dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 204
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 4064
  1. #61

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim!
    Był wreszcie ten, który nie mógł, nie dojechał, zapomniał itp., czyli majster-wykonawca. Wycenił robociznę stanu surowego otwartego na 33500zł. Materiał ma jeszcze doliczyć, bo moje założenie jest takie, że ja się tym nie zajmuję. Wg moich kalkulacji to ok. 60 tyś. /zaokrąglone w górę/ - materiał na ściany- porotherm 25, dachówka cementowa.
    Okazało się przy tym, że pan Majster właśnie taki dom w groszku był popełnił kilka miesięcy temu, w stanie surowym, w Żukowie pod Gdańskiem i możemy go sobie obejrzeć. Opowiem jak zobaczę.

    Robertnicki - ogrzewać będę gazem bo go mam obok działki. Ty masz znajomych w Kolbudach a ja w Kędzierzynie-Koźlu. Oni też kupili działkę i przygotowują się do budowy. A kupili ją na obrzeżach Koźla, zresztą 2 km od ich aktualnego mieszkania przy rynku. Ale działka miodzio! 1500m, w pełni uzbrojona i ogrodzona i za połowę tego co ja w Gdańsku!!!
    A jeszcze jeden nius: zatrudniliśmy umyślnego architekta, który dopilnuje i zorganizuje całą zabawę papierami. Ja już wysiadam!
    Pozdrawiam wszystkich

  2. #62

    Domyślnie

    Ulcia,
    a mogłabyś napisać co dokładnie ten majster wlicza w stan surowy (więźba, kominy, ściany działowe itp.)?

  3. #63

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Mam prosbe do Ulci czy mogłabym prosic o dokładniejsze namiary domu w Zukowie poniewaz mieszkam niedaleko i chętnie zobaczyłabym ten dom,moze rowniez byłaby mozliwosc porobienia zdjec aby reszta zainteresowanych mogłaby je obejrzec.
    Pozdrawiam

  4. #64

    Domyślnie

    Odpowiadam:
    1. Stan surowy otwarty:
    -wykop
    -ławy fundamentowe
    -wymurowanie przyziemia
    -ściany parteru ze stropem
    -szczyty
    -więźba dachowa
    -dachówka z orynnowaniem
    -kominy z cegły klinkierowej
    Jak myślisz? Drogo?
    2. dana531 - a gdzie mieszkasz??? To miło poznać kogoś z "sąsiedztwa"!
    Ten dom, z tego co mi Pan wytłumaczył, znajduje się w centrum Żukowa, naprzeciwko nowego gimnazjum, po drugiej stronie ulicy. Jeszcze nie byłam, więc nie sprawdziłam.
    Pozdrawiam

  5. #65

    Domyślnie

    Ulcia bardzo dziekuje Ci za namiary,postaram sie w najblizsza sobote pojechac do Zukowa i porobie zdjecia .Rzeczywiscie mieszkamy niedaleko Ty w Oruni a ja w Redzie k/Wejherowa.Orunia jest mi bliska ze wzgledu na to ze tam konczyłam technikum rolnicze.
    Jezeli chodzi o koszt budowy stanu surowego to ja mam tanszych wykonawcow.Mnie on bedzie kosztował ok 16 tys. rowniez budowany przez firme.U nas na kaszubach mozna znalezc dobra i niedroga firme poniewaz jest duża konkurencja.Ja mam zamiar budowe zamknac w kwocie 200 tys. Dzisiaj porobiłam ksera stolarki okiennej i porozwoziłam po firmach zajmujacych sie sprzedaza okien i wybiore ta ktora bedzie najbardziej korzystna.
    A moze macie namiary na firme ktora zajmuje sie sprzedaza dobrych ale niedrogich okien?.
    Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    A moze macie namiary na firme ktora zajmuje sie sprzedaza dobrych ale niedrogich okien?.
    Hmm ... Ja ma znajomego który robił mi okna w bloku i na pewno będzie robił do domu, tylko ... w Opolu niestety. Pozdrawiam.

  7. #67

    Domyślnie

    Dana, ja też bardzo bym chciała obejrzeć te zdjęcia.

  8. #68

    Domyślnie

    Witam.
    Jak tylko uda mi sie porobic zdjecia to zamieszcze je na forum.
    Pozdrawiam.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Jezeli chodzi o koszt budowy stanu surowego to ja mam tanszych wykonawcow.Mnie on bedzie kosztował ok 16 tys. rowniez budowany przez firme.
    A mogłabyś napisać co dokładnie ta cena obejmuje? I czy masz Groszek 1 czy 2 (z garażem czy bez)

    Ja mam z garażem i dzisiaj dostałam pierwszą wycenę robocizny 24 tys. za to co u Ulci, ale do więźby, czyli bez położenia dachówki i bez wylania chudziaka na gruncie. Ciekawe ile kosztuje położenie dachówki. Pewnie na to samo wyjdzie.

  10. #70

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Własnie dzisiaj byłam w Zukowie i szukałam domu o w groszku ponad godzine-szukałam bardzo dokładnie i niestety nie znalazłam.
    Ulcia moze temu Twojemu znajomemu tylko sie wydawało ze to jest ten projekt.Owszem Zukowo bardzo jest rozbudowane i pobodowano tam bardzo duzo pięknych domow ale tego naszego projektu nie było.Pytałam sie z mezem nawet okolicznych mieszkancow ale nikt nie kojarł tego domu.
    Ulcia-jezeli bedziesz miała kontakt z tym swoim znajomym to zapytaj sie dokładnie w ktorym miejscu jest pobudowany ten domek o ile wogole takowy jest.
    Je4zeli chodzi o mojego wykonawce to te 16 tys.obejmuje stan surowy zamkniety razem z połozeniem dachu ale dokładne warunki omowimy z chwila spisania umowy.Jezeli macie jakies sugestie to bardzo prosze o uwagi za ktore bede wdzieczna.

  11. #71

    Domyślnie

    Szkoda, że nie ma tych zdjęć, .... a może nawet tego domu. No trudno się mówi. Już niedługo będziemy mieć własne Groszki.

    Moje kolejne dwie wyceny na robociznę są podobne do poprzednich 22,5 i 25 tys. netto bez położenia dachówki, a za położenie dachówki jeden chciał 7 tys. (inni nie kładą). Jutro będę miała jeszcze jedną wycenę, ale podejrzewam, że jeszcze wyższą od poprzednich.

    Chyba trzeba poszukać jakiejś ekipy na Kaszubach. Tak się składa, że byliśmy tam w wakacje. To znaczy byliśmy nad morzem, ale zrobiliśmy sobie wycieczkę na Kaszuby. Tylko, że wtedy jeszcze nie myśleliśmy o ekipie.

  12. #72

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Dlaczego taka cisza na forum.Czyzby wszyscy spokojnie drzemali do wiosny .Ja niestety przeliczam koszty budowy naszego domku.Dzisiaj otrzymałam kalkulacje dachu.Wybieram dachowke cementowa gdzie m2 kosztuje 21 zł -czyli całkowity koszt dachowki wraz z orynnowaniem bedzie mie kosztował ok.11 tys. zł.Dachowke zakupuje w hurtowni Bat.Mam rowniez wycene okien z roznych firm.Jezeli bedzie ktos zainteresowany wycena to podam dokladna wycene.
    pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Cześć Dana!
    Ja też byłam w Żukowie i też mi coś nie pasowało. Albo majster coś pokręcił albo ja go źle zrozumiałam. W najbliższych dniach będę się z nim widzieć to się z nim umówię, żeby mi sam pokazał ten dom. Wtedy dam znać. Wszystkich zawiedzionych bardzo przepraszam!
    Dana - bardzo proszę o wyceny okien, o których pisałaś. Jestem bardzo ciekawa, czy te 20 tyś. z kosztorysu Archonu można zredukować?
    A może masz wycenione materiały na chocby stan otwarty? W firmie, która miałaby mi budować "full serwis", koszt całkowity dachu z 4 oknami połaciowymi, dachówką Braasa, stałowym orynnowaniem i podbitką, wyliczono 41 tyś. /materiały + robocizna/ ale bez rozbicia na te dwie części. Trudno mi więc orzec na ile chcą ze mnie zadrzeć a na ile to dobrze skalkulowana cena. Faktem jest, że kwota lekko mnie powaliła.
    Z drugiej strony na tyle samo prawie opiewał koszt tego dachu w Archonie.
    Z aktualności mojej "budowy": architekt nanosi wszystkie wymyślone przeze mnie poprawki. Miało być tak mało, zgoła wcale, ale wyszło sporo. Oczywiście okno w kuchni, taras na tył domu, inaczej okna od strony garażu, który na razie poza zasięgiem, mała korekta przedpokoju na górze - niby nic a będzie pół metra dłuższy i bardziej ustawny i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. Jak będą gotowe rysunki - spróbuję wkleić.
    Jutro ma być opinia geologa o mojej działce, no i oczywiście już mi się śnił torf na gębokości metra, który trzeba wybrać. Takie budowlane koszmary miewam co jakiś czas. Kiedyś dotyczyły VI wojny światowej lub najazdu kosmitów. Nie wiem co lepsze?
    Pozdrawiam Wszystkich w Groszku!

  14. #74

    Domyślnie

    Witam.
    Ulcia podaj mi Twoj emeil to przesle Ci wycene okien i dachu

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    ... no i oczywiście już mi się śnił torf na gębokości metra, który trzeba wybrać. Takie budowlane koszmary miewam co jakiś czas. Kiedyś dotyczyły VI wojny światowej lub najazdu kosmitów. Nie wiem co lepsze?
    Nieźle ... Z tego wychodzi, że taka budowa to jest dobra dla mosochistów Ciekawe czy mi też będą się śniły koszmary... Pozdrawiam wszystkich wystraszonych!

  16. #76

    Domyślnie

    Dana
    Wysłałam adres e-mail na priva
    A moja działka ok. Zadnego torfu ani wysokiej wody. Ciekawe o czym bedę śnić następnym razem?
    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    Ulcia -czy otrzymałas wycenę?

  18. #78

    Domyślnie

    cześć Dana
    Otrzymałam. Wielkie dzięki!
    Pozdrawiam

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tyśka

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się ten projekt, zastanawiam się jednak czy kuchnia nie jest za wąska? Napiszcie proszę jaka dokładnie jest szerokośc kuchni.

  20. #80

    Domyślnie

    Złożyłam wczoraj dokumenty do pozwolenia na budowę i od razu przyczepili się do projektu szamba, bo nie ma tam nigdzie napisane, że jest to szambo szczelne. Dzwoniłam do tej firmy, z której Archon bierze te projekty i tam mi powiedzieli, że mogę jedynie kupić nowy projekt. Napisałam maila, do Archonu i ciekawe, co mi odpowiedzą. Nie mam zamiaru kupować nowego projektu.

    Tyśka
    szerokość kuchni 262cm

    Widzieliście nową wersję Groszku? Jest powiększony i nawet bardziej by mi odpowiadał, ale jest już za późno. Pociszam się tylko, że chyba nie starczyłoby nam kasy na taki duży. Ale bardzo żałuję tego salonu 36 metrów...

Strona 4 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony