dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 204
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 4064
  1. #241

    Domyślnie

    Hej Dana
    U mnie w czwartek /jutro/ wytyczanie budynku przez geodetę, zatrudnionego przez mojego generalnego wykonawcę. Potem zdjęcie huhmusu i roboty ziemne. Taki mają porządek prac. Ale z tego co wiem może być odwrotnie. Ja nie ingeruję, mam nadzieję, że wiedzą co robią.
    Pozdrawiam już wiosennie!

  2. #242

    Domyślnie

    Fajnie, że już zaczynacie. Nasz wykonawca zadzwonił, że zaczną po świętach , bo na razie ziemia za bardzo zmrożona . Mam tylko nadzieję, że nie złapał jeszcze jednej roboty. Ale z drugiej strony to może dobrze, bo szukamy hydraulika, żeby rozłożył nam kanalizację na poziomie zero i w ogóle potem, żeby robił cała instalację wod-kan i c.o. Chciałabym, żeby to robiła jedna osoba. Na razie rozmawialiśmy z trzema (casting nadal trwa ) i każdy mówi, że ten zasobnik w projekcie 200 litrowy jest dużo za duży i na 4-osobową rodzinę 120-150 litrowy wystarczy. Też mi się tak wydawało i nawet robiłam ankietę na ten temat w sondażach.

    A ze zdjęciem humusu i wytyczeniem róznie to bywa. Nam geodeta powiedział, że lepiej najpierw zdjąć humus, żeby potem koparka przypadkiem nie rozwaliła palików. To chyba zależy jak jest położona działka. My akurat mamy sąsiadów z trzech stron, więc możemy mniej więcej sobie odmierzyć od ogrodzenia, gdzie będzie stał dom i najpierw zbierzemy humus. Gorzej jak działka stoi w szczerym polu i rzeczywiście nie ma żadnych punktów, żeby wyznaczyć, gdzie będzie dom, to wtedy lepiej najpierw geodeta, żeby bez sensu nie zbierać humusu w innym miejscu.

  3. #243

    Domyślnie

    Czemu nic nie piszecie?????
    Na zachętę opowiem co u mnie: zdjęty humusik, prąd i woda doprowadzona do działki, wytyczony budynek, postawiona śliczna ustrojka budowlana. Szkoda, że nie umiem jeszcze wkleić zdjęć, bo zobaczylibyście to na własne oczy. Ale jak jutro zdam egzamin na prawo jazdy /oczywiście na pewno zdam / to będę mogła zrelaksowana oddać się temu ciekawemu zajęciu.
    Napiszcie co u Was bo zaglądam, zaglądam i nie mogę się doczekać.

  4. #244

    Domyślnie

    Widzieliscie to?? Znów zaczęłam stronę! Ale jaja!

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dominika_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cześć Ulcia!!!

    Też tu często zaglądam, ale od jakiegoś czasu cichutko....... się zrobiło!!!!????.
    Wszyscy chyba ostro budują, a ponieważ ja jestem na etapie " prace u architekta" pozostało mi tylko czekać, czytać no i ...... zazdrościć szczęściarzom.

    Ulcia zdaj ten cholerny egzamin i weź się porządnie za wklejanie zdjęć. Czekam na to jak na zbawienie).

    Pozdrawiam wszystkich groszkowiczów )))))

  6. #246

    Domyślnie

    Witam
    Dawno tutaj mnie nie było, ale zaczął się gorący czas na naszej działce, a i w naszym projekcie zaszły też zmiany, po przemyśleniu za i przeciw doprojektowałem do groszka piwnicę w której będzie kotłownia, skład na opał i spiżarka co w sumie dało aż prawie 46 m powierzchni użytkowej więcej , a tak to wygląda :


    u nas też dom jest już wytyczony na działce, a w sobotę wjeżdża kopara by zebrać humus abym mógł zrobić sobie drogę, bo jeszcze nie mam dojazdu do samego domu, a jak zacznie wjeżdżać ciężki sprzęt np. z betonem lub bloczkami to by mogło być różnie. Jak będzie już widać większe postępy przy budowie to wrzucę trochę fotek.
    Pozdrawiam wolf111
    Każdy rząd chce naszego dobra, ale my mamy go coraz mniej.

  7. #247

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Musze sie pochwalic ze u mnie na działce praca wre.
    W sobotę zalewam fundamenty a potem ok 2 tyg. przestoju i zaczynam budowac piwnice ktora będzie pod całym domem.Będę na bieżąco informowała jak posuwaja sie u mnie prace.Pozdrawiam.

  8. #248

    Domyślnie

    No nie, Wy już zaczynacie, a u mnie nadal nic . Zaczynamy dopiero po Świętach.

  9. #249

    Domyślnie

    Witam.Jestem juz po zalaniu fundamentow.Teraz musze poczekac dwa tygodnie i zaczynam stawiac piwnicę.
    A jak pozostali groszkowcy- jak tempo prac ?
    Pozdrawiam

  10. #250

    Domyślnie

    Dlaczego wszyscy zamilkli- odezwijcie sie.

  11. #251

    Domyślnie dom w groszku z Archonu

    Czekam na pozwolenie na budowę, mam dostać do końca kwietnia i zaczynam 4 maja - takie plany, a tu przed chwilą patrzę za okno i co widzę nie do wiary leży śnieg - to już po prostu świństwo Do jutro musi stopnieć, bo jak nie... ! Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody (pogody ducha też, choć ta w tym roku mi nie wystarczy!!! )
    Nie ważne co masz na dachu, ważne co masz pod sufitem.

  12. #252

    Domyślnie dom w groszku z Archonu

    Witam wszystkich groszkowców
    Ja również planuję budowę według wybranego przez Was projektu. Jednakże z budową mam zamiar ruszyć za rok. Ten rok przeznaczam na sprawy urzędowe i planowanie. Działke już mam zlokalizowaną w okolicach Wa-wy, uzbrojoną tylko w kanalizację.
    Podobnie jak Wy wprowadzam pewne zmiany.
    Chętnie skorzystam z doświadczenia tych, którzy już ruszyli, mam nadzieję, że Was nie zanudzę pytaniami.

  13. #253

    Domyślnie

    witaj kuzmicz.
    a jakie zmiany wprowadzasz-jestem tego ciekawa.
    Pozdrawiam

  14. #254

    Domyślnie dom w groszku z Archonu

    Dom w groszku jest bardzo podobny jeżeli chodzi o układ pomieszczeń do projektu Złoty Róg Archetonu. Taki dom mają moi znajomi. Często u nich bywam i bardzo mi się podoba taki układ pomieszczeń. Jednakże oni przy większej powierzchni niż DWG narzekają na brak pomieszczeń gospodarczych. Dlatego też moją pierwszą zmianą będzie adaptacja garażu na pomieszczenia techniczno-gospodarcze a garaż zamierzam postawić jako oddzielny budynek. Swoją drogą lokalizacja dzialki sprzyja takiej dywersyfiakcji budynków.
    Ponadto tak jak większość z Was podniesienie stropu i okien oraz przeniesienie tarasu na tył budynku. Garderoba na poddaszu znika kosztem łazienki. No i schody zabiegowe też się chyba nie ostaną. Widziałem takie w jakimś domu, ergonomiczny koszmar. Myślę, że to jeszcze nie koniec zmian, zastanawia mnie ściana kolankowa, ale muszę taką wysokość gdzieś porównać live.

  15. #255

    Domyślnie

    Nareszcie u mnie się coś ruszyło - wjechała koparka i zdjęła humus.
    Ale wytyczenie dopiero we wtorek. Myślałam, że uda się jutro albo w piątek, ale niestety.

    Ulcia, zdałaś egzamin?

  16. #256

    Domyślnie

    Cześć
    ZDAŁAM!!! Dodam, że za drugim razem - jestem z siebie dumna, a co najważniejsze zaoszczędziłam sobie dalszych nerwów i pieniędzy /denerwować to się będą od tej pory inni użytkownicy dróg chłe, chłe.../
    Co do zdjęć - udało mi się założyć w onecie fotoalbum ale nie mam czasu wkleić ich do naszego forum, sorki!
    Mam nadzieję, że w święta siądę, odpocznę i pobawię się w to wklejanie.
    Budowa powoli się posuwa. Panowie Majstrowie przygotowywali dziś zbrojenie do fundamentów. Wyjaśniła się sprawa co do wysokości poziomu podłóg i trochę się uspokoiłam. Nie pisałam o tym, ale mam działkę ze spadkiem i to od drogi, no i teraz już wiem, że to nie był dobry wybór. Trzeba połowę działki podnieść o ok. 130cm, no i nie śpię po nocach. Pieniędzy nie przybywa a wydatków owszem. Ale to w sumie nie takie ważne, ważne żeby 1. było sucho, 2. dom był dobrze i stabilnie posadowiony. Na prawdę nie zdawałam sobie sprawy, że budowa w Gdańsku to jak budowa w górach, wszędzie góry i doły, trudno o dobrą geologicznie ziemię.
    Marzę żeby dom już wyszedł z ziemi i piął się w górę, czego i Wam życzę.
    WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Cześć
    ZDAŁAM!!!...
    Witam! No to gratulacje . W przygnębiającym miejscu macie ten ośrodek egzaminowania, chociaż sam budynek i plac nowoczesny. Miło czytać, że u Was już domki rosną. A ja czekam na zgodę na budowę Mój architekt coś się guzdrze. A jaki masz Ulcia adres albumu na onecie? Pozdrowionka. My także życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT I DUUUUŻO WODY, ale tylko z wiadra

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Cześć
    ZDAŁAM!!!
    GRATULACJE !!!

  19. #259

    Domyślnie

    Oj, RobercieNicki - zadziwiasz mnie swoją znajomością Gdańska,... żeby wyśledzić ośrodek egzaminacyjny no,no!
    Dzięki za gratulacje Tobie i Kozance. U mnie dziś odbyło się wylewanie ław a parę godzin wcześniej szlak trafił nasz prowizoryczny prąd - po zasypanym wykopie przejechał duży ciężarowóz i klops. W środę Pan Elektryczny będzie śledził kabel i szukał miejsca pęknięcia. Już nie lubię budowy!
    A to mój fotoalbumik, ale nie w onecie bo jakoś kiepsko działa:
    www.uadas.photosite.com
    Pozdrowionka

  20. #260

    Domyślnie

    Pragnę złozyc wszystkim sympatykom domu w groszku
    Zdrowych i Wesołych Swiat Wielkanocnych.

Strona 13 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony