez tydzień stał uczynny, czy po prostu zawsze byłeś i jesteś...koniunkturalny
    Jeżeli cytujesz to cytuj bez wycinania treści istotnych dla danego tematu
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Szkoda czasu na szukanie konkretnej strony w "źródle" https://www.icandecide.org/
    Szkoda czasu na czytanie
    to była odpowiedź na temat C-19 i V-SAFE i była skierowana do Ciebie.
    Ten temat dotyczy gruntowej PC sprzedawanej i montowanej przez firmę Konceptus.

    Dwa zupełnie różne tematy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Dzięki wielkie za informacje. Czemu zainstalowali Ci poziomo te DZ zamiast pionowo ?
    Bo im się ten odwiert obsypywał. Nie mogli uzyskać stabilnych ścian dla tej średnicy 50cm. Zakopali więc na poziomie -2m. Po sezonie i w trakcie zobaczę czy to dobry pomysł, bo jeśli nie to będą mi w zimę dokładać pętle

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nikogo nie podpuszczam. Każdy wybiera to co chce.
    i przysłowiowe dwie linijki dalej

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli cytujesz to cytuj bez wycinania treści istotnych dla danego tematu
    Ty to jednak jesteś lepszy model... zabawny czasami nawet

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Firam jak firma. Cena sie bierze skads. Adam -diodak forumowy tez cos tam 2 grosze dorzuca. Wiec produkt niekoniecznie musi byc zly. Smuci mnie tylko brak odzewu zyjacych uzytkowników tej pompy w tym poscie. Nastomiast brak merytorycznej krytyki też swiadczy ze nie ma poki co bardzo niezadowolonych klientów.
    Jak ktoś przyszedł na forum zapytać tylko o PC i wybrał gruntówkę, to go już tu nie ma, bo zapomniał o sprawie, Gruntówki nie generują kłopotów, więc ich użytkownicy nie siedzą już na forum . Jak kolega wyżej Ci radzi - napisz do nich na PW, powinni się odezwać

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    i przysłowiowe dwie linijki dalej



    Ty to jednak jesteś lepszy model... zabawny czasami nawet



    Jak ktoś przyszedł na forum zapytać tylko o PC i wybrał gruntówkę, to go już tu nie ma, bo zapomniał o sprawie, Gruntówki nie generują kłopotów, więc ich użytkownicy nie siedzą już na forum . Jak kolega wyżej Ci radzi - napisz do nich na PW, powinni się odezwać
    Czego znowu nie rozumiesz? Kolejne wycieczki osobiste?
    "lepszy model... zabawny czasami nawet" ??

    "Gruntówki nie sprawiają kłopotów" jeżeli są niezawodnymi pompami i mają sprawne dolne źródło.
    Generalnie ludzie zadowoleni z dobrze działających (różnych) urządzeń rzadko publikują swoje opinie.
    Negatywne opinie są pisane często.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    i przysłowiowe dwie linijki dalej



    Ty to jednak jesteś lepszy model... zabawny czasami nawet



    Jak ktoś przyszedł na forum zapytać tylko o PC i wybrał gruntówkę, to go już tu nie ma, bo zapomniał o sprawie, Gruntówki nie generują kłopotów, więc ich użytkownicy nie siedzą już na forum . Jak kolega wyżej Ci radzi - napisz do nich na PW, powinni się odezwać
    Rozmawiałem z Panią od nich z firmy i czekam na kontakt. Mieli zadzownić do użytkownika z "mojego" lub innego województwa czy wyrazi zgode porozmawiać ze mną. To już bodajże 3 dzień odkąd czekam. Cisza póki co.
    Straszne terminy są piec zgazowujący np 10 miesięcy oczekiwania blaze. Pompy powietrzne mitshubishi około 4 miesiące w górę i pewności nie ma. Ponoć zamwiają dziesiąt a przycodzą 3. Gruntówka od Konceptusa to odwierty kilka miesięcy a montaż kilka dni temu to kwiecień. Teraz może już maj...
    Ostatnio edytowane przez gargamello ; 27-10-2022 o 20:12

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Firam jak firma. Cena sie bierze skads. Adam -diodak forumowy tez cos tam 2 grosze dorzuca. Wiec produkt niekoniecznie musi byc zly. Smuci mnie tylko brak odzewu zyjacych uzytkowników tej pompy w tym poscie. Nastomiast brak merytorycznej krytyki też swiadczy ze nie ma poki co bardzo niezadowolonych klientów.
    A ilu masz tu użytkowników robionych pomp ciepła z klimatyzatorów ??? a wiec że jest spora rzesza takich użytkowników, mało kto siędzi na forach i klepie wszem i wobec o swoim dobrodziejstwie .

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Zaginęli w odmęcie z rekomendacją użytkownika.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Zaginęli w odmęcie z rekomendacją użytkownika.
    Nie czekaj na rekomendacje od nich. Poszukaj na forum po frazie "konceptus" i szybko znajdziesz użytkowników posiadająych ich PC. Jak wspomniałem ja mam ten sprzęt ale dopiero od 2 tygodni więc nic nie mogę powiedzieć na razie. Są tu jednak użytkownicy posiadający kilkuletnie instalacje i z pewnością będą mogli powiedzieć coś więcej
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Zaginęli w odmęcie z rekomendacją użytkownika.
    Na forum jest cezary.pl, ma taką pompę, spróbuj prv.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie daje znaku zycia cezar.pl.

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafal1990

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Więcki
    Kod pocztowy
    42-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Posiadam gruntówkę Konceptusa od maja tego roku. Jeśli mogę pomóc to można pisać na whatsapp bo na forum jestem bardzo rzadko. 792606176

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzieki, jutro juz napisze z racji poznej pory. Jesli mozesz napisz moze tu dla wszystkich przy okazji, jakie zuzycie prądu w tym okresie. Jakie masz póki co wnioski z zakupu i całokształtu ?

  18. #38

    Domyślnie

    To może ja rzucę trochę światła albo cienia na Konceptusa.

    Jestem użytkownikiem pompy od 30 września tego roku. Cała przygoda z firmą zaczęła się od około lutego, kiedy zacząłem zbierac informacje na temat pompy, ich rozwiązania i kosztów. Umowę podpisałem w kwietniu i od tego momentu rozpoczął sie długi proces realizacji, z częstymi zmianami terminów poszczególnych etapów prac, a nawet przekładania umówionego terminu na godzinę przed przyjazdem, czy też braku informacji, że w danym dniu nie będzie montażu. Moim zdaniem firma organizacyjnie leży i przyznam się, że moje zdziwienie jest duże jak można tak funkcjonować w dzisiejszych czasach.

    Firma ma różne ekipy do poszczególnych etapów prac, proces nie dzieje się za jednym zamachem tylko sa odstępy czasowe między odwiertami, podłączeniem dolnego źródła do domu oraz samej instalacji pompy w kotłowni. Te odstępy potrafią być dwutygodniowe, a nawet miesięczne. O tym zostałem poinformowany i byłem tego świadomy. Cały zakres prac został wykonany i funkcjonuje poprawnie, jednakże sama instalacja w kotłowni pozostawia wiele do życzenia. Jest wykonana mało estetycznie oraz bez pewnych usprawnień, które podniosłyby komfort i optymalizację użytkowania. Tyczy się to też sterownika pompy oraz sterownika pokojowego, który nie ma harmonogramu tygodniowego oraz dobowego, a to bezwzględnie by się przydało.

    Z całości rozwiązania jeżeli chodzi o technologię (pompa ciepła gruntowa) jestem bardzo zadowolony. Działa to u mnie w oparciu o bufora 500l z wężownicą w środku do CWU, która spokojnie zapewnia ciepłą wodę dla 4 dorosłych osób. Wszystko funkcjonuje dobrze, choć jeszcze to poznaje i próbuję zoptymalizować pod własny komfort użytkowania. Sama pompa ma głośność sprężarki w lodówce, sterownik w pompie podaje wszystkie podstawowe informacje, zapewne przydałyby się informacje o COP, czasu pracy sprężarki , ilości włączeń oraz aplikacja do zdalnego zarządzania oraz informacjami ze sterownika.

    A teraz koszty użytkowania. Ogrzewam dom o powierzchni ogrzewanej 210 m2. Ocieplony 15 cm styro na ścianach w kropki, w dachy na skosach 26 cm wełny, a n stropie 40 cm stryo oraz wełny, grunt 10 cm styropiany. W domu jest wentylacja z reku zrobione przez Adama_Mk i utrzymywana temperatura praktycznie całodobowa 21,5 stopnia. W cąłym domu są 100% grzejniki Kermi Themrx2 (przewymiarowane) oraz w łazienkach drabinki. Pompa odpalona 29 września i przez dwa dni na wygrzanie wszystkiego bufora, instalacji i domu pobrała 48kWh. Październik to grzanie góry bufora CWU do 47 stopni czasami może z kilka dni całego bufora do 50 stopni i ogrzewanie, to wartości z podlicznika wynoszące 311kWh, a listopad do wczoraj to 283 kWh. Zrobiłem test grzania bufora pompa i grzałkami. Wartości startowe i końcowe temperatury z czujników umieszczonych w buforze były takie same lub rózniące się 1 stopniem na jednym z czujników i wyszło mi, że grzałki pobrały 16 kWh , a pompa 5kWh.

    Na tą chwilę z urządzenia jestem zadowolony, zaś firma, jeżeli poprawi jakość swojej usługi rozumianej jako komunikacja z klientem, wykonanie usługi, zindywidualizowanie podejścia do instalacji w kotłowni, bo mam wrażenie, że jest ono standardowe dla wszytskich, i przed wszystkim słowność, to może być ze swoimi cenami ciekawą alternatywą
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie. Kolega na whatsup tez podal czesc informacji. Jesli ktos moze sie podzielić jak sytuacja u niego to prosze bardzo o opinie.

  20. #40

    Domyślnie

    Wszedłem na ich stronę. Generalnie nic o danych technicznych itp. To powinno być na dzień dobry a tego nie ma. Szanujący się producenci podają takie informacje. Trochę mam ubaw z ludzi, którzy rozpatrują jakieś "no nejmy" . Pompa sama w sobie nie jest skomplikowanym urządzeniem pod względem układu chłodniczego. Robotę robi automatyka i algorytmy , które są wynikiem x lat badań i pracy tych produktów u inwestorów. Głupi przykład np. z defrostem w powietrznych pompach. Tanie splity w większości mają czasówkę, czyli co godzinę robi defrost. Co niektóre nawet tak ordynarnie że latem przy grzaniu CWU potrafi zrobić defrost bo komuś kto pisał algorytm nie chciało się dodać już linijki kodu, która powiązałaby to z temperaturą zewnętrzną. Znowu taki Buderus (IVT)i inne lepsze marki mają rozbudowany algorytm defrostu i np są jego 3 rodzaje w zależności od rzeczywistych warunków. Atlantic znowu wymyślił nowy rodzaj wymiennika freon-woda(spiralny nie płytowy, zanurzony w buforze 18l) i tam jak jest prosta instalacja nie stosuję się buforów. Także to taki prosty przykład z czego wynika czasem wyższa cena produktu jakim jest pompa ciepła. Wyższa cena, doświadczenie i ile lat firma jest obecna na rynku i perspektywy zostania na tym rynku.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony