dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Daikin Altherma 3 - Błąd przepływu wody podczas defrostu

    Cześć!
    Mam problem z PC Daikin Altherma 3.
    Podczas defrostu pojawia się komunikat "błąd przepływu wody" tym samym pompa przestaje działać i wyskakuje awaria. Błąd 7H-06. Po skasowaniu błędu i restarcie wraca do normalnej pracy. Wyczyściłem filtry, sprawdzałem czujniki i wszystko wygląda ok.
    Macie jakiś pomysł co może być przyczyną tego błędu?
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Wejdź w "Informacje" jako Instalator - będziesz widział jaki jest przepływ. Jeśli jest mniejszy niż 12 l/min to może być gdzieś zapchana instalacja obiegu wody albo błąd czujnika przepływu.
    Pompa obiegowa raczej nie "siadła", ale kto wie...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radidi Zobacz post
    . Błąd 7H-06. Po skasowaniu błędu i restarcie wraca do normalnej pracy. Wyczyściłem filtry, sprawdzałem czujniki i wszystko wygląda ok.
    Odpowietrzyć układ;
    - poczytaj;https://forum.muratordom.pl/showthre...-DAIKIN/page29
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    W Altherma 3 czujnik przepływu jest ultradźwiękowy, więc można odczytać jaki przepływ wskazuje. Z kolei odpowietrznik w hydroboxie powinien być otwarty na stałe.

    Jak przepływ jest poniżej 10 l/min może pojawiać się błąd "89", czyli zamarznięcie wymiennika. Błąd 7H jak nie ma wcale przepływu lub jak w najstarszych Althermach, gdzie jest czujnik "płetwa" którego zbyt mały przepływ nie jest w stanie odchylić by załączyć styk. 7H miałem w pompie z 2008 roku przy przepływie około 6 l/min.(pompa elektroniczna na najniższym biegu).

    Od razu wyjaśnię - wymieniłem zwykłą pompę pobierającą ponad 100 W na oszczędną elektroniczną.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #5

    Domyślnie

    Jak przełączę pompę na samo CWU to działa wszystko perfekcyjne. Najprawdopodobniej winna jest dodatkowa pompa na mieszaczu, która w momencie kiedy to PC chce włączyć defrost zaburza odwrotny cykl przepływu wody.
    Tym samym mam pytanie, jest może w Althermie 3 dodatkowe wyjście na wpięcie innej pompy obiegowej? Szukałem na schemacie ale nie znalazłem nigdzie wprost napisane.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    W czasie defrostu woda nie płynie w odwrotnym kierunku.
    Takie instalacje z dodatkowa pompą powinny być łączone z PC poprzez sprzęgło.
    Jeśli nie ma sprzęgła i brak zaworu nadmiarowo-upustowego, lub źle wyregulowany, winne mogą być termostaty, jeśli większość sią pozamyka masz za mały przepływ. Ale masowe zamykanie termostatów świadczy o zbyt wysoko ustawionej krzywej, jej obniżenie powinno wtedy pomóc.

    W każdym razie jest kilka możliwych przyczyn tego błędu.

  7. #7

    Domyślnie

    Jest sprzęgło. Od niedzieli usunąłem dodatkową pompę, którą miałem na podłogówkę i wygląda na to, że PC działa i nie wywala żadnego błędu przy defroscie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony