dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czy Źle jest zamontowany Zawór 4 Drogowy? Galmet 12kw Ekogroszek ST-480

    Witam. Potrzebuję Informacji , Pomocy odnośnie zainstalowanego u mnie Zaworu 4 drogowego firmy Afriso (Sterowany Ręcznie). Wydaje mi się że został on źle zamontowany ponieważ w momencie gdy ustawię go na 5 (tak jak na rysunku Nr.1)czyli podmieszanie To Kaloryfery robią się zimne czyli brak ogrzewanie. Wszystko wraca do normy jak ustawię go na Pozycję 1 , 2 lub maxymalnie 3 (Rysunek Nr.3) Na innych parametrach pojawia się brak ogrzewanie grzejników przejrzałem trochę Instalacji w Internecie oraz filmików i wszedzię jest on zamontowany w Pionie ( czyli tak jak na rysunku 2 ). Z Góry Dziękuje za Pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	466741   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec 2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	466742   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec 3.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	466743  

  2. #2

    Domyślnie

    Zawór 4D może być zamontowany w dowolnej pozycji,nawet na leżąco.Wazne jest odpowiednie usytuowanie zawierała względem zasilania z kotła oraz podłączenie pozostałych kroccow.Na rys 2 jest ok (zawieradlo jest prostopadle do zasilania ze źródła ciepla-w tej pozycji zawór jest połowicznie otwarty.Na rysunku 3 jest też poprawna sytuacja-zawor w pełni otwarty=idzie najwyższa temp.na instalacje.Na rys.1 jest źle.Istotny jest kierunek pracy siłownika(żeby w dobrą stronę otwierał/zamykał) o ile takowy jest.
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 16-11-2023 o 09:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony