dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Źle zabronione narożniki ławy

    Witam , źle dozbroiłem ławy w domku jednorodzinnym poddasze użytkowe (8x12) , ławy(4xfi12 i strzemiona z 6)mają 4 narożniki , tnące się po osiach, dozbrojone prętami fi 10 po 50 cm 4 szt ale zamiast przedłużyć końce prętów wsadziłem je po rogach (wewnątrz i na zewnątrz) . Nie krzyżowały się do końca tylko do osi więc zakład po pręcie był ok 40cm . Z tego powodu wykonałem wieniec u góry fundamentu (tam już dozbroiłem poprawnie 6 prętów L przedłużające końce) żeby w przypadku pęknięć nie rozszerzały się po murach , czy tak może zostać ? Czy wieniec zadziałał tak jak myślę ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ławy lane w grunt , glina

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.929

    Domyślnie

    Możesz zamieścić rysunek lub szkic wykonanego zbrojenia?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Spokojnie, nie zawali się.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.929

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Spokojnie, nie zawali się.
    Autor nie pytał czy się zawali.
    Co "nie zawali się" ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%87-fundamenty
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Autor nie pytał czy się zawali.
    Co "nie zawali się" ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%87-fundamenty
    Aleś Ty i łapacz słów, tak się potocznie mówi. Budowałem dom z rodzicami, później dość spory budynek gospodarczy i ...grama zbrojenia fundament nie posiada. Stoi ponad 30 lat i ma się dobrze. Teraz to najlepiej z samej stali, tak dla pewności.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.929

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Aleś Ty i łapacz słów, tak się potocznie mówi. Budowałem dom z rodzicami, później dość spory budynek gospodarczy i ...grama zbrojenia fundament nie posiada. Stoi ponad 30 lat i ma się dobrze. Teraz to najlepiej z samej stali, tak dla pewności.
    Nie łapacz słów tylko czytaj co pisze Autor w drugim w i trzecim swoim temacie.
    To czy budynek siada czy nie siada zależy także od rodzaju gruntu, od poziomu wody, poziomu posadowienia itp.
    Twój budynek stoi 30 lat i ma się dobrze (i bardzo dobrze) ale to nie znaczy że możesz na podstawie tego swojego doświadczenia osądzać czy fundamenty są dobrze wykonane czy też nie są dobrze wykonane.
    Nie ponosisz odpowiedzialności za swoją radę ale inni na FM też nie ponoszą odpowiedzialności

    Przeczytałeś ten temat
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%87-fundamenty ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.929

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Spokojnie, nie zawali się.
    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dajesz prawą rękę pod topór, czy tylko tak piszesz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    I do czego to przyłożyć? No drugi Kaizen, alfa i omega szkoda, że ...internetowa.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.929

    Domyślnie

    Nie znasz się to nie doradzaj.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Nie mieszkamy w Turcji i można być spokojniejszym, ale ktoś prosił o rysunek -nawet od ręki -ułatwi udzielenie sensownej odpowiedzi.
    Deweloperzy w takich sytuacjach nie pytają się, tylko idą w górę.
    Osobiście -dozbroiłbym solidniej fundament w narożach i myślę że byłoby OK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony