dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie wywiewki kanalizacji - proszę o porady

    Instalacja kanalizacyjna w domu parterowym - rozprowadzona jak na załączonym schemacie.
    https://i.imgur.com/1eEO82k.png

    Proszę o porady jak i gdzie zainstalować rury wywiewne, żeby nie było problemów z wyciąganiem wody z syfonów.
    Oczywiście wiem, że zgodnie ze sztuką rura wywiewna powinna być średnicy 110 mm i zainstalowana w najbardziej odległym miejscu od przykanalika.

    U mnie jednak oznaczałoby to, że muszę wyprowadzić do góry dużą szpetną rurę w obrębie łazienki co absolutnie nie wchodzi w grę.
    W związku z tym zastanawiam się czy wystarczyłoby dać rury 50 mm - mógłbym je ukryć w ścianach działowych, wyprowadzić na strych i ponad dach.
    Rury tak naprawdę mógłbym zainstalować w 3 miejscach - w obu łazienkach i w kotłowni. W kotłowni od biedy mógłbym dać i 110 mm na wierzchu, ale nie jest to najbardziej oddalone miejsce.

    W kilku postach czytałem, że ludzie instalowali 50 mm i to wystarczało, ale niektórzy miewali problemy.

    Co o tym sądzicie?
    Proszę o wszelkie porady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wywiewki.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	463289  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony