dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe - czujnik pokojowy .Najlepsze ustawienie ?

    Witam Serdecznie , przeszukałem różne fora ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Powiedzcie mi proszę , jakie ustawienie czujnika pokojowego który załącza piec do ogrzewania podłogowego będzie najkorzystniejsze .
    Lepsza będzie ustawiona stała temperatura powiedzmy 21stopni dzień/noc bez żadnych widełek,
    czy powiedzmy temperatura docelowa 21stopni ale piec się załącza w dzień wtedy kiedy spadnie o 0.6 stopnia czyli przy 20.4 a w nocy o 1 stopień powiedzmy przy 20stopniach.

    Przy pierwszym przypadku piec będzie się uruchamiał częściej ale będzie chodził krócej ponieważ podłoga będzie trzymała ciepło
    Przy drugim piec będzie powiedzmy załączał się rano na 3 godziny i wieczorem na 3 godziny .Piec będzie chodził rzadziej ale dłużej ponieważ podłoga będzie zimna.
    Które rozwiązanie wg was jest ekonomiczniejsze przy ogrzewaniu podłogowym ? Z góry dziękuje za odp .Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał n1ko Zobacz post
    Powiedzcie mi proszę , jakie ustawienie czujnika pokojowego który załącza piec do ogrzewania podłogowego będzie najkorzystniejsze
    Jakie źródło ciepła?
    Które rozwiązanie wg was jest ekonomiczniejsze przy ogrzewaniu podłogowym ?
    Histereza i harmonogram to indywidualne aspekty każdej instalacji. Sam czujnik pokojowy w niektórych przypadkach (krzywa grzewcza) musi być wspomagany czujnikiem zewnętrznym. Ogólnie jeśli chodzi o histerezę najlepszym ustawieniem przy ogrzewaniu podłogowym będzie 3'C spadku poniżej zadanej w domu.
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Źródło ciepła to Piec kondensacyjny dwufunkcyjny na gaz z butli przydomowej, z tego co wiem to jest czujnik zewnętrzny na ścianie budynku.
    Dom kupiony już gotowy, a ja nie jestem specjalistą w tym temacie dlatego też nie bardzo nawet wiem o co chodzi z tą histerezą ale dzięki za odp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony