Cytat Napisał kozaq Zobacz post
A jeśli chodzi o tryb pogodowy z wpływem temperatury pomieszczenia.
W garażu na pętli ogrzewania mam założony najprostszy elektrozawór bez komunikacji z kotłem. Pytanie jak zadziała ogrzewanie w trybie z wpływem temp pomieszczenia jeśli w salonie zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura i wyłączy się pompa? Jeśli w tym czasie w garażu otworzy się podłogówka, to piec i tak tego nie zauważy i garaż pozostanie niedogrzany. Więc w takim układzie najlepiej byłoby zostawić ogrzewanie parteru w trybie pogodowym bez wpływu temp pomieszczenia tak aby kocioł cały czas miał oko na temp powrotu? Dobrze myślę czy są jednak sposoby aby taki układ pracował w trybie z wpływem temp pomieszczenia?
Kotły Vitodens na platformie E3 w trybie pogodowym mogą mieć podłąxczone 2 rodzaje zdalnych sterowników w pomieszczeniu
Pierwszy to Vitotrol 200-E - regulator który mówi do automatyki jest zbyt chłodno grzej mocniej lub jest zbyt ciepło grzej słabiej. W przypadku automatyki pogodowej pompa pracuje nonstop gdyż ciepło dostarczane jest dokładnie w takiej ilości jak w danej chwili potrzeba

niestety 99% instalacji jest robiona bez projektu i wtedy niestety wyregulować ją prawidłowo jest bardzo ciężko
stąd mpostała druga możliwość gdzie kocioł pracuje na krzywej grzewczej która jest mocno "przewalona" więc pomieszczenia byłby mocno przegrzewane. Zatem udostępniamy możliwość stosowania termostatów wł/wył w połączeniu z automatyką pogodową gdzie po osiągnieciu temepratury pomieszczenia praca pompy obiegu grzewczego jest zatrzymywana.
Drugie roziązanie jest jednak dużó mniej komfortowe (wahania temperatury pomieszczenia) oraz dużo mniej ekonomiczna wpracy, ale za to łatwiejsza w wytłumaczeniu pracy klientowi "patrz, osiągnięto temp. pomieszczenia to kocioł się wyłączył..."