dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie narożników wklęsłych - problem z oknami

    Dzień dobry,

    Przymierzam się do ocieplanie domu z lat 80-tych. Chciałbym to zrobić grafitowym styropianem 20cm. Niestety napotkałem na problem, którego nie potrafię dobrze rozwiązać. Otóż dom nie jest zbudowany na planie prostokąta. Rzut jego bryły jest załączony w moim prowizorycznym rysunku.
    Problem jest związany z narożnikami zaznaczonymi na czerwono. W tych narożnikach znajdują się okna i drzwi balkonowe dość blisko ściany prostopadłej. W jednym miejscu jest to 8cm w innym 6, ale są też miejsca gdzie otwór okienny przylega do ściany prostopadłej. Gdy użyję styropianu 20cm to zasłonią część otworu okiennego / otworu drzwi balkonowych.

    Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Nie udało mi się nigdzie tego znaleźć.

    Na razie wpadłem na następujące pomysły z których nie jestem do końca zadowolony.

    1. Zmniejszyć szerokość okien tak aby można było użyć styropianu 20cm. Niestety wiążę się do z dużym remontem, którego na tym etapie chciałbym uniknąć. Poza tym o ile mogę zmniejszyć szerokość niektórych okien o tyle nie wyobrażam sobie zmniejszania drzwi balkonowych.
    2. Drugi pomysł to zrobić podcięcie w styropianie / użyć cieńszego styropianu przed samym oknem. To też nie rozwiązuje do końca problemów ponieważ będzie tworzyć taką wnękę która będzie narażona na opady. I teraz robić parapet na takim wcięciu? Będzie to wyglądać paskudnie. Dodatkowo w niektórych miejscach otwór okienny jest zlicowany ze ścianą prostopadłą i nie ma z czego zmniejszać styropianu.

    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bryła.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	462683   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	462684   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	462685  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Do ew. wymiany masz trzy okna, możesz zamontować okna z jednym skrzydłem i wtedy nie zmniejszysz światła wpadającego do pomieszczenia. Zastanów się czy warto nie czy nie warto.

    Kolejna opcja to położenie grubego styropianu wszędzie oprócz ościeży okien w miejscach, gdzie brakuje miejsca na ten styro. Po prostu będzie w tym miejscu mostek termiczny.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony