dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Przepust na kable do telewizora

    Może to głupie pytanie, ale nie miałem z tym do czynienia.
    Czy ten plastikowy przepust mam sobie uciąć do zlicowania ze ścianą? Chyba tak.


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Musisz uciąć na równo i zakupić jakąś maskownice np aluminiową z otwieraną klapką która ma dodatkowo wycięcie na przewody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	merida_pr.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	463678
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    A po co ładować się w koszt maskownicy? przeciez ten przepust na górze bedzie zasloniety przez TV a na dole zapewnie przez szafkę.

    Dociąc do lica ściany.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    A po co ładować się w koszt maskownicy? przeciez ten przepust na górze bedzie zasloniety przez TV a na dole zapewnie przez szafkę.
    Tak chyba będzie, Dzięki,

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    A po co ładować się w koszt maskownicy? przeciez ten przepust na górze bedzie zasloniety przez TV a na dole zapewnie przez szafkę.

    Dociąc do lica ściany.
    Ta maskownica ze zdjęcia które wstawiłem kosztuje 27 zł i daje nam estetycznie zakończenie kanału Faktycznie jest to ładowanie się w koszty .
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Ta maskownica ze zdjęcia które wstawiłem kosztuje 27 zł i daje nam estetycznie zakończenie kanału Faktycznie jest to ładowanie się w koszty .
    Ok, ale jeżeli tego nie będzie widać to po co?
    To tak jak byś powiedział, że za zabudowa kuchenna robisz gładź i malujesz na biało, bo daje to estetykę.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Ok, ale jeżeli tego nie będzie widać to po co?
    To tak jak byś powiedział, że za zabudowa kuchenna robisz gładź i malujesz na biało, bo daje to estetykę.
    Kurz się nie będzie zbierał w środku kanału.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie taka plastikowa klapka też będzie:



    A czym ciąć ten przepust? Nożem?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Musisz uciąć na równo i zakupić jakąś maskownice np aluminiową z otwieraną klapką która ma dodatkowo wycięcie na przewody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	merida_pr.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	463678
    Mam taki kanał, lez maskownica zupełnie niepotrzebna, przecież i tak będzie niewidoczna.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10

    Domyślnie

    Kanał ciężko uciąć nożem. Ja ciąłem kątówką ale przed gładziami, więc nie musiałem się bardzo starać.
    U Ciebie jak masz ściany na gotowo to najlepiej ostrożnie multitoolem.

  11. #11

    Domyślnie

    No niestety ściany już pomalowane.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryba007 Zobacz post
    Kanał ciężko uciąć nożem. Ja ciąłem kątówką ale przed gładziami, więc nie musiałem się bardzo starać.
    U Ciebie jak masz ściany na gotowo to najlepiej ostrożnie multitoolem.
    Kątówka owszem ale z tarczą do drewna. Obroty są tak duże że zęby dają radę. Delikatne ruchy i wychodzi OK. Tarcza do metalu powoduje topienie się tworzywa,
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam też taki kanał, telewizora jeszcze nie mam ale szafka pod TV jest. No i mam dylemat co z tego wyjdzie bo kanał wychodzi za szafką. Gdybym chciał jakiś dekoder to kabel idący od TV wyjdzie mi za szafką, wejdzie do szafki i trzeba by jakąś dziurę jeszcze ciąć żeby dekoder mógł sobie leżeć na szafce. Mogłem kanał dać trochę wyżej żeby wychodził kawałek nad szafką wtedy nie byłoby kombinacji..
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Mam też taki kanał, telewizora jeszcze nie mam ale szafka pod TV jest. No i mam dylemat co z tego wyjdzie bo kanał wychodzi za szafką. Gdybym chciał jakiś dekoder to kabel idący od TV wyjdzie mi za szafką, wejdzie do szafki i trzeba by jakąś dziurę jeszcze ciąć żeby dekoder mógł sobie leżeć na szafce. Mogłem kanał dać trochę wyżej żeby wychodził kawałek nad szafką wtedy nie byłoby kombinacji..
    Wywierć mały otwór w blacie szafki.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Mogłem kanał dać trochę wyżej żeby wychodził kawałek nad szafką wtedy nie byłoby kombinacji..
    A co Cię zmusza do dosunięcia szafki do samej ściany? Jak pociągniesz kable do dekodera które nie idą do TV?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryba007 Zobacz post
    Kanał ciężko uciąć nożem. Ja ciąłem kątówką ale przed gładziami, więc nie musiałem się bardzo starać.
    U Ciebie jak masz ściany na gotowo to najlepiej ostrożnie multitoolem.
    Poszło brzeszczotem.

    Maskownice, które widzę w internecie, mają wymiar 110/55 mm (czyli OK), ale widzę, że mają ponad 2 cm głębokości, a ten przepust mam położony dość płytko, co powoduje, że jakieś 12-15 mm od lica ściany idzie już po łuku. Zatem pewnie będę musiał jeszcze spiłować ok. 10 mm górnej powierzchni maskownicy wchodzącej do wnętrza przepustu.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 24-02-2023 o 22:02

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony