dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 27
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 525
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    pomyślałem i może dobrym pomysłem było by zainstalowanie tej pc na wylocie wm ciepłe powietrze z domu można tak wykorzystać jeśli przepływ będzie wystarczający
    będzie mniej więcej tak skuteczne jak próba ogrzania hali sportowej zapalniczką. powietrzna pompa cieplna "przerzuca" setki m3 powietrza czyli rekuperacja to jak kropla w morzu
    desmear

  2. #502

    Domyślnie

    faktycznie bardzo ciekawe opracowanie i bardzo logiczne, ja mam doświadczenie z wielkimi instalacjami wentylacyjno-grzewczyni i nie jeden projekt miałem w rękach, między innymi robiłem też instalację dla szpitalnego bloku operacyjnego gdzie wymogi były naprawdę wysokie i tęgie głowy to liczyły, wszystko to sprowadza się do minimum jednej wymiany na godzinę, opierając się na tym opracowaniu i licząc 48m3/h na 4osoby to jeśli znajdują się w jednym pokoju 5x4m2 też wychodzi jedna wymiana, czyli by komfortowo mogły się poruszać po całym mieszkaniu i zawsze być w jednym pomieszczeniu razem to dalej jest jedna wymiana u mnie około 300m3/h

    co do pompy ciepła to już przeglądnąłem DTR jednej i przemiela 1800m3/h czyli faktycznie nic by to niedało
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    zobaczcie to opracowanie http://www.akacje6.pl/wspolnoty/pdf/problemy-z-wentylacja-w-mieszkaniach.pdf
    podają że na człowieka powinno być do dyspozycji 12m3 na godzinę, czyli na 4os. rodzinę 48 m3 !!! po "kiego grzyba" więc zakładacie wymiany 300m3/godz. no chyba że macie rodzinę jak Kelly Familie
    Coś w tym jest bo u mnie w jednej części gdzie kubatura wynosi ok 600m3 zaproponowano mi reku 700m3/h. A tam mam mieszkać 5 osób i na dodatek jedno pomieszczenie ma kubaturę ok 250m3. Wszystko wyliczone oczywiście z norm ale zdrowy rozsądek gdzieś imo zaginał.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #504
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    desmear, wymiany liczone są dla całego systemu, nie tylko dla ludzi. Jak masz grawitacyjną wentylację to też wiucha ile da rady nie pytając się ile rodzina liczy. Możesz zawsze wrzucić niższy bieg na reku i będzie mniej, w ofertach zawsze podają maksymalny wydatek, sęk tkwi ile biegów ma reku i ile przy jakim biegu będzie pchał.

  5. #505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRQ69 Zobacz post
    desmear, wymiany liczone są dla całego systemu, nie tylko dla ludzi. .
    dziwnie to zabrzmiało
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRQ69 Zobacz post
    desmear, wymiany liczone są dla całego systemu, nie tylko dla ludzi. Jak masz grawitacyjną wentylację to też wiucha ile da rady nie pytając się ile rodzina liczy. Możesz zawsze wrzucić niższy bieg na reku i będzie mniej, w ofertach zawsze podają maksymalny wydatek, sęk tkwi ile biegów ma reku i ile przy jakim biegu będzie pchał.
    ja właśnie staram się Wam na to zwrócić uwagę, że wymiany liczone są dla całego systemu a nie dla ludzi co w efekcie jest bzdurą bo zarówno dla samotnego Blaka Carringtona w swojej 1000 metrowej posiadłości jak i dla 5 osobowej rodziny siedzącej w M3 zakłada jedną wymianę kubatury. BZDURA. Wentylujesz nie dla kubatury tylko dla mieszkańców i na nich powinieneś to przeliczać. Liczenie na kubaturę ma sens w przypadku sal kinowych/teatralnych/szkolnych czy koncertowych bo tam ich wielkość wiąże się z zakładaną ilością osób i musisz założyć ich komplet żeby ktoś nie padł z braku tlenu. W domu jego kubatura często ma się nijak do ilości mieszkańców !!!
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 31-12-2012 o 18:16
    desmear

  7. #507
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj, a karaluchy, pająki, roztocza, grzyby, kwiatki, konwekcja trzeba coś założyć, bo się podusimy, no i zapach może się zrobić niewesoły
    Ja tam mądrych nie neguję, jak jakiś mądry profesor w technice wentylacji zakładał zabawy z grawitacją i od tej pory baaardzo ciężko panom kominiarzom jest wytłumaczyć, że tu jest wentylacja mechaniczna, nie są wymagane kratki i kominy.

  8. #508
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRQ69 Zobacz post
    Witam, odkopię trochę temat.
    Dom będę stawiał wiosną, zaczynam rozpracowywanie tematów grzania c.o. i c.w.u.
    Założeniem jest uzyskanie źródła dla WM i PC powietrze-woda.
    1. Dla WM, która pracuje 24/7 - założona wydajność to maksymalnie 370 m3/h/200 Pa. - wstępnie urządzenie AERIS 350,
    Z powodu konieczności regeneracji GWC żwirowego planuję zastosowanie rozwiązania "syjamskiego" - dwie czerpnie, ale jak to dokładnie się robi, blado.
    Jaka ilość żwiru wystarczy na ogarnięcie do 400m3/h ? blado.
    Czy kwestia rozprowadzenia powietrza po całej "powierzchni" wymiennika jest nadal wałkowana? Jakie są dobre praktyki w tym względzie?
    2. PC chciałbym łyknąć z tej strony http://www.chigo.pl/pompy-ciepla/pw-ze-zbiornikiem.html pytanie, czy one zechce pracować z GWC.
    I tu podobna śpiewka jak wyżej, GWC syjamski, jaki? Jaką założyć pojemność dla 6kW? I czy to 6kW starczy do ogrzania C.O i C.W.U. w domku jednorodzinnym z podpisu?
    N o ale tą PC to ty długo nie pocieszysz się grzejąc co.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  9. #509

    Domyślnie

    każdy system wentylacyjny, co, elektryczny, liczy się na 75% przy normalnym użytkowaniu a zapas 25% jest dla bezpieczeństwa użytkowników i urządzeń, jak już Ci Desmear wyliczyłem według tego opracowania norma 1 wymiany jest wyliczona dla średniej rodziny znajdującej się w jednym pokoju, niestety w małych instalacjach na chwilę obecną nie jest dostępna w jakiś normalnych cenach inteligentna automatyka która potrafiła by skierować to świeże powietrze dokładnie tam gdzie jest potrzebne i w odpowiedniej ilości, dlatego wylicza się tą jedną wymianę dla całego budynku a użytkownikowi daje się możliwość zmniejszenia tego przepływu
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  10. #510
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Ile rury należy zakopać przy GWC żwirowym dla domku 80m2?, będę wdzięczny za pomocny link

  11. #511

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekbo Zobacz post
    Ile rury należy zakopać przy GWC żwirowym dla domku 80m2?, będę wdzięczny za pomocny link
    Na temat żwirowego GWC tu sa potrzebne informacje: taniaklima_pl - jest tez tam porównanie rurowego i żwirowego GWC
    Pozdrawiam
    Witek

  12. #512
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_myslowice Zobacz post
    Na temat żwirowego GWC tu sa potrzebne informacje: taniaklima_pl - jest tez tam porównanie rurowego i żwirowego GWC
    Pozdrawiam
    Witek
    Będę wdzięczny za link do informacji o budowie (ile rur itp) nie mogę odszukać tej informacji.

  13. #513
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Ale jakich rur do GEC żwirowego ??

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ale jakich rur do GEC żwirowego ??

    Fantom
    Tak chodzi mi o GWC żwirowe ,

  15. #515
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    To o jakie rury tam chodzi ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  16. #516
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    To o jakie rury tam chodzi ?

    Fantom
    Chodzi mi o te rury, które są zakopane w warstwie żwiru (nawiercone otwory), czy to są zwykłe rury kanalizacyne?, ile tych rur należy podłączyć?

  17. #517
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam , jestem na etapie murowania bloczków fundamentowych , czy ktoś byłby chętny pomóc w rozplanowaniu GWC dla domku parterowego .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut schody.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	183722

  18. #518
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01fundamenty.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	183728
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zagosp.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	183729

  19. #519
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    W tym tygodniu będę robił przyłącze wodno-kanalizacyjne jeszcze raz z góry dzięki za każdą rade .

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie


    ogólnie z góry dzięki .

Strona 26 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony