dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Łączenie kilku krokwi - czy bezpieczne i praktyczne?

    Witam, od jakiegoś czasu buduje sobie wiatę na drewno jednospadową, około 47m2, o małym nachyleniu około 6 stopni. Konstrukcje stawiam z resztek drewna z budowy + kilku nowych elementów (niektóre słupy np.) Jako iż od początku stawiałem na użycie słabszego materiału, postawiłem łącznie 12 słupów - 3 rzędy po 4 słupy (szkic w załączniku) aby mieć dobre podparcie dla dachu, który okrokwiuję 11 rzędami dech o przekroju ok. 6,5 cm na 14/15 cm.

    I tu jest problem - te bida krokwie są za krótkie - mają od 215 cm do 250cm i nie mogę np. połączyć ich na środkowej belce żeby punkt podparcia wychodził na łączeniu. Musiałbym zrobić z trzech odcinków drewna jedną krokiew tak, że punkty łączenia wypadają przed i za środkową belką - czy to jest możliwe?

    Myślałem już o łączeniu śrubami jedną do drugiej, śrubami + kółkiem dwustronnie zębatym, a nawet zastosowaniem jakich profili metalowych w tym miejscu.

    Byłbym wdzięczny o jakieś sugestie Wiata magazynowa, nie musi być wszystko ładnie i pięknie jeśli chodzi o te połączenia.


    Z dodatkowych informacji dach będzie z blachy, region śląski - opady śniegu raczej nie za duże, wiata przy budynku, nie ma możliwości zastosowania większego kąta niż 6 stopni, słupy środkowe 15x15, reszta 14x14.

    Ostatecznie ma coś takiego wyjść tylko w większą ilością słupów: https://image.ceneostatic.pl/data/pr...-na-2-auta.jpg
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	461975  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony