Dzień dobry,

Jestem posiadaczem instalacji CWU w której źródłem ciepła jest Vitodens 200-W B2HF, W instalacji wykorzystywane są dwa obiegi grzewcze dla dwóch poziomów w domu. Jeden z obiegów jest mieszany: ogrzewania podłogowe oraz grzejniki (przeważająca ilość).
Kocioł został uruchomiony do eksploatacji z wykorzystywaniem regulatora pogodowego.

Ustawienia krzywych grzewczych dla obiegów zgodnie z zaleceniami dla tego typu eksploatacji oraz nowego budynku dobrze docieplonego.

Przechodząc do meritum tego postu. Chciałbym prosić o opisanie zasady działania w takiej konfiguracji w odniesieniu do tego co obserwuję.

Dla obiegów posiadam ustawione oczekiwane temperatury, powiedzmy 20stopni, nie wiem jednak czy w takiej konfiguracji to ustawienie jest w ogóle uwzględniane, a jeśli tak w oparciu o co jeśli obecnie nie posiadam żadnego sterownika wewnętrznego który daje informacje zwrotną do głównego sterownika kotła. Obserwuję sytuację w której temperatura jaką osiągam w pomieszczeniu jest o nawet 4 stopnie wyższa a sprawdzając stan kotła widzę że palnik ciągle pracuje, a pompy obiegowe również pracują.

Prosiłbym też o podpowiedź jak rozbudować instalacje, jakie sterowniki wewnętrzne zastosować aby osiągać jak najlepszy komfort użytkowania (również ekonomiczny).