dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Poszerzenia okienne a parapety...

    Mam jedno nurtujące mnie pytanie, ponieważ mam 4x okno typu portfenet (na poddaszu użytkowym) planuje dać poszerzenie dolne z profili, czy te profile są tak samo szerokie jak ościeżnica okna ??? Bo jak wtedy zamontowac poprawnie parapet z blachy ???
    Ostatnio edytowane przez hokejgk1 ; 30-06-2014 o 07:31

  2. #2

    Domyślnie

    Mozna zastosowac węższe poszerzenia lub specjalne profile bazowe z uskokiem pod parapet

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Mam jedno nurtujące mnie pytanie, ponieważ mam 4x okno typu portfenet (na poddaszu użytkowym) planuje dać poszerzenie dolne z profili, czy te profile są tak samo szerokie jak ościeżnica okna ??? Bo jak wtedy zamontowac poprawnie parapet z blachy ???
    To zależy jakie masz okna i jakie poszerzenia są do nich zalecane. Tradycyjne mają grubość okna i faktycznie pojawia się problem z obróbką blacharską od zewnątrz.
    Lepsze do tego celu są tzw profile bazowe - odpowiednio węższe, tak że bez problemu można montować parapet zewnętrzny.
    Tylko ze na tak proste pytania powinien odpowiedzieć Ci sprzedawca...

    Jak już nie będzie innej opcji niż poszerzenia grubości okna to poszukaj specjalnej uszczelki do montażu parapetu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Miałem ostatnio ten sam problem, tyle, że już okna mam od dłuższego czasu. Sprzedawca nie poinformował o możliwych problemach i miałem poszerzenia szerokości profilu okiennego.
    Ostatecznie zamontowałem parapety alu na silikon i wkręty (2-3 szt zależnie od szerokości okna) z nierdzewki. Jakoś tragicznie to nie wygląda, ale mogłyby być to profile bazowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Od kiedy to sprzedawcy mają mówić o problemach? przecież u nich będzie wszystko super i pięknie
    Za to na forum możemy sobie snuć czarne scenarisze.
    Uszczelka o której mówilem to coś takiego:
    http://www.parapetywwk.pl/foto7.php
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Nie pomyślałem o tym jak zakupywałem okna i poszerzenia. Na szczęście u mnie poszerzenie jest węższe niż rama okna. Od środka poszerzenie jest zlicowane z oknem a od zewnątrz jest schowane pod oknem.

  7. #7

    Domyślnie

    Może ktoś z branży jeszcze wyjawni jakieś kruczki na które zwrócić uwagę przy wyborze stolarki okiennej ???
    Ogólnie pisząc planuje:
    - okna PVC + rolety integro
    - montaż standard (bez żadnych rozprężnych i taśm paro itd...) - chyba że jakaś firma mi udowodni że to umie zrobić, ale na razie na moje pytanie odpowiadali wymijająco nikt nie chciał pokazać gdzie takie cuda zamontował.
    - wszędzie listwa podokienna -do parapetów
    - gdzie trzeba to poszeżenie poddokienne ...

    A co do samego mocowania stolarki: Jedna firma z którą rozmawiałem to mocują ościeżnicę do ściany za pomocą wkrętó ramowych wiercąc przez ościeźnicę ... - czy to porpawny i dobry sposób ? (u mnie materiał silka na ścianach)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Może ktoś z branży jeszcze wyjawni jakieś kruczki na które zwrócić uwagę przy wyborze stolarki okiennej ???
    Ogólnie pisząc planuje:
    - okna PVC + rolety integro
    - montaż standard (bez żadnych rozprężnych i taśm paro itd...) - chyba że jakaś firma mi udowodni że to umie zrobić, ale na razie na moje pytanie odpowiadali wymijająco nikt nie chciał pokazać gdzie takie cuda zamontował.
    - wszędzie listwa podokienna -do parapetów
    - gdzie trzeba to poszeżenie poddokienne ...

    A co do samego mocowania stolarki: Jedna firma z którą rozmawiałem to mocują ościeżnicę do ściany za pomocą wkrętó ramowych wiercąc przez ościeźnicę ... - czy to porpawny i dobry sposób ? (u mnie materiał silka na ścianach)
    Sposób montażu prawidłowy i chyba już większość montaży za zachodnią granicą w tej chwili bazuje na takiej metodzie.
    Na pewno są takie firmy które to potrafią w Wielkopolsce - chyba FIX masz niedaleko

  9. #9

    Domyślnie

    Tak mnie jeszcze zastanawiało bo planuje jedno okno FIX-a czy jest sens dawać je w zwykłej ramie tyle że bez okuć nieotwierane ? akurat te okno będzie u mnie pasowało estetycznie typu FIX. (wymiar otworu okiennego 2300x1800)

  10. #10

    Domyślnie

    PW masz przepełnione
    A co do poszerzeń, bazówek itp. Takie rzeczy najlepiej ustalać z wykonawcą bo może wystarczy listwa transportowa (podparapetowa)
    FIX w ościeznicy będzie :
    - tańszy
    - cieplejszy

  11. #11

    Domyślnie

    Już czyszcze PW

  12. #12

    Domyślnie

    Witam odkopuje temat. Mam poszerzenie o grubosci ramy i nie ma żadnego wrębu na parapet czy obrobke blacharską.
    Czy mogłbym delikatnie naciąc styk ramy z poszerzeniem aby tam wcisnąć blachę? Czy może nie nacinać styku, tylko ciut niżej w poszerzeniu? Co o tym myslicie?
    Mam wyjscie na taras wlasnie z poszerzeniem i chciałbym w ten wrąb wcisnąć pape ktora jest hydroizolacją tarasu jest wywinięta na ściany i na te poszerzenia ale boje sie że samo przyklejenie tej papy do poszerzenia nie wystarczy i woda się przesączy pod nie, dlatego chciałbym wyciąć gdzieś wrąb i upchnąć tam papę. Czy takie nacięcie nie osłabi konstrukcji?

  13. #13

    Domyślnie

    Postaraj sie dostrzec do przekroju poszerzenia badz zdobadz jego kawałek . Będziesz wiedział dokładnie gdzie ciąć i możesz to spokojnie zrobić.
    Info dla innych
    Zamawiajce okna z profilami bazowymi - sa specjalnie wyprofilowane by parapet zewnetrzny zamontowac prawodlowo i obrobke przeciwwodna dobrze wykonac.
    Można też zastosować poszerzenia węższe gsy mamy profile 80 mm wziac od 70.
    Swoją drogą d.... nie sprzedawca ze o tym nie pomyślał i tego ci nie zaproponował

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki, przekrój mam. Wiec wytne jedna komore poszezenia zeby miec dostęp do dolnej krawędzi ramy. Chyba sie nic nie stanie

  15. #15

    Domyślnie

    Nic sie nie stanie. Możesz spać spokojnie

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lucas5000

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-122
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał banus1 Zobacz post
    Dzięki, przekrój mam. Wiec wytne jedna komore poszezenia zeby miec dostęp do dolnej krawędzi ramy. Chyba sie nic nie stanie

    Czy udało się wyciąć w poszerzeniu miejsce na parapet ? Jak to wyszło ? Może jakieś zdjęcia.
    Mam podobny problem, ale boję się ciąć.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Odkopuje temat , mam ten sam problem co poprzednicy , nie zostałem poinformowany o możliwości wyboru węższego poszerzenia i planuje wyciąćKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	profil120.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	461861 jak na rysunku.
    Mogą być jakieś skutki uboczne ?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Nikt nic nie podpowie ?

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Nikt nic nie podpowie ?
    Dobra, powiem. Nie tnij, nie wycinaj, nie kombinuj, chyba, że masz zgodę producenta okien.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony