dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PeterParker

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    6

    Domyślnie Larwy w kuchni - pomocy...

    Witam,
    dzisiaj podczas sprzątania zajrzałem do szuflady na sztućce i zobaczyłem 3 larwy długości kilku mm (załącznik).
    Były tuż obok drewnianej łopatki, która parę dni była w dziurawym ociekaczu na sztućce, przez co łopatkę wyjąłem mokrą i mokrą wsadziłem do szuflady.
    Wygląda tak, jakby larwy wykluły się w mokrym środowisku, w owym ociekaczu z resztkami jedzenia i stamtąd przywędrowały do szuflady.
    Fajnie, jakby to były tylko larwy much ale patrząc po zdjęciach larw much w internecie wydaje mi się, że to jednak coś innego.

    Może mi ktoś pomóc w zidentyfikowaniu tych larw? Będę bardzo wdzięczny.
    Dobrze wiedzieć, z kim się walczy.
    Dzięki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230225_164325_054.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	463867  
    Ostatnio edytowane przez PeterParker ; 25-02-2023 o 19:28

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Bez obrazy ale resztki jedzenia w ociekaczu? Talerze i sztućce myjesz w zlewie więc ewentualne resztki tam zostają natomiast w ociekaczu pojawi się woda i ewentualny późniejszy osad z kamienia. Resztki na sztućcach z ich niedokładnego mycia owszem mogą być źródłem. Walka raczej będzie polegała na zwróceniu uwagi na dokładniejsze mycie także tacki czy zbiornika ociekacza. Po opróżnieniu szuflady tak samo jak zbiorniki ociekacza przemyj je wodą z octem .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    A co jest wyżej w następnej szufladzie ? nie czasem mąka lub jakieś kasze ? one lubią spadać w dół .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PeterParker

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Rzecz jasna, chodziło mi o jakieś mikroresztki jedzenia w ociekaczu, które się tam znajdowały.

    Nad szufladą z kolei jest piekarnik i z niego trochę resztek spada do szuflady,

    Dzisiaj zrobiłem całą kuchnię octem (prawie butelka poszła). Napoczęte jedzenie powyrzucałem, część dla świętego spokoju do lodówki i zamrażalnika.

    Żadnych nowych larw ani śladu. Mam nadzieję, że zażegnałem kłopot zanim zrobił się z tego duży kłopot


    Dzięki za odpowiedzi i wsparcie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    A jak by cię z jakiegoś powodu jeszcze nękały to zamów sobie z aliexpres ozonator 10-15 gram koszt jakaś stówka i załącz na 20 minut wyjdź a po tym czasie wyluftuj i tyle .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony