Witam. Mam do was bardzo ważne dla mnie pytanie. Trzy miesiące temu zamówiłam u naszego lokalnego przedsiębiorcy okna wraz z montażem i obróbką. Po trzech miesiącach od montażu stojąc przy oknie i opierając ręce o parapet zauważyłam że strasznie wieje. I po ,,oględzinach,, okazało się że między oknem a parapetem jest widoczna szpara na całej długości okna i na całej długości okna wieje. Jest to na tyle duży ubytek, że jak z jednej strony tej szpary włożyłam kartę do bankomatu to wysunęła mi się ona z drugiej strony na parapet zewnętrzny.. zadzwoniłam więc do firmy która zajmowała się montażem tych okien i przyjechali dzisiaj panowie do reklamacji. Pierwsze ich słowa to były o rzeczywiście wieje. A następnie powiedzieli : ,,no co to trzeba dać silikon,,. Nie za bardzo mi się ten pomysł podobał ponieważ uważam że silikonem to jest tylko zakrycie usterki a nie usunięcie takiej szpary... Tym bardziej że ta szpara mimo tego że na kilka milimetrów nie jest to bóg wie jak wielkia, to jednak jest na wylot skoro jestem w stanie przepchać na zewnątrz przez tą szparę kartę do bankomatu. Powiedziałam im że silikonem to ja sobie mogłam robić moje stare 20-letnie okna a nie nowo co wstawione... Oczywiście robotnicy do mnie skoczyli że jestem wszechwiedząca itp itd... jednak nie zgodziłam się na taką naprawę. Jutro lub pojutrze muszę zatem iść do biura do właściciela, i przedstawić mu całą sytuację i oficjalnie zgłosić reklamację. Dla mnie ewidentnie okno jest źle osadzone na parapet przez co powstała taka szpara. Teraz kiedy u mnie jest plus 4° i nie ma wiatru, to nie chcę nawet wiedzieć jak będzie wiało kiedy przyjdzie -10 lub minus 20 stopni i zaczną się wiatry.... przecież nie po to wymieniałam okna, żeby mi spod nich wiało jak w starych dwudziestuletnich...Proszę o odpowiedź osoby które miały już do czynienia z taką reklamacją bądź się na tym znają- czy słusznie że nie zgodziłam się na naprawę tej szpary silikonem??? Czy mam prawo odmówić takiej naprawy??? Czy jest to zgodne z prawem budowlanym i taka naprawa może odbyć się za pomocą silikonu???? Czy jeżeli nie zgodzę się to mają obowiązek naprawić mi w inny sposób?