dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: retrofit

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElkaElka

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Kocmyrzów Luborzyca
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    1

    Domyślnie retrofit

    Witam
    Posiadam szambo 12 tys. litrów, betonowe, dwukomorowe. Chciałam zapytać o możliwość modernizacji szamba Retrofit Haba.
    Bardzo proszę o dobre rady.
    Mam obawy, że woda która będzie użytkowana do podlewania trawnika będzie śmierdzieć oraz że w zimie mogą być problemy, bo kto podlewa zimą.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Modernizować można, ale z efektem na cały rok to może być gorzej. Oczyszczalnia biologiczna o pojemności 10-12m3 to jest na jakieś 15-20 osób, więc może być to za duże szambo. Ta modernizacja opiera się na zebraniu tanich części do złożenia czegoś w istniejącym zbiorniku. Nie chce mi się szukać, ale podejrzewam, że różnica pomiędzy takim rozwązaniem, a nową oczyszczalnią tego samego producenta jest mniejsza niż cena nowego zbiornika .

    Na upartego to bym zamontował nową oczyszczalnię przed i z niej dzielił odpływ do szamba, jak by mnie naszło na podlewanie lub nie ruszał niczego, aby samo odpływało do drenażu. Do podlewania trawnika, czy warzyw, bym tego nie używał, ale pod drzewa, krzewy to by się nadawało. Lubię taki odzysk i sytuację może polepszyć, gdy to tego szamba oprócz ścieków oczyszczonych będziesz też doprowadzał deszczówkę z pobliskich rynien. Niestety w takim układzie musi być jakiś przelew awaryjny, gdyby za dużo padało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony