dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Styrobeton jako warstwa wyrównująca

    Witam !! Przychodzę do was z następującym pytaniem.. niedługo będę zabierał się, za układanie styropianu pod wylewki, dom piętrowy, na parterze przewidziane 20cm ocieplenia na górze 10cm. I teraz nasuwa się mi na myśl taki pomysł, na dole mam sporo peszli od prądu, rur z wodą, jeszcze lecą też przewody od klimy do tego chudziak pozostawia wiele do życzenia i pomyślałem, żeby wiadomo rozłożyć izolację przeciwwilgociową (planuje folie do oczek wodnych) a następnie wylać 5 cm styrobetonu, żeby zakryć sobie wszystkie te peszle i ładnie wyrównać chudziaka a potem na to 15cm styropianu w 2/3 warstwach. Na górze natomiast, żeby również zakryć rury od wody i mnóstwo rur od rekuperacji, wylać 8 cm styrobetonu i na wierz dać 2cm zwykłego styropianu, żeby łatwiej montować podłogówkę. Jak myślicie, czy mój pomysł jest dobry ? Wylewka to będzie anhydryt, wszędzie 100% podłogówka.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Obie kondygnacje są "Twoje"?
    PO CO 10cm izolacji na piętrze?
    A podłogówka, oczywiście, ta głupia...
    PEX na spinkach.
    Pogoogluj Kantherm Net.
    Podłogówka z elastycznej rury PERT na spinkach do siatki 1m x 2m fi3mm.

    Wyrównanie styrobetonem to dobry pomysł.
    Rury CWU i cyrkulacji ułóż w połowie grubości tego ocieplenia.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Tak obie kondygnacje są moje. To nowobudowany dom. Mam jeszcze pytanie, na piętrze pod styropian trzeba dawać izolację czy nie ? Oraz drugie pytanie, na parterze zamierzam ułożyć folię w dwóch warstwach pierwsza wejdzie pod izolację murów na wysokości chudziaka a drugą warstwę wywinę na ściany, dobrze będzie jak tak zrobię ? Oraz pytanie czy styrobeton trzeba dylatować ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Co ma robić ta izolacja na piętrze?
    Hydroizolację na parterze folią chcesz robić? Czemu?
    Styrobetonu nie trzeba dylatować.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    No a czym mogę zrobić na parterze hydroizolację ? Papa to trochę duży wydatek, a wody gruntowe mam na ponad 30m.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Co rok wody roztopowe będą na poziomie ZERO.
    To nie musi być 5mm SBS !
    Papa podkładowa jest tania a wiadro czy dwa bituminu Cię nie zrujnuje.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony