dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie Podłączenie pompy ciepła

    Mam mieć montowana pompę ciepła 5kw jednofazowa.
    Wg specyfikacji producenta potrzebne są 2 kable zasilające 3x2.5mm2 z zabezpieczeniem 16A każde.
    Ja mam do pomieszczenia gdzie ma stać pc pociągnięty przewód 5x4mm2.
    Z tego co się orientuję to nie można robić z kabla 5x4 rozdziału w puszcze na dwa niezależne obwody.
    Czy mógłby mi elektryk zrobić tak, że 3 żyły z 5 byłyby normalnie podpięte w rozdzielni do L1 N i PE a dwie pozostałe do L2 i N (odpowiednio oznaczone koszulkami a PE mógłbym pociągnąć z bednarki poprzez szynę GSW? To chyba najtańszy sposób? Bo tak to by chyba trzeba robić małą rozdzielnie przy pompie?

    A czy przewodu PE w tym kablu 5x4 nie można rozdzielić na dwa przewody w puszcze? Przecież i tak się łączy z PE po podziale PEN w rozdzielni?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 10-12-2022 o 06:45

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Nie pisze się w puszcze, ale w puszczy. To taki duży las. A przewód to nie włos aby go dzielić na 4.

  3. #3

    Domyślnie

    Przecież można zrobić tak, by wstawić małą rozdzielkę z zabezpieczeniami, i od niej poprowadzić dwa przewody 3x2,5 mm2 , tak jak pisałeś.
    I będzie bez kombinacji. Tym bardziej, że każdy obwód powinien zawierać żyłę ochronna, a ty kolego kombinujesz z GSW dla swojego PE. Trochę dziwnie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Przecież można zrobić tak, by wstawić małą rozdzielkę z zabezpieczeniami, i od niej poprowadzić dwa przewody 3x2,5 mm2 , tak jak pisałeś.
    I będzie bez kombinacji. Tym bardziej, że każdy obwód powinien zawierać żyłę ochronna, a ty kolego kombinujesz z GSW dla swojego PE. Trochę dziwnie.
    OK. Nie będzie kombinowania z PE i GSW..
    Czy do pompy jednofazowej oprócz tych 2 bezpieczników któe jest minimum wg tdr producenta dać jakieś dodatkowe ekstra rzeczy do zabezpieczenia pc?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony