dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Niestety, sam nie wykonam kanału z szamotu, trzeba by fachowca.
    A co w tym trudnego by fatygować fachowca.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Zastanawiam się nawet czy smarować uszczelniaczem sznur nawinięty na rurę, która wchodzi bezpośrednio w ceramikę komina, a w internecie brak informacji
    Oczywiście że nie smarować, Własciwie to rura ze sznurem nie powinna wchodzić w ceramikę a obejmować ceramikę z zewnątrz tak było by najbezpieczniej dla ceramiki.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Swierol słuszna sugestia. Zwrócił mi na to uwagę forumowicz Remiks - że to "taki sobie pomysł"

    Nie przeszkadza mi wolne nagrzewanie się akumulacji (bo podejrzewam że sama dwu-szyba będzie przegrzewała już pomieszczenie, mała kratka też chyba jest obowiązkowa?), co raczej większa strata ciepła, które to pójdzie w komin. Niestety, sam nie wykonam kanału z szamotu, trzeba by fachowca.

    Oczywiście będę wdzięczny za każde rady. Jestem laik. Zastanawiam się nawet czy smarować uszczelniaczem sznur nawinięty na rurę, która wchodzi bezpośrednio w ceramikę komina, a w internecie brak informacji

    Tym bardziej dziękuję za odpowiedzi
    Jeszcze powstaje pytanie w jakiej odległości będą te rury od zabudowy? Właśnie palę w swojej kozie żeliwnej, która jest podłączona do komina rurą stalową 2mm. Koza stoi jakieś 20cm od ściany (ściana aż parzy co mnie trochę zastanawia) a wcale nie palę mega mocno. W miejscy gdzie rura jest 14cm od ściany, można powiedzieć ze ściana jest gorąca ale jeśli odległość zwiększa się do 17cm to jest ledwo ciepła. Zwróć na to uwagę. Ścianę przy kozie jak i komin mam obłożony płytkami klinkierowymi

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jeszcze powstaje pytanie w jakiej odległości będą te rury od zabudowy? [...] Ścianę przy kozie jak i komin mam obłożony płytkami klinkierowymi
    Podłogę też pewnie masz ukrop Ja też się zastanawiam nad klinkierem. Może jakieś foto?
    Czy strop, podłogę i ściany nośne/działowe zabezpieczałeś płytami krzem.-wap.?

    Jakiej zaprawy użyłeś dla klinkieru?

    Ile może wynosić max. temperatura wewnątrz zabudowy? 100, 500, 800st?


    Pozdrawiam

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A co w tym trudnego by fatygować fachowca.
    Główne ogrzewanie to pellet. Kominek może raz dziennie. Powiedzmy że fachowiec weźmie ile - 2000 czy 5000zł, może 20.000.. Dodatkowy odzysk ciepła z takiej roboty wyniesie powiedzmy 30%. To się cenowo nie opłaci, a kominek rozpadnie się powiedzmy po 20-30 latach.

    Ja bym posmarował, dziękuję

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Podłogę też pewnie masz ukrop Ja też się zastanawiam nad klinkierem. Może jakieś foto?
    Czy strop, podłogę i ściany nośne/działowe zabezpieczałeś płytami krzem.-wap.?

    Jakiej zaprawy użyłeś dla klinkieru?

    Ile może wynosić max. temperatura wewnątrz zabudowy? 100, 500, 800st?


    Pozdrawiam
    Koza stoi jakieś 20cm od ściany i ponad 30 od komina. Sciana jest gorąca komin ledwo, ledwo. Na ścianie i kominie jest tynk gipsowy a płytki klejone i fugowane na zaprawę do klinkieru. Na podłodze jest płyta OSB, na której są przyklejone płytki gresowe (cała podstawa pod koza 120x60). Dzisiaj pytałem i będę zamawiał kawałek płyty granitowej żeby ona odbierała część ciepła spod kozy. Pozostała część podłogi przy kozie jest po prostu przyjemnie ciepła.
    Niestety ja zdjęcia nie potrafię dodać:/
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 20-10-2023 o 19:27

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3050.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	466675

    Pojszło

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Główne ogrzewanie to pellet. Kominek może raz dziennie. Powiedzmy że fachowiec weźmie ile - 2000 czy 5000zł, może 20.000.. Dodatkowy odzysk ciepła z takiej roboty wyniesie powiedzmy 30%. To się cenowo nie opłaci, a kominek rozpadnie się powiedzmy po 20-30 latach.

    Ja bym posmarował, dziękuję
    Chcesz sam budować obudowę kominaka a nie umiesz pokleić kilkudziesięciu cegieł szamnotowych na cienkowarstwowy klej? Raz dziennie to ja rozpalam ogrzewając tylko piecokominkiem a w okresie przejściowym jak teraz raz na dwa dni. Wczorej spaliłem ok 4kg drewna temperatura dziś 21,6 w domu, na zewnątrz w nocy pewnie było z 4 stopnie.

    Posmaruj i za trzy sezony nie płacz że Ci trójnik popękał
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Chcesz sam budować obudowę kominka a nie umiesz pokleić kilkudziesięciu cegieł szamotowych na cienkowarstwowy klej?
    Zbuduję na razie (środa - sobota) dla testów, czy będzie cug cały sezon i czy nie będzie zalepiało brudem, jak w mojej poprzedniej konstrukcji (po 3 miesiącach codziennego palenia, średnica 120mm zmieniała się w 40mm!).

    Remiks następnie zastąpienie tych rur szamotem, spowodowałoby zmniejszenie rozmiarów konstrukcji, bo odpadła by klinkierowa zabudowa?

    Swierol błędnie myślałem, że masz zabudowę z klinkieru... Jak na kozę, to wprost pięknie to wygląda! Ozdoba pomieszczenia

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Remiks następnie zastąpienie tych rur szamotem, spowodowałoby zmniejszenie rozmiarów konstrukcji, bo odpadła by klinkierowa zabudowa?
    Pewnie by zmniejszyła troszkę a i zysk lepszy, promieniowanie fajne. Zrobisz jak chcesz.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To dlaczego Piotrze większość kominków jest właśnie z rusztami? Ja osobiście użytkuję Unico Nemo bezrusztowy i nie widzę różnicy pomiędzy paleniem w takim a innym typie, rozpalam, dokładam i ...pali się, częściej jednak trzeba wygarniać popiół.
    Bo większość producentów to ignoranci.....

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony