Witam,

noszę się z zamiarem zakupu działki budowlanej i na oku mam działkę nr 2394/1, widoczną na załączonym obrazku. Zastanawiam się jednak, czy nie będzie problematyczne wykonanie przyłączy wod/kan/gaz w wydzielonej częsci działki, będącej drogą dojazdową. Szerokość tego pasa wg pomiarów na mapie to 4,5m. Biorąc pod uwagę minimalne wymagane odległości między poszczególnymi przyłączami, odległości od granicy działki, wydaje mi się że może być problem. Zastanawia mnie też ta nitka wodociągu odchodząca od sieci zlokalizowanej w drodze, biegnąca w działce i bez żadnego urządzenia na jej końcu. W tamtym miejscu jest las, więc jest szansa że jest to zasilanie jakiegoś hydrantu ppoż? Czy w takim wypadku potencjalne wpięcie się do tej nitki jest w ogóle możliwe? Na mapie niebieskimi okręgami zaznaczyłem też lokalizację najbliższych słupów energetycznych. Rozumiem, że chcący doprowadzić prąd do budynku bez konieczności wchodzenia na sąsiednie działki, najepiej byłoby ciągnąć z tego środkowego i kolejny słup postawić gdzieś na końcu drogi dojazdowej. W przypadku, gdyby pomiędzy nimi był potrzebny dodatkowy słup, to czy znowu- będzie na to miejsce?

Zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze są to pytania, na które nikt tutaj nie udzieli mi jednoznacznej odpowiedzi. O warunki przyłączenia nie mam jak wystąpić, a podejrzewam że próba kontkatowania się z poszczególnymi przedsiębiorstwami i prośba o udzielenie odpowiedzi o możliwości przyłączenia "na gębę" też na niewiele się zda.

Bardziej chodzi mi o to, że nie mam doświadczenia w temacie, bazuję jedynie na teorii, którą stanowią warunki techniczne, a zdaję sobie sprawę, że od pośrednika nieruchomości nie uzyskam informacji, które potencjalnie mogłyby działać na niekorzyść działki. Równie dobrze dla mnie, laika, działka na pierwszy rzut oka może wydawać się atrakcyjna, las przy granicy, a w praktyce mogą zacząć się schody, jak przyjdzie co do czego i zacznę starać się o warunki przyłączenia dla poszczegolnych mediów.

Możliwe, że ktoś z forumowiczów, kto jest bardziej "oblatany" w temacie, popatrzy na styuację na mapie od razu będzie wiedział, co się da, z czym na pewno będzie kłopot, na co należy zwrócić uwagę, o co dopytać i czy w ogóle jest sens, czy może lepiej się w to nie pchać. O tego typu sugestie mi chodzi.

Stąd moje pytanie tutaj, może ktoś miał podobną sytuację, w której musiał mieścić się z wszystkimi przyłączami w tak wąskim pasie działki? Chętnie wysłucham opinii kogoś bardziej doświadczonego, może dowiem się na co konkretniej powinienem jeszcze zwrócić uwagę, na jakie konkretne pytania powinienem szukać odpowiedzi u pośrednika, do czego się doczepić

Z góry dziękuję za każdą pomoc w temacie!

Link do mapy w lepszej rozdzielczości
https://ibb. co/C7PTSZL [usunąć spację po kropce]

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	463591