dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe problem z przepływami

    Witam wszystkich,

    Przychodzę do Was z problemem dotyczącym mojego ogrzewania podłogowego a właściwie przepływach na poszczególnych pętlach. Problem w tym, że maksymalny przepływ 2,5 l uzyskuję tylko na jednej pętli na pozostałych są to wartości w okolicach 0,5-1l. Próbowałem oczywiście kręcić rotametrami i te pętle z większym przepływem przydusić ale nie zdaje to egzaminu. Mam niedogrzane 4 pomieszczenia w dwóch pomieszczeniach różnica temperatur wynosi 2 stopnie Celsiusza. Nie wiem w czym problem, instalację mam odpowietrzoną, próbowałem zmienić pompę na większą i czyściłem filtr przed pompą ale nic to nie dało. Rury z kotła do pompy są o przekroju 1 cala dalej do rozdzielaczy 32mm. Nie wiem czy instalacja jest spartaczona czy problem tkwi gdzieś w innym miejscu. Podsyłam szkic instalacji, może będziecie mieli jakieś pomysły.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	463267
    Ostatnio edytowane przez adams1692 ; 14-01-2023 o 09:44

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    207

    Domyślnie

    Jakie masz źródło ciepła ?
    Podaj model/ typ zawór czterodrogowego , zwłaszcza KVS
    Jakie długości pętli ?
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  3. #3

    Domyślnie

    Źródło ciepła to kocioł na pellet, korzystam z zaworu firmy WOMIX, według tego co podaje producent KVS to 12m3/h. Pętle nie dłuższe niż 60 m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony