dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: czy wyliczona ilość betonu pokrywała sie z dostawą ?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak ( lub by

    16 72,73%
  • 2 9,09%
  • 4 18,18%
  • 0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Guest

    Domyślnie czy brakło Wam betonu ... ?

    w związku z pytaniem Sonal'a
    Cytat Napisał sonal
    Nasunęlo mi się pytanie związane z betonowaniem fundamentów.
    Zamawiacie np. 40 m3 betonu, przybywa gruszka i pompa ładuje wam ten beton w wykop. Okazuje się ze brakuje więc zamawiacie kolejne m3. W końcu fundament/ława jest wykonany a wy płacicie.
    Skąd wiecie ze wtłoczono wam faktycznie tyle betonu na ile opiewa rachunek? Przecież gruszka mogła za każdym razem przyjechać lżejsza o np. 2 m3

    Nie lubię być robiony w ciula (a wiem ze w naszym kochanym kraju jak ktoś ma szansę na bezkarne oszustwo to ją wykorzysta) więc trochę mnie to niepokoi
    czy mozliwa jest taka sytuacja ?
    prosze o wpisy ...

    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    Zamawiałem beton w gruszkach dwukrotnie. Do ław przywieziono dokładnie tyle ile było trzeba. Chudego betonu przywieziono 2-3 m3 za dużo. Okazało się jednak, że to ja źle policzyłem objetość

    Czy możliwe sa sytuacje, że przywiozą mniej niż zamówiono: nie można tego wykluczyć. Uważam jednak, że o ile kupujemy w miarę renomowanej betoniarni, to szansa na takie oszustwo jest minimalna.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdarzają się takie sytuacje - słyszałem o nich kilkakrotnie z niezależnych źródeł.
    należy dokładnie patrzeć im na ręce i faktury. Lubią też sobie policzyć więcej za dojazd i dłuższy czas pracy pompy.
    pokar

  4. #4

    Domyślnie

    Lałem w czwartek deke i nic mi nie braklo dokladnie tyle ile potrzebowalem tyle mi przywiezli zostalo mi nawet 2 taczki betonu. slyszaszle ze zdaza sie czesto ze przywioza mniej betonu, ale to sie zdaza raczej w malych betobiarniach które chca zaoszczedzic i jak najwiecej zarobic a tym samym traca klientów.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: czy brakło Wam betonu ... ?

    Cytat Napisał brzoza
    ....
    czy mozliwa jest taka sytuacja ? ....
    Oczywiście, że każda z tych sytuacji przedstawionych w ankiecie jest możliwa.
    Zawsze zamawiałem beton z lekkim naddatkiem i nigdy mi go nie brakło. Zawsze miałem przygotowane miejsce w które tę pozostającą odrobinę betonu mogłem wlać.
    Kwestia wyszacowania.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    zamawialiśmy beton w dużej i znanej betoniarni. Gdy zalewaliśmy fundamenty po wylaniu betonu z 3 betoniarek okazało się że są braki. Sytuacja się powtórzyła jak zalewaliśmy strop. Tak naprawdę czy można w jakiś sposób sprawdzić czy w betoniarce jest odpowiednia ilość betonu? bo szczerze mówiąc takie kupowanie jak teraz, przypomina kupowanie kota w worku...

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    U mnie przy fundamentach - jak w aptece
    Ekipa przewidziała 40 m3, poszło 41
    Gruszka przywoziła 7 albo 9m, jako ostatni transport przywieźli 2, bez marudzenia

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Trzy razy zamawiałem gruchy z betonem i ... nigdy mi nie zabrakło. Myślę, że nie zabrakło bo i bardzo szczególowo obliczałem ile mi go będzie potrzeba. Jak na ławy zamówiłem 0,6m3 więcej (dla równego m3) to tyle mi pozostało.

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko raz okazało się, że jest za dużo betonu. Ale to był błąd w moich obliczeniach. No i ławy fundamentowe mam wyższe niż powinny być,
    A później to juz zgodnie z wyliczeniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Z wyliczeń wynikało 25m3 kupiłem 25 (8, 8, 8 i 1) i juz przy drugiej wiedziałemże będzie za mało szybko zadzwoniłem aby czwartą dolali do 5 tak się umówiłem i ...... zabrakło ni ok 1,5m3 dorobiliśmy na budowie
    a więc wyszło mi w sumie 30,5 m3. Na pewno ławy mogły być trochę głębsze i szersze. W jednym miejscu na działce były zakopane smieci które przy wykopach wybrełem(były w lini fundamentów). Weszło tam max 1m3 betonu. Liczmy pomyłkę fachowców 10% to 2.5 m3. Razem wychodzi 28,5 m3 gdzie 2m3?
    nie wiem . Ale przecież nie wykopie ław i nie zmierzę .
    do pracy pompy też mi chciano dołożyć 0.5 h ale się nie dałem . (ostatnia gruszka była lana bez pompy a pani tego nie zauważyła )
    PS. firma duza i znana a więc powinno być ok

  11. #11

    Domyślnie

    Kupowałem beton w bardzo znanej betoniarni z zagraniczną nazwą - za każdym razem brakowało ..., mimo zamawiania z zapasem 10%.
    I braki były istotne. Najgorzej wyszło przy stropie, któy wylewany był razem z tarasem - a zabrakło na sam strop, mimo wyliczeń moich, kierownika budowy i szefa ekipy (każdy z nas wyliczył oddzielnie i porównaliśmy wyniki - były zbieżne)
    Złożyłem reklamację . Pokazywali jakieś wydruki komputerowe, z których wynikać miało, że było tyle ile zamówiłem. ... i ... reklamację uznali.
    Czy wszystko było OK? Ile warte są wydruki?
    Oby wykończeniówka wykończyła tylko dom

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Z moich wyliczen wynikało, że trzeba będzie na ławy 11, 4 m3 betonu.
    Chciałam zamawiać 12 m3 od razu ale dogadałam się z betoniarną, ze po wylaniu przedostatniej gruszki zdecydujemy ile domówimy. Gruszki były 3metrowe i troche oczywiście brakowało po 3. Domówiliśmy 1m, choć ja upieałam się przy 1,5m ale majster stanowczo 1m wystarczy. No i wystarczył i nie było żadnego problemu z przywiezieniem choć to dość daleko od betoniarni

  13. #13

    Domyślnie

    Z obliczeń wyszło mi 9,3m3 na ławy. Zamówiłem 9,5m3 (bo tylko tyle wchodzi w jedną gruszke) i wystarczyło. Jak to powiedział wykonawca: "co do łopaty"

  14. #14

    Domyślnie

    a ja wczoraj wieczorem po raz kolejny liczyłem ilość mb według rysunku zaś dziś przed południem na działce sprawdzałem czy aby na pewno ławy trzymają wymiary rysunkowe... i trzymają.

    Jak więc to możliwe że pomimo deskowania, przygotowanego podłoża (chudziak) i natychmiastowego obsypywania piaskiem betonu który zaczął wychodzić po za deskowanie wyszło aż 3 m3 więcej niż wynikałoby z wyliczeń?

    Ps. Nadmieniam ze firma z której usług korzystałem cieszy się dobrą opinią.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonal
    Jak więc to możliwe że pomimo deskowania, przygotowanego podłoża (chudziak) i natychmiastowego obsypywania piaskiem betonu który zaczął wychodzić po za deskowanie wyszło aż 3 m3 więcej niż wynikałoby z wyliczeń?

    Ps. Nadmieniam ze firma z której usług korzystałem cieszy się dobrą opinią.
    Moim zdanie są dwie możliwości
    *błąd w obliczeniach
    *betoniarnia zaoszczędziła na tobie
    Jeżeli błąd wykluczysz to wiadomo o co chodzi cudów nie ma

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony