dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Exclamation Ściana z g-k akustycznego na systemie z okrągłymi talerzami

    Ściana z g-k akustycznego na systemie z okrągłymi talerzami

    Dzień Dobry,

    Tak jak w temacie, chcę przymocować akustyczne g-k do ściany z ceły pełnej na znanym systemie talerzowym(nie chce tutaj reklamować), Jest to stare budownictwo i drewniane stropy więc chcę wykonać te pracę głównie pod kątem akustycznym + wyrównanie ściań. Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem wełny między g-k a ścianę z cegły(wszystkie ściany są wewnętrzne między sąsiadami). Nie chce też tracić zbytnio na metrażu i pomyślałem żeby zmniejszyć ścianę całkowicie o 3,5cm. I teraz pytanie bo cieżko dostać normalną wełnę poniżej 5cm, ta poniżej 5cm jest przeważnie na podłogi i dużo droższa/twardsza. Wełne można ściskać? Jakie są minusy takiego rozwiązania? Gorsze parametry akustyczne no i czy nie powinna być tam jakaś szczelina, między ścianą z ceły a welną.
    Alternatywne rozwiązanie to na "placki" klejowe mocowanie takich płyt ale akustycznie wydaje mi się to gorszym rozwiązaniem.
    Rozwiązanie ma dotyczyć pomieszczeń sypialnia i salon z aneksem(wentylacja grawitacyjna).

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    na ścianie jest jeszcze stary tynk

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobny problem , czy znalazł pan rozwiązanie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety, nie. Ale w pokoju/sypialni nie wydaje mi się to problemem. W kuchni już trochę gorzej, chyba dam folie paroizolacyjną, szkoda, że te płyty akustyczne nie mają jakiś właściwości na wilgoć/wodę inne miały(np.: SINIAT NIDA CICHA DFH1IR). Plus ewen. pomyślę o jakieś "nowoczesnej" farbie do kuchni lub może sam zaimpregnuje te płyty. Zobaczę jeszcze jaki koszt takiej paroizolacji. Nie wiem jak Pani ma ale ja mam wszystkie ściany wewnętrzne.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam tez wewnetrzna i problem akustyczny. Mysle polozyc od srodka welne fasadowa Frontrock 30 mm + plyte GK akustyczna, wszystko na klej. Nie wiem czy opcja welny na podlogi bylaby lepsza czy gorsza . Gestosc Frontrock to 120 a podlogowej 150 . Jesli chodzi o kuchnie, to w miejscach mokrych kladzie sie z reguly kafelki, a sama kuchnia az tak wilgotna nie jest, mozna pomalowac dobra farba zmywalna i da rade.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie sciana juz stoi Na M-systemie, nie jak wczesniej myslalam na kleju. Na M- system zostala nadziana welna 3 cm Frontrock , na to przykrecona plyta Akustic Plus Knaufa. Plus miala lepsze parametry niz zwykla Aku. Knauf poleca uzycie dwoch plyt, ale zrobilismy testy i na moje potrzeby wystarczylo. Sasiadow kompletnie nie slychac. Plyty maja kilka mm dylatacji od sciany i od stropu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony