dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    losiul77

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie Połowa domu / Jakie ogrzewanie wybrać ?

    Cześć , aktualnie jestem posiadaczem mieszkania w starym domu 56m które ogrzewam panelami grzewczymi wiszacymi na suficie, przez parę lat było ok ale te ceny prądu teraz to porazka. Ponadto kupiłem w tym samym domu mieszkanie podemną i będę łączył górę z dołem łącznie będzie około 110m2.

    Jestem w trakcie planowania połączenia oby mieszkan i pytanie moje brzmi jaki rodzaj ogrzewania wybrac. Będę miał zrobiona kotłownie , chciałbym aby cały dół był z podłogówką a góra normalnie grzejniki.

    Myślałem nad piecem uniwersalnym na węgiel i drzewo z możliwością ewentualnie podłączenia podajnika i palenia ekogroszkiem czy pelletem jak ceny wrócą do nirmalnosci, lecz rozważam też piec na gaz i butla gazowa w dzierżawę. Prosiłbym o porade jaka opcja będzie lepsza finansowo.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.274

    Domyślnie

    Cytat Napisał losiul77 Zobacz post
    Myślałem nad piecem uniwersalnym na węgiel i drzewo z możliwością ewentualnie podłączenia podajnika i palenia ekogroszkiem czy pelletem jak ceny wrócą do nirmalnosci,
    łącznie będzie około 110m2.
    Najtańszym rozwiązaniem będzie kocioł zgazowujący drewno (węgiel) 14kW z buforem 800L (dotacje). W przyszłości można do tego dołożyć palnik pelletowy (brak dotacji).
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Ta część domu, którą ogrsewałeś wcześniej, jest jakieś inne mieszkanie nad, czy tylko strop i dach?
    Ile zużycia w kWh pochłaniało ogrzanie tej części domu którą miałeś wcześniej?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    losiul77

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Strop i dach, zimą nawet do 1200kwh

  5. #5

    Domyślnie

    Ile na cały sezon grzewczy?
    Jeden miesiąc nic nie znaczy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    losiul77

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Licząc do końca kwietnia będzie to około 10tys zł, lecz w przyszłm roku na tym samym metrażu to napewno w granicach 15tys. Aktualnie ogrzewam 56m ale jak wspominałem w przyszłym roku będzie to około 100m więc z 15 zrobi się spokojnie 20tys.

  7. #7

    Domyślnie

    Podaj w kWh.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony