dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wodomierz się kręci cały czas

    Witam.
    Mieszkam w domu jednorodzinnym. Co dwa miesiące przychodzi Pan od wodomierzy i sprawdza licznik i na podstawie zużycia wystawia mi paragon do zapłaty. Przez dwa miesiące zużywamy, jak do tej pory, około 20 m3 wody. Wychodzi, że dziennie około 0,33 m3. Ostatnio jak był wyszło 40 m3. Zacząłem obserwować licznik i widzę że nawet w nocy, jak nikt nie używa (w dzień tak samo krany pozamykane, toalety posprawdzane) ciągle się kręci licznik. Do domu w garażu mam pociągniętą jedna rurę z zimną wodą do domu i idzie ona przez kotłownie różnymi drogami do poszczególnych pomieszczeń. Ciepła woda jest w 200 L zbiorniku, który ogrzewany jest przez pompę ciepła.

    10 cm nad licznikiem i pod (czyli fachowo mówiąc, przed i za licznikiem) mam zawory do zamknięcia. Jak zamknę jeden czy drugi licznik się nie kręci, ale jak tylko oba są otwarte, to kręci się powoli, ale jednak. Przez godzinę jak zrobiłem zdjęcie gdzie nikt nawet nie zużył kropli wody na liczniku nabiło prawie 0,02 m3. Zdjęcia z 21:05 i 22:07 poniżej. Policzyłem, że jakbym nie używał wody i po 60 dniach sprawdził licznik, to z taką prędkością zeszło by prawie 30 m3 (24 godziny x 60 dni x 0,02 m3).

    Sprawdzalem juz toalety krany itp. jesli to nie wyciek w scianie to moze zepsuty wodomierz? mozna go jakos sprawdzic?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sprawdź czy ci nie cieknie spłuczka w toalecie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Gdzieś jest pęknięta rura z wodą i tam ucieka.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matifcb Zobacz post
    jesli to nie wyciek w scianie to moze zepsuty wodomierz? mozna go jakos sprawdzic?
    Już go sprawdziłeś - skoro po odcięciu zaworów się nie kręci to znaczy, że działa prawidłowo i masz gdzieś przepływ. Skup się na szukaniu gdzie ta woda płynie. Może masz jakieś zawory dalej na instalacji - jeśli tak to popróbuj je zamykać i sprawdzać czy to zatrzymało licznik. W ten sposób może uda Ci się zlokalizować wyciek.

  5. #5

    Domyślnie

    Spłuczki sprawdzone ani nie widać ani nie słychać żeby wodę dopompowywalo. Zawory zakręcone na obie toalety i nadal leci

  6. #6

    Domyślnie

    Możliwe ale czemu jeszcze nic nie widać na ścianach. To jest jednak prawie 11-20L na godzine

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Już go sprawdziłeś - skoro po odcięciu zaworów się nie kręci to znaczy, że działa prawidłowo i masz gdzieś przepływ. Skup się na szukaniu gdzie ta woda płynie. Może masz jakieś zawory dalej na instalacji - jeśli tak to popróbuj je zamykać i sprawdzać czy to zatrzymało licznik. W ten sposób może uda Ci się zlokalizować wyciek.
    Niestety zawory są na samych końcach czyli z metr przed bateriami albo przy toaletach.

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie to ta rura miedzy garazem a domem, bo inny wyciek tej wielkosci szybko by ci zalal chałupę.
    Jeśli nie masz zaworu przed wyjściem rury z domu do ziemi to zamontuj taki. Nie wiem jakie masz rury - to jakis pex, PP czy stare stalowe? W każdym razie mozesz taki zawor zamontować w parę minut a zaciskarkę czy zgrzewarkę można wypożyczyć z prawie każdej hurtowni albo za darmo albo za grosze. Każdy m3 wody to prawie 20zł więc jest w co inwestować.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Pewnie to ta rura miedzy garazem a domem, bo inny wyciek tej wielkosci szybko by ci zalal chałupę.
    Jeśli nie masz zaworu przed wyjściem rury z domu do ziemi to zamontuj taki. Nie wiem jakie masz rury - to jakis pex, PP czy stare stalowe? W każdym razie mozesz taki zawor zamontować w parę minut a zaciskarkę czy zgrzewarkę można wypożyczyć z prawie każdej hurtowni albo za darmo albo za grosze. Każdy m3 wody to prawie 20zł więc jest w co inwestować.
    Rura stalowa wychodzi z ziemi w garażu na wysokościponad metra jest licznik i chwilę wyżej idzie pex na wysokości 2m na widoku do kotłowni i dalej rozprowadzenia po instalacji do toalet itd. Problemem nie jest 200zl na 2 miesiące większego rachunku a to że jak jest gdzieś wyciek to może mi podmywać fundamenty albo inne historie. Muszę to zlokalizować, ściany suche nic nie widać także obawiam się że albo to wyjdzie albo przed licznikiem w ziemi ale wtedy licznik by się chyba nie kręcił.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony