dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 204
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 4064
  1. #81

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Ja rowniez na dniach skladam wniosek na pozwolenie na budowe i jestem ciekawa do czego sie u mnie doczepiš,Ja stoje przed problemem wyboru ogrzewania,zarowno calego domu jak i wody oraz jakš wybrac kuchenke czy na gaz ,czy moze na pršd.Ostatnio cena gazu poszła do gory i nie wiadomo co bedzie dalej.Co niektorzy moi znajomi namawiaja mnie na pršd a ja w niedługim czasie musze podjšc decyzje i sama nie wiem co zrobic.Wolałabym gaz ze względu na to ze jak na razie jest on tanszy od pršdu, ale trzeba rowniez wziasc pod uwage jeszcze to ze trzeba zlecic wykonanie mapki do przyłacza gazu.To jeszcze nie wszystko samo podłaczenie rowniez troche kosztuje ,takze sami widzicie to wszystko sa koszty.Moze ktos chciałby sie wypoqwiedziec ne ten temat jak rowniez wypowiedzcie sie jaki rodzaj ogrzewania wybieracie.Będę wdzieczna za wszelkie uwagi.
    Pozdrawiam wszystkich

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tyśka

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki KozAnka. Gapa jestem mogłam sprawdzić na stronie Archonu. Teraz męczy mnie szerokość wiatrołapu czy da się wstawić normalną szafę?

  3. #83

    Domyślnie

    Szerokość wiatrołapu 173 cm (tego nie ma na stronie Archonu ).
    Szafa ma ... 60-70 cm. W wiatrołapie powinna być szersza, żeby się zmieściły zimowe kurtki itd., więc jak będzie miała nawet 70, to zostanie metr. Trochę mało, ale da się przeżyć. Ja na 99% wstawię tam szafę z lustrzanymi drzwiami, żeby trochę optycznie powiększyć wiatrołap. A 1% zostawiam, bo się jeszcze nie orientuję w cenach szaf.

    Tyśka, napisz maila do Archonu, żeby Ci przesłali rzuty techniczne. To nic nie kosztuje, a sobie dokładnie obejrzysz wszystkie wymiary.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Witam wszystkich.
    Ja rowniez na dniach skladam wniosek na pozwolenie na budowe i jestem ciekawa do czego sie u mnie doczepiš,Ja stoje przed problemem wyboru ogrzewania,zarowno calego domu jak i wody oraz jakš wybrac kuchenke czy na gaz ,czy moze na pršd.Ostatnio cena gazu poszła do gory i nie wiadomo co bedzie dalej.Co niektorzy moi znajomi namawiaja mnie na pršd a ja w niedługim czasie musze podjšc decyzje i sama nie wiem co zrobic.Wolałabym gaz ze względu na to ze jak na razie jest on tanszy od pršdu, ale trzeba rowniez wziasc pod uwage jeszcze to ze trzeba zlecic wykonanie mapki do przyłacza gazu.To jeszcze nie wszystko samo podłaczenie rowniez troche kosztuje ,takze sami widzicie to wszystko sa koszty.Moze ktos chciałby sie wypoqwiedziec ne ten temat jak rowniez wypowiedzcie sie jaki rodzaj ogrzewania wybieracie.Będę wdzieczna za wszelkie uwagi.
    Pozdrawiam wszystkich
    Cześć Dana!
    Ja mam nadzieję złożyć dokumenty o pozwolenie w najbliższą środę. Wszystko to na wariackich papierach - na ostatnią chwilę ostatnie poprawki w projekcie, przedłużenie mapy bo za krótka, rozmowy w gdańskim Saurze. To i tak cud, że tak sprawnie poszło, ala to tylko za sprawą mojego architekta, który przejął ode mnie całą papierologię i się spiął. Ja bym się z tym kręciła w kółko jeszcze kilka tygodni albo dłużej.
    Co do ogrzewania: u mnie będzie na pewno gaz ziemny, bo Gazownia zrobiła mi prezent w postaci sfinansowania przyłącza o długości 95m + projekt, więc nie łądnie byłoby go nie przyjąć. A poważnie - to najwygodniejsze i jak dotąd najtańsze źródło energii, więc jeśli masz taką możliwość to z niej skorzystaj.
    Przekalkulowałam Twoje wyceny i chyba są ok. A obliczałaś koszt więźby dachowej i tych wszystkich elementów koniecznych do położenia dachówki? Ciekawa jestem ceny materiałów i robocizny?
    Chciałabym takie okna, ten kolor to jest to!
    Pozdrawiam!

  5. #85

    Domyślnie

    Witam ponownie po dłuższej przerwie wszystkich w groszku muszę się również pochwalić, że mój architekt złożył w końcu po dłuższych moich ponagleniach wszystkie papiery do pozwolenia na budowę i też jestem ciekaw jak to będzie, będą poprawki czy też nie. Jeśli chodzi o ogrzewanie to jestem raczej zdecydowany na 90% na kocioł z podajnikiem na eko-groszek (i znowu groszek). Ulcia jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze odnoście ogrzewania gazem to faktycznie jest ono bardzo wygodne, lecz do najtańszych to nie należy , a jeśli chodzi o kuchenkę to również polecałbym na prąd mamy taką już teraz i sprawdza się znakomicie i w dodatku nie trzeba robić całej papierologi związanej z przyłączem gazu.

  6. #86

    Domyślnie

    Witam wszystkich w groszku.
    Ja niestety rowniez wybieram ogrzewanie tradycyjne ze wzgledu na koszty utrzymania.
    Pytanie do Wolfa-jak rozwiazesz podgrzewanie wody latem.Owszem mozna uzyskac ciepła wode poprzez ten piec dwufunkcyjny ale czy nie lepiej jest ogrzewac ja gazem co Ty na to?

  7. #87

    Domyślnie

    Witam. Dzisiaj miałam spotkanie z moim wykonawca i juz wiem ile zapłacę za budowe stanu surowego zamknietego-z tym ze moj dom bedzie cały podpiwniczony włacznie z odeskowaniem i opapowaniem dachu tj.18 tys zl.Czekam na wasze komentarze.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Witam wszystkich w groszku.
    ...Owszem mozna uzyskac ciepła wode poprzez ten piec dwufunkcyjny ale czy nie lepiej jest ogrzewac ja gazem co Ty na to?
    Witam wszystkich. Przeglądam od kilku dni forum z opisami ludzi którzy mają różne typy ogrzewania. Boli od tego głowa. Wynika z tego że eko groszek wychodzi najtaniej (oprócz pomp ciepła, ale te coś nie do końca się sprawdzają i przede wszystkim koszty założenia - kosmiczne). Jeżeli chodzi o ogrzewanie węglowe , to ktoś napisał, że zasobnik w piecu na węgiel zasypuje raz na 2 do 6 dni, zależy od temperatury zewnętrznej, a w poza sezonem grzewczym do podgrzania CWU potrzebuje jednego zasypu na trzy tygodnie. Ciekawe ile w tym prawdy. Jeżeli by to tak wychodziło to nie byłoby źle. Co prawda czytałem na stronie producenta jakichś kotłów - nie pamiętam jakich, że ogrzewanie CWU bez CO powoduje mocne zabrudzenia pieca, jakieś osady itp. więc nie polecają... Pozdrawiam Groszkowych zapaleńców.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Witam wszystkich w groszku.
    Ja niestety rowniez wybieram ogrzewanie tradycyjne ze wzgledu na koszty utrzymania.
    Pytanie do Wolfa-jak rozwiazesz podgrzewanie wody latem.Owszem mozna uzyskac ciepła wode poprzez ten piec dwufunkcyjny ale czy nie lepiej jest ogrzewac ja gazem co Ty na to?
    Witam ponownie
    dana, w mojej sytuacji gaz nie wchodzi w grę bo dom buduję na wsi gdzie nie ma gazu z gazowni, a na swojej działce niechcę stawiać butli, jeśli chodzi o grzanie wody to będę korzystał właśnie z tego pieca gdy potrzebna będzie woda np. do kąpieli, a w kuchni do zmywania naczyń podłączem mały jednofazowy przepływowy podgrzewacz wody, który w eksploatacji kosztuje niewiele, jeśli chodzi o Twoją wycenę stanu surowego zamkniętego to nie dużo z tego co wiem ( po rozmowach z kolegami którzy właśnie zaczeli budowę) to u mnie chyba będzie więcej, chociaż też do końca jeszcze nie wiem bo nie szukałem jeszcze wykonawców , czekam na projekty z adaptacji od mojego architekta i jak je będę miał to dopiero wtedy zacznę konkretne szukanie i rozmowy z przyszłym wykonawcą.

  10. #90

    Domyślnie

    Cześć!
    Właśnie obejrzałam sobie "Groszka" w naturze w pobliskim Żukowie. Jest w stanie surowym z dachem i dachówką, okna zabite dechami. Pierwsze wrażenie? Mały! Ale ładny. Drugie wrażenie - nie, nie mały tylko tak się wydaje. Niestety nie mogłam porobić zdjęć, bo nie dorobiłąm się jeszcze aparatu cyfrowego. Mikołaj podobno mocno nad tym pracuje!.
    Dom, z tego co widać bez żadnych przeróbek, dokładnie taki jak w projekcie.

    Dana! Jeśli zechcesz znów go poszukać, to podaję trasę: wjeżdżając na ul. Armii Krajowej i mając po prawej stronie gimnazjum, jedziesz dalej aż do szarych bloków po lewej stronie. Za ostatnim nr 19 skręcasz w polną drogę - ul. Batorego. Buduje się tam kilka a może kilkanaście domów. Jedziesz do końca i po prawej stronie Zobaczysz naszego "w groszku".
    Zbudowany z porothermu.
    Życzę powodzenia i miłego oglądania. Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia?

    A czy robiłaś może wycenę materiałów na cały stan surowy otwarty?
    Ta kwota robocizny to miodzio!
    Pozdrawiam

  11. #91

    Domyślnie

    Witam wszystkich sympatykow domu w groszku.
    Ulcia dziekuje za wiadomosc na pewno pojade zobaczyc ten domek ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy.
    Jezeli chodzi o stan surowy zamkniety oczywiscie bez okien i dachowki to mam zamiar zamknac się w 60 tys ale tak dokładnie jeszcze nie policzyłam zrobie to na pewno do konca roku i wtedy bede wiedziała dokładnie.Ja oczywiscie buduje z betonu komorkowego 24 i 12 styropian.
    Pozdrawiam

  12. #92

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!
    Dnia Pańskiego 21 grudnia 2005 roku złożyłam /rękami mojego architekta/ dokumentację do pozwolenia na budowę, czego i Wam z całego serca życzę. Ufff...co za ulga! Teraz mogę spokojnie poświętować.

    Życzę Wam Budowniczym wesołych i zdrowych Świąt a w Nowym Roku dużo młodzieńczego zapału, ogromnych rabatów, tanich wykonawców i jak najszybszego zamieszkania w pięknie wykończonych DOMACH.
    /o pieniądzach nie wspominam bo i tak się muszą znaleźć/. No i - dla zaangażowanych religijnie - Bożego błogosławieństwa!

  13. #93

    Domyślnie

    Z okazji świąt Bożego Narodzenia, życze Wam wszystkim dużo, dużo zdrowia, szczęścia, radości ducha, dużo czasu z najbliższymi i wspaniałych prezentów
    a w nadchodzącym Nowym 2006 Roku
    spełnienia wszystkich nie tylko budowlanych marzeń, dużo zapału i wytrwałości podczas budowy, radości z pracy i oby Wasze (i nasze) Groszki z dnia na dzień były coraz piękniejsze. Zyczy wolf111

  14. #94

    Domyślnie

    Przyjmijcie także ode mnie życzenia bożonarodzeniowe. Niech nikomu nie przydaży się nic czego sam sobie nie życzy oraz niech choroby omijają Was z daleka. Aby majster nie był pijakiem, a Wasze "Groszki" rosły w zawrotnym tempie!!!

  15. #95

    Domyślnie


    Pragnę złozyc wszystkim sympatykom domu w groszku i nie tylko zdrowych, spokojnych i wesołych swišt oracz szczesliwego 2006 Roku,aby nasze groszki budowały sie bezproblemowo,ekipy ktore zatrudnimy były rzetelne ,tego wszystkim i sobie życze.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Złożyłam wczoraj dokumenty do pozwolenia na budowę i od razu przyczepili się do projektu szamba, bo nie ma tam nigdzie napisane, że jest to szambo szczelne. Dzwoniłam do tej firmy, z której Archon bierze te projekty i tam mi powiedzieli, że mogę jedynie kupić nowy projekt. Napisałam maila, do Archonu i ciekawe, co mi odpowiedzą. Nie mam zamiaru kupować nowego projektu.
    Witam wszystkich po świętach.
    Wczoraj odwiedziałem architekta. Zwróciłem mu uwagę na projekt szamba i owo stwierdzenie "szczelne". On twierdzi że to żaden problem bo on jako architekt ma uprawnienia do adoptowania takiego projektu tzn. dopisania tego słowa. Ponadto przedstawił mi ciekawą propozycję budowy komina przeznaczonego dla kominka. Mianowicie proponował wybudowanie go na pierwszej kondygnacji, a nie od parteru. przewód kominowy od kominka łączyłby się z kominem na wysokości stropu. Twierdzi że coś takiego wykonał w nadzorowanej przez siebie budowie i kominiarz odbierający budową nie miał żadnych zastrzeżeń. Poddaje ten pomysł dyskusji. Z nowości to do końca grudnia dodają kolornik do każdego projektu za darmo więc się załapałem. Niestety kosztorys do projektu W Groszku 2 powstanie dopiero 10 lutego przyszłego roku. Pozdrawiam i życzę szampańskiej zabawy na balach Sylwestrowych !!!

  17. #97

    Domyślnie

    Cześć Groszkowcy!
    Mam zdjęcia domu w groszku w stanie surowym! Niestety, ja też jestem "surowa" w kwestii wklejenia ich na forum. Jeśli chcecie, podajcie e-maila to wyślę na wasze adresy.
    Pozdrawiam z życzeniami szczęścia w Nowym Roku!

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Cześć Groszkowcy!
    Mam zdjęcia domu w groszku w stanie surowym! Niestety, ja też jestem "surowa" w kwestii wklejenia ich na forum. Jeśli chcecie, podajcie e-maila to wyślę na wasze adresy.
    Pozdrawiam z życzeniami szczęścia w Nowym Roku!
    Witam Wszystkich jeszcze w starym roku, muszę się pochwalić, że znalazłem już wykonawcę do budowy mojego groszka za stan surowy otwarty tj. fundamenty, ściany, dach kryty dachówką plus jego ocieplenie będzie mnie kosztowało 15 tyś. zł oczywiście za samą robociznę, jeszcze tylko muszę zrobić rozeznanie co do kosztów materiałów.
    Ulcia jeśli możesz to bardzo proszę o te zdjęcia na mój e-mail [email protected]
    Kończąc chciałbym życzyć Wam wszystkim w tym nadchodzącym 2006 Roku wszystkiego dobrego i w Sylwestra, szmpańskiej zabawy do białego rana

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Cześć Groszkowcy!
    Jeśli chcecie, podajcie e-maila to wyślę na wasze adresy.
    Witaj Ulcia!
    Ja też poproszę. [email protected]
    A może ja też będę miał okazję zobaczyć na własne oczy bo w styczniu wybieram się do Kolbud .Pozdrawiam.
    Cytat Napisał wolf111
    ...muszę się pochwalić, że znalazłem już wykonawcę do budowy mojego groszka za stan surowy otwarty tj. fundamenty, ściany, dach kryty dachówką plus jego ocieplenie będzie mnie kosztowało 15 tyś. zł oczywiście za samą robociznę...
    Niezły wynik wolf111. A skąd masz ekipę jeśli można wiedzieć. Ja mam namiary na ekipę z Makowic. Kumplowi budowali i spisali się nieźle.

  20. #100

    Domyślnie

    Ulcia
    Dzięki za zdjęcia. Co prawda w stanie surowym nie wygląda najlepiej, ale mam nadzieję, że po wykończeniu będzie jak na obrazku.

    dana531, wolf111 i inni
    Gdzie Wy znajdujecie takie tanie ekipy? Ja najtańszą znalazłam za 22,5 tys i to bez deskowania, papowania, a tym bardziej kładzenia dachówki. Może dacie mi namiary na swoje ekipy, to jak któraś skończy u Was, to przyjedzie do mnie?

Strona 5 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony