dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    53

    Domyślnie Kara za przekroczenie mocy w taryfie G

    Witam,
    Rok temu zwiększyłem moc umowna z 14 na 31kw,opłaciłem fakturę, mam kartę techniczną jednak zapomnialem zrobić zmiany w umowie przez co zmiana nie weszła w życie. Wywaliło mi bezpiecznik w skrzynce 25A(docelowo ma być 50A po zwiększeniu) co pozwala sądzić, że w godzinach startu taniej strefy w G13 przekraczam moc, czy przy liczniku dwukierunkowym i taryfie G13 mogę obawiać się kar?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    21.877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Marne szanse, że przekroczyłeś moc. Moc jest uśredniana na 15 minut - więc przez te 15 minut musiałbyś bardzo równomiernie obciążać fazy prawie na maksa. W praktyce niewykonalne - pewnie przez chwilę przekroczyłeś obciążalność zabezpieczenia na jednej fazie albo zrobiłeś zwarcie.
    Sprawdź w liczniku, czy nie pokazuje mocy maksymalnej (ile kW, którego dnia i o której godzinie) dla obecnego i poprzedniego miesiąca.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    53

    Domyślnie

    1.6.0 maksymalna moc czynna pobrana 15.184kw

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    21.877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    1.6.0 maksymalna moc czynna pobrana 15.184kw
    No to rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną
    § 46.
    [...]
    3. Za przekroczenie mocy umownej określonej w umowach, o których mowa w ust. 1, jest pobierana opłata w wysokości stanowiącej iloczyn składnika stałego stawki sieciowej oraz:
    1) sumy dziesięciu największych wielkości nadwyżek mocy pobranej ponad moc umowną albo
    2) dziesięciokrotności maksymalnej wielkości nadwyżki mocy pobranej ponad moc umowną wyznaczoną w okresie rozliczeniowym, jeżeli urządzenia pomiarowe nie pozwalają na zastosowanie sposobu wskazanego w pkt 1.


    Czyli 10 x (15,184kW - 14kW) x Y gr, gdzie Y to Twoja cena składnika stałe stawki sieciowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony