dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do operatorów koparki

    Witam,

    Pytanie do operatorów koparki lub osób które się na tym znają:

    Ile może wprawnemu albo takiemu przeciętnemu operatorowi minikoparki zająć korytowanie pod rurę wodną? Długość 70 metrów, głębokość 1.7m, szerokość - jakaś taka najmniejsza łyżka nie wiem jakie mają 35 cm?

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież to zalezy od wielu czynnikow. Rodzaj gruntu, poziomy czy ze spadkiem, czy są utwardzone przeszkody po drodze typu droga. Czy prace wykonywane na suchej glebie czy takiej jak teraz czyli bloto. Generalnie 1.7m glebokosci na minikoparke to bardzo duzo i wolno to będzie szło.
    Ja operatorem nie jestem ale dziesiatki razy zlecalem podobne prace i mogę powiedziec że jak bedzie sucho i bez przeszkod to pewnie z 3-4 dni. Normalną koparą bedzie z 3 razy szybiej jak jest miejsce na wjazd.

  3. #3

    Domyślnie

    Teren to gliniasty, nic nie utwardzone, zwykłe pole.
    Aż 3-4 dni :O ja to myślałem że to w 1 dzień wykopią

    A ile szerokości potrzebuje taka zwykła koparka żeby sobie pracować normalnie? Bo wjechać może by wjechała w to miejsce, ale pytanie czy ona potrzebuje się trochę ruszać na boki z tą łyżką

  4. #4

    Domyślnie

    tyle co zeby urobek gdzies sypac

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.400

    Domyślnie

    70 mb to ponad 7 godzin czyli cały dzień a przy usypującym się lub twardym gliniastym terenie nawet dwa
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    70 mb to ponad 7 godzin czyli cały dzień a przy usypującym się lub twardym gliniastym terenie nawet dwa
    chcesz powiedzieć ze wykopiesz 10mb w ciągu 1h na glebokość 170cm? Szacun.

  7. #7

    Domyślnie

    Czylo trzeba robić na wiosne póki ziemia miękka.

    A jakie stawki teraz średnio w PL za godzine kopania koparką? Pewnie z 200 zł biorą?

  8. #8

    Domyślnie

    Przy 1,7m to już szalunek potrzebny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Przy 1,7m to już szalunek potrzebny.
    Bez jaj, zwyklą koparką to wykopie w poltora dnia, bez żadnych szalunków. Oczywiscie jak bedzie sucho.
    Nie brałbym do tego minikoparki bo wyjdzie nie tylko dłuzej ale duzo drożej.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiaj mierzyłem mam tam 3.5 metra szerokości. To trochę mało na dużą koparkę chyba?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Dzisiaj mierzyłem mam tam 3.5 metra szerokości. To trochę mało na dużą koparkę chyba?
    U mnie za domem wjechała zwykła koparka kołowa i nic nie zniszczyła, a mam 3 m do ogrodzenia od domu. Spokojnie się da. I nie minikoparką, bo tym to możesz rów pod kanalizę kopać albo ogródek wypielić z upierdliwych krzaków. Normalna koparka nie zrobi tego w 1 dzień, a co dopiero minikoparka. Bez sensu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #12

    Domyślnie

    Mówisz o takiej koparce kołowej jakby traktor?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Koparko ładowarka, taka na gumowych kołach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli według google takie coś https://www.atcgrupa.pl/wp-content/u..._jcb_3cx_8.jpg

    Pytam żebym wiedział czego szukać żeby mnie nikt w balona nie zrobił

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Czyli według google takie coś https://www.atcgrupa.pl/wp-content/u..._jcb_3cx_8.jpg

    Pytam żebym wiedział czego szukać żeby mnie nikt w balona nie zrobił
    Takie coś jest najczęściej spotykane, bo ma własne kółka (nie trzeba przewozić, samo dojedzie, bo jest dopuszczone do ruchu drogowego). Jedna łycha wydłubuje ziemię i przerzuca obrotowo na bok, druga zgarnia i wygładza.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Takie coś jest najczęściej spotykane, bo ma własne kółka (nie trzeba przewozić, samo dojedzie, bo jest dopuszczone do ruchu drogowego). Jedna łycha wydłubuje ziemię i przerzuca obrotowo na bok, druga zgarnia i wygładza.
    To takie powinno się elegancko zmieścić bo wygląda jak taki większy traktor rolniczy a często u mnie taki jest i mi kosi różne zakamarki i mieści się też tam gdzie chce kopać

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Pole suche, nie zdrenowane - żadnych sączków i zbieraczy z których ciurka H2O?

  18. #18

    Domyślnie

    Sucha glina raczej, wody podziemne są w tych rejonach raczej bardzo głęboko, więc myślę że tam będzie suchutko.

    Jedynie przez pierwsze 10 metrów są obok drzewa, więc tam trochę korzeni może być, to orzechy, ale potem już jest zwykłe pole więc pewnie dobrze będzie szło.
    Na początku też jest troszeczkę pod górkę ale to mała górka. Przy takich wykopach raczej się chyba nie łapie poziomu jednego?

  19. #19

    Domyślnie

    A taki wykop trzeba szybko działać żeby sie nie zawalił?
    W sensie chciałem sobie wziąć oddzielnie 1 gościa od kopania a potem ekipę od ułożenia rury podłączenia studzienki itp. Tylko musze ich jakoś dzień po dniu umawiać czy temu wykopowi nic się nie stanie jak postoi z tydzień np.?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A taki wykop trzeba szybko działać żeby sie nie zawalił?
    W sensie chciałem sobie wziąć oddzielnie 1 gościa od kopania a potem ekipę od ułożenia rury podłączenia studzienki itp. Tylko musze ich jakoś dzień po dniu umawiać czy temu wykopowi nic się nie stanie jak postoi z tydzień np.?
    Ty tak na serio?
    Tydzień chcesz wykop waskoprzestrzenny utrzymać? Jak godzinę wytrzyma to będzie sukces. A skąd to 1.7m? Spokojnie do ogarnięcia zwykłą koparką w jeden dzień.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony