Witam, piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. Posiadam w domu dość pokaźny balkon 25m2 o wymiarach 7m szerokości i 3,5m głębokości, oraz płaski dach pod którym jest część garażu, kotłowni i pół pokoju na dole. Problem polega na tym, że na piętrze mam 15cm do wykorzystania na ocieplenie oraz posadzkę, planuje 8cm styropianu, 5cm anhydrytu oraz te 2 cm zostawione jest na panele/płytki. W dwóch pokojach jest wyjście na wcześniej wspomniany balkon który obecnie jest na równi ze stropem... wiem, że rozwiązanie może nie dobre, ale już po ptakach. Obecnie zamawiam okna, i mam problem ile cm mają mieć te listwy systemowe, poszerzające do okien wyjściowych na balkon z tych pokoi. Żeby nie wyszło tak, że balkon z posadzką będzie wyżej niż pokoje.. w planach mam dać tam 8cm styropianu lub płyty PIR, wylewka ze spadkiem i narazie nałożona będzie na to 2x papa i tu nasuwa się pytanie czy takie 8cm styro starczy do ocieplenie balkonu od góry czy lepiej pójść w 8cm płyty pir ? Balkon będzie oczywiście też ocieplony po bokach i od dołu. A teraz kwestia płaskiego dachu, tam strop jest zaniżony względem pokoi o około 3cm, jest to nie dużo i tam też właśnie planuje takie samo rozwiązanie co na balkonie, no może te 2cm więcej styro czy płyty pir. Pytanie do was, czy taka ilość ocieplenia starczy ? Nie będzie jakiegoś wielkiego przemarzania ? Z góry dziękuje za odpowiedzi, jeżeli ktoś zna się dobrze na tym temacie to mogę nawet podać numer telefonu, jeżeli byłby chętny pomóc.