dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tosiek17

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    5

    Domyślnie Jaka pompa głębinowa do głębokiego odwiertu?

    Mam odwiert zrobiony 2 lata temu o głębokości 105m i średnicy 125mm, po pomiarach wydajność podali mi studniarze - 3m3.
    Wodę będę używać tylko do podlewania , ale odległości na działce mam duże nawet 100m.
    Teraz chciałbym na wiosnę uzbroić odwiert w pompę i falownik.
    Czy ktoś kto zna się na pompach mógłby mi pomóc z zaproponować jaką pompę warto kupić , producenta i wysokość podnoszenia?
    Ostatnio edytowane przez Tosiek17 ; 09-01-2023 o 14:43

  2. #2

    Domyślnie

    Za dużo zmiennych żeby tak z kapelusza coś dobrać. Najlepiej podejść z papierami od studniarzy do dobrej hurtowni, gdzie mają sprzedawcę typowo od pompowych tematów.
    Wydajność to jedno, ale na pewno będą cię pytali o poziom zwierciadła wody (statyczny i dynamiczny). Nawet jakość wody ma znaczenie przy doborze pompy.
    Robiłeś pompowanie oczyszczające? Jak świeży odwiert to pompuj czymkolwiek jak najwięcej na początku.
    A tak z ciekawości jak mogę zapytać - dlaczego aż tak głęboko?
    Nie było żadnej warstwy wodonośnej wcześniej?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tosiek17

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Panowie studniarze podeszli mało ambitnie do problemu, po wywierceniu 35 m uznali , że woda już jest . Zakończyli odwiert , wstawili rury i niestety nie był to ich sukces, wody mało. Zaślepili odwiert z rurami i zaczęli wiercić obok, dopiero przy głębokości 105m uznali, że już teraz nie popełnią poprzedniego błędu. zrobili 48 godzinne pompowanie i stwierdzili, że woda jest.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Wydajność pompy masz określoną przez studniarzy - 3 m3/h czyli masz maksymalną wydajność pompy.
    Teraz musisz określić na jaką wysokość tą wodę pompować, czyli potrzebujesz znać poziom lustra wody (dynamiczny czyli w czasie pompowania). Jak go będziesz znał to z tego określisz wysokość podnoszenia (czyli ciśnienie jakie musi dać pompa).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony