dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Wszystko mierzone z aplikacji w telefonie więc te pomiary nadają się psu pod ogon.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #62

    Domyślnie

    Po pierwsze telefonikiem to sobie co najwyżej można zmierzyć głosnosc...no własnie..na pewno nie czegos takiego jak hałas w granicy działki. Tutaj są na to normy, które ktos przede mna wstawil. Pomiaru musi zrobic osoba ktora ma do tego uprawnienia, z profesjonalnym i wzorcowanym regularnie urzadzeniem. 80 dBa to dzwiek ulicy marszałkowskiej w Warszawie o godzinie 17. Zdarza sie, ze pompa rezonuje na poszczegolnych czestotliwosciach sprezarki. Wtedy serwis moze np softowo wyciac te czestotiwosci. Nibe AMS to niestety klasa Panasonica czy LG więc są to stosunkowo głosne urządzenia.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Za 10lat taka pompa będzie pracować w co drugim domu. Węgiel będzie zakazany, gaz bardzo ograniczony. Będzie bardzo trudno trafić na dom który nie ma sąsiada z pompą. Pewnie też złagodzą normy hałasowe bo w gęstej miejskiej zabudowie gdzie pojawia sie coraz więcej pomp bardzo trudno je zachować. Ostatnio byłem na spacerze w takiej starszej dzielnicy mojego miasta - domki z lat 50 i 60tych i tam już kilka PC widziałem na długości może 800m. Byłem trochę zdziwiony bo to stare domy, słabo ocieplone, wiadomo że bez izolacji od dołu i bez podłogówek. Ale wiadomo jak jest, jeden sąsiad zaloży, przyjdzie mu mniejszy rachunek to zaraz rozpowie po okolicy. A za węgiel trzeba teraz wyłożyć nierzadko 15k czy 20k za sezon jak ktoś ma dom 200m2
    W takich dzielnicach nie ma żadnych odległości miedzy budynkami zachowanych. Nie ma 4m od granicy a często 1.5m albo wcale.
    8 lat temu byli tu tacy co pisali, że za 10 lat PC będzie kosztować tyle co lodówka.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    8 lat temu byli tu tacy co pisali, że za 10 lat PC będzie kosztować tyle co lodówka.
    Pompa ciepła jest dużo tańsza niż lodówka. Lodówka Meneghini La Cambusa kosztuje ponad 130000zł, no dobra ma jeszcze ekspres do kawy, TV i niewielką spiżarnię ale liczy się cena.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Czy jest cicha ? NIE ...

    TYle że ja mieszkam w bardzo cichej okolicy i wieczorami można usłyszeć własny oddech

    Plus takie że najbliższy sąsiad jest około 100m ode mnie , wiec sądzę że hałas nie przeszkadza. Ale jest głośnia i naprawdę wiele metrów dalej ją słyszę ..
    Dokładnie.
    U mnie tak samo.
    Po polach i łąkach niesie się ten "terkot" .
    Ale komu to zimą przeszkadza? W domu jej nie słychać wcale. Eskimosów za sąsiadów nie mam. Grilla teraz nie robią.

    P.S.
    Komunikat meteo - u mnie dzisiaj -10 st.C.
    Prognoza na niedzielę -14
    Hmmm.....

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony