dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 204
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 4064
  1. #221

    Domyślnie

    Puk! puk!
    Czy ktoś tam jeszcze myśli o budowie? Ja myślę...na razie...bo co innego mam robić? Zimno, mroźno i ptasia grypa. Napiszcie coś pocieszającego, bo tracę sens...

    Kozanka - Tobie to dobrze, tylko 6m, ja mam do pociągnięcia ok.200, zastrzelić się czy co? A może wiesz skąd bierze się beczkowóz???

  2. #222

    Domyślnie

    Witam .
    A juz myslałam ,ze nikt sie juz nie odezwie,w koncu Ulcia odwazyła sie przerwac milczenie
    Rzeczywiscie ta zima juz zaczyna mnie denerwowac,moj wykonawca rowniez sie niecierpliwi ze nie moze zaczynac.
    Odnosnie pradu-ja bede pozyczała go od sasiada poniewaz prad budowlany jest o wiele drozszy od normalnego a ,ze ja w tym roku stawiam tylko stan surowy to tez nie opłaca mi sie płacic tej stałej opłaty.Mam nadzieje ,ze zostalam zrozumiana.Co niektorzy moga powiedziec,ze pozyczanie pradu nie jest legalne ale wszyscy tak robią.
    W tym tygodniu pochodziłam sobie po hurtowniach w celu rozeznania sie w cenach materiałow budowlanych.Wiem , ze niektore ceny mat.bud. takich jak cement,bk. maja pojsc do gory i to mnie przeraza.Miejmy nadzieje ze podwyzka nie powali mnie na łopatki.
    Moze macie namiary na niezbyt drogie hurtownie w okolicach trojmiasta,bede wdzieczna za wszelkie informacje.Moze wypowiecie gdzie kazdy zaczynajacy budowe ma zamiar sie zaopatrywac w materialy.
    Czekam na wypowiedzi i pozdrawiam

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Kozanka - Tobie to dobrze, tylko 6m, ja mam do pociągnięcia ok.200, zastrzelić się czy co? A może wiesz skąd bierze się beczkowóz???
    A co to takiego BECZKOWÓZ? Może popytaj w hurtowni. My w naszej dostaliśmy namiary na kier. budowy, elektryka i koparkę.

    Cytat Napisał dana531
    Wiem , ze niektore ceny mat.bud. takich jak cement,bk. maja pojsc do gory i to mnie przeraza.
    Mnie też. My już kupiliśmy pustaki i stal, ale bloczków jeszcze nie, bo wykonawca policzył nam 2000 szt. Wydaje mi się trochę za dużo, chyba myślał, że będziemy stawiać na szerokość ściany 38 cm. Musimy to jeszcze wyjaśnić.

  4. #224

    Domyślnie

    Kozanka
    Beczkowóz to takie coś z kranikiem w czym przechowuje się duuuużą ilość wody. Pewnie widziałaś jak przyjeżdżał np. podczas awarii wodociągu na Twoim osiedlu, albo i nie. Na wszelki wypadek, jakby woda w studni się skończyła muszę poznać ścieżkę dostępu do takiego ustrojstwa. A może się skończyć bo będzie kopana na 10m a porządny poziom wody dopiero na 30m.

    To także proźba do pozostałych forumowiczów - jak się organizuje beczkowóz, może wiecie?

  5. #225

    Domyślnie

    Pragnę wszystkich powiadomic ze jutro kupuję materiały na piwnicę.
    Jak wiecie buduje nasz dom w groszku z piwnicą ,i moj wykonawca kaze mi kupic a mianowicie;
    1800 szt.bloczkow betonowych
    dwie palety cegły pełnej po 408 szt. w jednej palecie tj. 816 szt.
    wapno w płynie 25 litrow
    drut wiazałkowy 15 kg
    papa izolacyjna termozgrzewalna 3 rolki 7 m.
    15 kg. gwozdzi
    oraz stal zwykła szostkę,osemkę i dwunastke. razem 2600 kg.
    Za kooparkę zapłacę 8 zł za m3
    To byłoby na tyle.
    Takze Kazanka jezeli budujesz z piwnica to Twoj wykonawca sie nie pomylil.U mnie wychodzi mniej poniewaz mam w piwnicy duze drzwi garazaowe i drzwi do pomieszczenie gospodarczego oraz 4 okna.
    Pozdrawiam

  6. #226

    Domyślnie

    Dana
    I jak się udały zakupy?

  7. #227

    Domyślnie

    Ulcia za wszystko zapłaciłam 7.700 zl
    A teraz szukam hurtowni stali gdzie bede mogła kupc niedrogą stal na zbrojenie .A gdzie Ty bedziesz sie zaopatrywała w stal i czy moze juz sie orientowałas gdzie jest najtaniej?
    Poszukuję rowniez drewna na szalunki .Moj wykonawca twierdzi ze moze mi załatwic po 370 zł za m3 , nie mem pojecia czy to drogo czy tez tanio jak sadzisz?

  8. #228

    Domyślnie

    Dana
    Ja niestety nie jestem dobrym źródłem informacji, a właściwie żadnym, bo budowę prowadzi firma, która sama dostarcza materiały, buduje, organizuje itp. Mam poprostu podpisaną umowę na konktetną kwotę, obejmującą wszystkie wymienione elementy. Pamiętam, że w grupie trójmiejskie kiedyś ktoś pisał o miejscu gdzie można kupić tanio stal, spróbuj poszukać i tam popytać. Pozdrawiam.

  9. #229

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Ulcia rozumiem Ciebie ze nie oriętujesz sie w cenie jeżeki chodzi o ceny materialow.
    Ja juz zakupiłam wszystkie materiały na budowę piwnicy oraz parteru,czekam tylko na pogodę i wkraczam do akcji.Niestety na mojej działce ziemia jest jeszcze bardzo zmarznięta i trzeba jeszcze poczekac ale mam nadzieje ze pod koniec miesiaca juz bedzie mozna działac.
    Wybaczcie ale mam takie wrazenie ze tylko ja i Ulcia budujemy dom w groszku.Czyzby reszta juz zrezygnowała z budowy ? nikt sie nie wypowiada,mam nadzieje ze sie mylę.
    Pozdrawiam

  10. #230

    Domyślnie

    To chyba po prostu jest tak, że piszemy wtedy gdy mamy jakiś pomysł, problem czy zapytanie i wtedy gdy budowa się posuwa. Na razie wszyscy czekamy i wypatrujemy wiosny. Chyba też ten nasz domek, przynajmniej na razie nie nastręcza szczególnych trudności i wątpliwości.
    Ale niebawem zacznie się ruch w interesie, czuję to w kościach.
    A ja od wczoraj mam śliczny, bo nie używany jeszcze, dziennik budowy wypisany przez wykonawcę, a w przyszłym tygodniu Pan Studniarz i Pan Elektryk zbroją moją działeczkę w prąd i wodę - mam nadzieję, że skutecznie.
    Kupiłam sobie - to chyba przesada - kolornik i przebieram mojego przyszłego groszka w różne ubranka. Na razie wygrywają dwa: z czarnym dachem , lekko żółtą elewacją i oknami w kolorze złoty dąb, i drugie czerwony dach, piaskowa elewacja i białe okna.
    Bawiliście się tak???

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Wybaczcie ale mam takie wrazenie ze tylko ja i Ulcia budujemy dom w groszku.Czyzby reszta juz zrezygnowała z budowy ? nikt sie nie wypowiada,mam nadzieje ze sie mylę.
    Pozdrawiam
    Nie my nie zrezygnowaliśmy, tylko nie mamy żadnych nowości. Dziś mieliśmy otyrzymać zgodę na budowę. Niestety nie dostaliśmy . "Za tydzień - najdalej za dwa tygodnie" - zapewniał nas nasz pan architekt.
    Cytat Napisał ulcia
    Kupiłam sobie - to chyba przesada - kolornik i przebieram mojego przyszłego groszka w różne ubranka. Na razie wygrywają dwa: z czarnym dachem , lekko żółtą elewacją i oknami w kolorze złoty dąb, i drugie czerwony dach, piaskowa elewacja i białe okna.
    Bawiliście się tak???
    Też mam takowy. Nam się podobał czerwony dach, oliwkowa elewacja, białe dodatki i okna. Szkoda, że nie dogadaliśmy się wcześniej, ten programik to malutki pliczek - łatwo go przesłać... Mi z kolei przydałby sie szczegółowy kosztorysik, bo ogólony już mam...

  12. #232

    Domyślnie

    Do Robertnickiego.
    Z mojej strony to był zart .I nawet dobrze bynajmniej ktos w koncu sie odezwał.
    Wielka szkoda -niestety ja nie mam tego kolornika, miesiac po zakupie projektu kolornik był w gratisie.Jak bys mogł to przeslij mi go o ole nie sprawi Ci to problemu.

  13. #233

    Domyślnie

    Robertnicki-bardzo dziekuje za kolornik.Rzeczywiscie kolorow nie ma za duzo ale mozna sie pobawic.

  14. #234

    Domyślnie

    Robertnicki, czy byłbyś tak dobry i mógłbyś ze mną również podzielić się kolornikiem?

    dana531, nie buduję piwnicy. Wydaje mi się, że on liczył tak, jakby szerokość ściany miała wynosić 38, a nie 24. Ale kierownik budowy powiedział, że 24 wystarczy, bo nie potrzeba fundamentu pod styropian. (Buduję ścianę dwuwarstwową Max 29cm+ styropian 12)

    Kiedy ten śnieg stopnieje...???

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Robertnicki, czy byłbyś tak dobry i mógłbyś ze mną również podzielić się kolornikiem?
    Witam.
    KozAnka wyśli mi adres na priva. Pozdrawiam.

  16. #236

    Domyślnie

    robertnicki
    Już dostałam i serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że będę mogła się jakoś odwdzięczyć. A teraz idę się pobawić.

    Tym kolornikiem oczywiście.

  17. #237

    Domyślnie

    RobertNicki
    Szukam i nie mogę znaleźć a chciałam Ci wysłać ten kosztorys. Obawiam się tylko czy to w ogóle będzie możliwe, pomijając moje bałaganiarstwo, bo pamiętam, że były tam jakieś zabezpieczenia, ale spróbuję!

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    RobertNicki
    Szukam i nie mogę znaleźć a chciałam Ci wysłać ten kosztorys. Obawiam się tylko czy to w ogóle będzie możliwe, pomijając moje bałaganiarstwo, bo pamiętam, że były tam jakieś zabezpieczenia, ale spróbuję!
    Witaj Ulcia.
    Z tego co wiem to tam są tylko zabezpieczenia na programie, żeby nie można było modyfikować kosztorysu w programie "Rodos". Ja dysponuję pełną wersją tego programu więc chyba nie będzie problemu. Potrzebuję tylko pliczek z danymi do programu. Z góry dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam .

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kowalik

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Raczej nie ma z garażem dwustanowiskowym.

    A wracając do kuchni, to znalazłam takie zdjęcie jednego z forumowiczów, więc chyba może być lodówka obok piekarnika. Co prawda ja myślałam o lodówce też w zabudowie, ale ważne, że tak może być.
    WItam,

    Moze byc jedno kolo drugiego jak tak mialam lodowke w zabudowie a obok piekarnik

  20. #240

    Domyślnie

    Witam wszystkich w groszku.
    Mam pytanie otoz czy to prawda,ze przed wytyczeniem domu przez geodete powinien byc najpierw zdjęty humus?
    Bede wdzieczna za informacje poniewaz w sobotę będę miała na działce geodete i ta informacja jest dla mnie wazna
    Pozdrawiam

Strona 12 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony