dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Temperatura graniczna

  1. #1

    Domyślnie Temperatura graniczna

    Dzień dobry,

    Posiadam następującą konfigurację: Vitodens 100-W B1HF-25 z zasobnikiem Vitocell 200-V. Do tego czujnik tem. zewnętrznej i Vitotrol 200-E. Instalacja CO to same grzejniki. Ustawienia to eksploatacja sterowana pogodowo z wpływem temperatury pomieszczenia.

    I tutaj pojawia się problem bo przy obecnych ustawieniach piec potrafi uruchomić ogrzewanie nawet kiedy na zewnątrz jest bardzo ciepło. To nie jest ekonomiczne.

    Na stronie
    Kod html:
    https://www.viessmann.pl/pl/wiedza/porady-i-tutoriale/ogrzewanie-w-trybie-letnim.html
    znalazłem taką informację:

    Temperaturę, przy której następuje zatrzymanie lub wznowienie pracy ogrzewania, można ustawić ręcznie. W instrukcji obsługi można znaleźć informacje, jak ustawić tzw. temperaturę graniczną ogrzewania w systemie grzewczym firmy Viessmann i przestawić go na tryb letni.

    Gdzie w Vitodensie 100-W lub Vitotrolu 200-E można ustawić tą „magiczną” temperaturę graniczną?

    Przeszukałem instrukcje obsługi oraz serwisowe i nie znalazłem informacji na ten temat. Ręczne przestawianie sposobu eksploatacji w Vitotrolu lub z poziomu aplikacji Vicare jest bez sensu. Automatyka jest po to aby robiła to automatycznie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Skoro jest Vitotrol 200-E to rozumiem, że kocioł jest w trybie pracy pogodowej. W tym trybie do temperatury zewnętrzej +25*C jeśli wymagana temperatura w pomieszczeniu jest wyższa o 1K od temperatury zewnętrzej to następuje automatyczne włączenie trybu grzania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Piec wyłączy się dopiero przy 26 stopniach w pomieszczeniu? To jakiś absurd.
    Gdzie mogę zmienić tą temperaturę???

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zmiany może dokonać jedynie serwis
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem szczerze zdziwiony. W piecu, który do tej pory używałem było to dostępne w menu i mogłem (bez udziału serwisu) zmieniać temp. progową w zakresie od 10 do 20 stopni. Powyżej zadanej temp. piec uważał, że jest lato i grzał tylko wodę użytkową. Poniżej była zima i włączał ogrzewanie, oczywiście z uwzględnieniem zmian temp. zewnętrznej i wewnętrznej.


    Czy zmiany może dokonać instalator, czy wyłącznie serwis? Czy może zrobić to zdalnie?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    funkcja jest dosępna w kodowaniu dostępnym tylko dla serwisu
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie proszę o wyjaśnianie czego dotyczy opis "Ogrzewanie w trybie letnim" znajdujący się na stronie internetowej Viessmanna

    https://www.viessmann.pl/pl/wiedza/p...ie-letnim.html

    Temperaturę, przy której następuje zatrzymanie lub wznowienie pracy ogrzewania, można ustawić ręcznie. W instrukcji obsługi można znaleźć informacje, jak ustawić tzw. temperaturę graniczną ogrzewania w systemie grzewczym firmy Viessmann i przestawić go na tryb letni.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Informacja jest ogólna, są urządzenia ktore tę funkcję maja dostępna z poziomu automatyki urządzenia. Przypominam, że aby przejść w tryb lato wystarczy obniżyć wymaganą temeprature pomieszczenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony