dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powiedz mi, kiedy ...

    I powiedz mi, jaki sterownik ...

    EOT z mojej strony ...
    No to powiedz mi czy EOT, bo do ściany gadał nie będę (choć mam takie wrażenie od poprzedniego postu).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Quantumy chyba nie mają programatora tygodniowego, nie wiem, nie chce mi się szukać o tej godzinie. W każdym razie można je chyba ustawiać harmonogramami poprzez bramkę Zigbee, kosztuje to ok. 600 zł i umożliwia kilka innych rzeczy (np dostęp przez Internet). Poszukaj informacji albo lepiej zadzwoń do Salusa.

    Czy tylko Salus ma taką regulację? Nie wiem, możliwe, ale czy aż takim problemem dla komfortu są histerezy 0,2 stopnia? Tech ma takie i pewnie kilka innych firm również. Ja się zdecydowałem na regulatory wysokonapięciowe i chyba będą to Quantumy, ale nie mam głowy do takich decyzji w tej chwili.
    Znalazłem chyba regulator spełniający moje wymagania. To EUROSTER 4040.
    Wprawdzie instrukcja obsługi nic o tym nie wspomina, ale mam nadzieję, że można go podłączyć bezpośrednio do siłownika na rozdzielaczu podłogówki.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Znalazłem chyba regulator spełniający moje wymagania. To EUROSTER 4040.
    Wprawdzie instrukcja obsługi nic o tym nie wspomina, ale mam nadzieję, że można go podłączyć bezpośrednio do siłownika na rozdzielaczu podłogówki.
    W instrukcji są dwa schematy, jeden beznapięciowy i drugi z podanym 230V. Trzeba się tylko zmieścić w 5A.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nic o tym, że pochodzi z tego samego źródła, co rysunek 4.
    Ponieważ wiem co w DE widziałem, znalazłem ORYGINALNY dokument z badań. Oj, nie ma w nim rysunku ale jest za to tabela (str.53)
    W nim jak byk jest napisane o jednym sterowniku - Bei den in diesem Projekt untersuchten Heizungsanlagen kommen drei verschiedene
    Regelungstypen zum Einsatz.
    1. Referenzraumregelung/Raumtemperaturregelung: Bei dieser Regelungsvariante
    wird die Lufttemperatur eines Referenzraumes, zumeist des Wohnzimmers, als
    Führungsgröße für die Regelung genutzt. Die Heizwassertemperatur wird nur
    durch einen Raum bestimmt.

    Jak pisałem - te badania nijak się mają do dzisiejszych kotłów i ich sterowania. Przeprowadzone były w latach 1999-2003 (str12) na starych budynkach (str.31) w instalacjach grzejnikowych (str.34) i na starych kotłach, niektóre wręcz z "prehistorii" (str.147-153) gdzie pojęcia kondensacja czy niskotemperaturowy dalekie są od Fußbodenheizung.

    Źródło Źródeł - https://www.dbu.de/OPAC/ab/DBU-Absch...t-AZ-14133.pdf
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 15-12-2022 o 09:49
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony