dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aszypula

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    36

    Domyślnie Jakie okno tarasowe wybrać, tańszy zamiennik HST

    Witam,
    Wiem, że wszystko jest sprawą gustu, ale... niestety jest za dużo opcji, potrzebuję porady wynikającej z Waszych doświadczeń - zapewne użytkujecie któreś z tych rozwiązań i macie już wyrobioną opinię. Mam następujące dylematy:

    Jakie byście wstawili okno do otworu 300x235 (nr 1 na rzucie, salon > zadaszony taras),



    Opcje są następujące:
    a) HST - opcja najlepsza, ale niestety najdroższa - 14-18k zł, mocno zastanawiam się nad ponad 2x tańszym "zamiennikiem" (opcje poniżej), celowo omijam PSK, co do Slide nie mam zdania, ale cena też w okolicach ok 12k zł
    b) 2 kwatery - duży fix z lewej (zapewne okno hartowane) i okno rozwierno-uchylne z prawej otwierane "na sofę" (tu pytanie, czy wybralibyście szklenie fixa w ramie czy w ościeżnicy?) - najbardziej mi się podoba, ale boje się o funkcjonalność obsługi gabarytów, jak sądzicie? Warto zapewnić otwór po otwarciu okna powyżej 1,5m? Używacie?
    c) 3 kwatery - okno fix i podwójne z ruchomym słupkiem - za możliwość wnoszenia gabarytów do salonu,
    d) 3 kwatery - okno rozwierno uchylne + podwójne z ruchomym słupkiem - za możliwość montażu na stałe moskitiery w tym pierwszym "nieużywanym" oknie i możliwość wnoszenia gabarytów do salonu,
    e) 3 kwatery - okno fix + okno rozwierno-uchylne+ okno fix

    Które rozwiązanie byście wybrali i dlaczego?

    HELP!
    Ostatnio edytowane przez aszypula ; 03-01-2023 o 20:48

  2. #2

    Domyślnie

    mam identyczny otwór i też czekam na odpowiedzi osobiście odzruciłem HST ze wzgledu na cene, a do wycen zawsze prosiłem fix po jednej stronie i reszta dwa skrzydla z ruchomym slupkiem. Od jednego sprzedawcy dostalem informacje by zwezyc chociaz do 270 otwor, bo w przypadku trzechszyb i okna balkonowego o szerokosci 1 m skrzydlo to bedzie masakra i moze byc czesta potrzeba regulacji. Reszta o tym nie wspominala, niech sie inni wypowiedza.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wybór wygladu okna dopasowałbym do elewacji i podziałów innych okien.
    Szklenie stałe w ramie - z założenia nie ma wad technicznych, a tylko wizualne (kwestia gustu).
    Sobie wybrałbym (projekt) i okno dzielone symetrycznie - czyli opcja D.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aszypula

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    36

    Domyślnie

    Akurat w moim przypadku w salonie (pozycja 2 na rzucie) to będzie też fix 300x170, w kuchni okno narożne 210x120 (fix) i 120x120 rozwierno-uchylne, w sypialniach okna 210x150 dzielone asymetrycznie (większe fix, mniejsze rozwierno-uchylne) i wszędzie dylemat odnośnie rodzaju szklenia . Chyba tam gdzie w jednej płaszczyźnie jest fix i zwykłe to chyba wypadałoby szklenie w skrzydle (może gryźć w oczy)?

    Wygląda to tak:



    Odnośnie rozwiązania, opcja D wydaje się być najbardziej uniwersalna funkcjonalnie, pytanie tylko, czy 300cm to nie za dużo jak na taki podział (ograniczenia technologiczne wielkości skrzydła)? Kolega ma właśnie rozwiązanie D u siebie i jak go zapytałem co by wybrał teraz (gdyby się mógł cofnąć w czasie ), to wybrałby jednoznacznie opcję B (otwierał drugą część drzwi 1 raz od 3-4 lat od zamieszkania, ale bez by też dał radę).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał aszypula Zobacz post
    Witam,
    Wiem, że wszystko jest sprawą gustu, ale... niestety jest za dużo opcji, potrzebuję porady wynikającej z Waszych doświadczeń - zapewne użytkujecie któreś z tych rozwiązań i macie już wyrobioną opinię. Mam następujące dylematy:

    Jakie byście wstawili okno do otworu 300x235 (nr 1 na rzucie, salon > zadaszony taras),



    Opcje są następujące:
    a) HST - opcja najlepsza, ale niestety najdroższa - 14-18k zł, mocno zastanawiam się nad ponad 2x tańszym "zamiennikiem" (opcje poniżej), celowo omijam PSK, co do Slide nie mam zdania, ale cena też w okolicach ok 12k zł
    b) 2 kwatery - duży fix z lewej (zapewne okno hartowane) i okno rozwierno-uchylne z prawej otwierane "na sofę" (tu pytanie, czy wybralibyście szklenie fixa w ramie czy w ościeżnicy?) - najbardziej mi się podoba, ale boje się o funkcjonalność obsługi gabarytów, jak sądzicie? Warto zapewnić otwór po otwarciu okna powyżej 1,5m? Używacie?
    c) 3 kwatery - okno fix i podwójne z ruchomym słupkiem - za możliwość wnoszenia gabarytów do salonu,
    d) 3 kwatery - okno rozwierno uchylne + podwójne z ruchomym słupkiem - za możliwość montażu na stałe moskitiery w tym pierwszym "nieużywanym" oknie i możliwość wnoszenia gabarytów do salonu,
    e) 3 kwatery - okno fix + okno rozwierno-uchylne+ okno fix

    Które rozwiązanie byście wybrali i dlaczego?

    HELP!
    Uytkuję HST o dokładnie takich wymiarach od ponad 6-ciu lat, producent Oknoplast, rozważałem podobne rozwiązania jak opisujesz powyżej. Dumałem, dumałem i wydumałem ...HST, najdroższa opcja (wtedy kosztowało 11200) ale i najlepsza pod każdym względem. Zapomniałem już o dość sporym wtedy wydatku ale ...za każdym razem kiedy je otwieram, nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony